Zaman Tünelinden Çıktım derken banka hesaplarınız facebookunuz gitmesin!

Amykos

Üye
1 Ağu 2012
51
0
Trabzon
Makale: Amykos

Sevgili arkadaşlar bilindiği gibi Faceb0ok zaman tüneli uygulamasını sundu.Bununla beraber sizleri zaman tünelinden çıkartcağını iddia eden bir çok site türedi. İşte bu tür sitelerin sizlere hazırladığı tuzak.

1- Eklenti yükleterek yapılan çıkışlar sadece sizlerde görünmektedir. Başlarda hoş görüyorsunuz fakat size zararı?

O eklentiler sizlere bedava reklam yaptırıyor ve bilgisayarınızı zombi olarak kullanıyor.
Yani tüm şifreleriniz çalınabilir ve sizden izinsiz sayfa beğenimleri ,
resim çalınması vb durumlar yaşanabilir.
[COLOR="Red2-Program yükleyerek zaman tünelinden çıktığını sananlar ya zararları?[/COLOR][/B][/B]

[B]Siz farkına varmadan aslında klavye kayıt programınıda indiriyorsunuz.[/B]
[B]Bu sayede şifreleriniz direk şahıslara gidiyor.[/B]
[B]İster facebook ister banka hesapları.[/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][B]3-Sadece siteye girip çıkanlar zararı nedir?[/B][/COLOR][/B]

[B]Bazı siteler direk girildiğinde size otomatik belli etmeden program atar.[/B]
[B]Buda sizi sıkıntıya sokuyor.[/B]
[COLOR=#ff0000][B]Bilinen bazı gerçekler ;[/B][/COLOR]
[B]resimleriniz istenmeyen sitelerde sergileniyor.[/B]
[B]kamera görüntünüz alınabiliyor. (Kamera takılı olması yeterlı)[/B]
[B]konuşmalarını diğer şahıslara gidiyor. (Özel yaşam yok)[/B]
[B]Şifreleriniz çalınıyor.[/B]
[B]Banka hesaplarınız boşaltılıyor.[/B]
[B][COLOR=#0000ff][B]Örnek hesabı çalınmış ve o hesaplardan reklam atılan 2 hesap. Daha binelerce bu tür hesap var.[/B][/COLOR][/B]

[URL="https://tik.lat/CKf86"]
face.png
[/URL]

Bunca riske girmek istiyorsanız eklenti yükleyin mutlu olun.Ama sonrasında ağlamamak kaydıyla.

Kurtulma

Yüklediğiniz eklentiyi siliniz. Örnek frefox mozillaya yüklediniz.Tarayıcıyız açın.Yukarda araçlar kısmından eklenttiler.Ordan sagdan yuklu eklentiler. Orda ilgili eklentiyi kaldırın
Sırf para kazanmak adına sizi harcayanlar bu yazıları bildiği halde sizi harcamaktan çekinmiyor. Biz ise temiz internet temiz insan prensibine sahibiz.

Saygılarımla Amykos.

-Edit: Amykos.!

Son düzenleme:

mhsr

Yeni üye
1 Ağu 2012
33
0
teşekkürler bende eklenti kurmadım ama bu tünelden kurtulmanın yolu yok mu sağlıklı olarak?

Amykos

Üye
1 Ağu 2012
51
0
Trabzon
Ben birtane bulmuştum :)
Fakat size tavsiyem "boş bir hesap" veya
kullanmadığınız bir hesap açın ve onunla deneyin.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

cankira

Katılımcı Üye
25 Ağu 2010
264
0
Türkiye Şartlarında Dahada Fazlası Olur Bilinçsiz Kullanım Yüzünden Hep Olur. Site Üzerine Kurduğum Fake Sayesinde 5000 Hesap Gelmişti Bir Ara Bana O Kadar Bilinçsiz Yani Bizim Millet.

Amykos

Üye
1 Ağu 2012
51
0
Trabzon
Eğer öyle bir virüs falan yapacaksan sana tavsiyem ilk olarak İP gizlemeyi öğren ,
bilişim suçundan en az 1 ay yersin ...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.