Zamanda yolculuk mümkündür.

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2
zamanda yolculuk mümkündür ben yapıyorum mesela bu yazıyı yazarken 10 sn ileriye gitim :D

Quiklav

Adanmış Üye
8 Eyl 2016
7,030
56
127.0.0.1
Benim düşüncem bence böyle birşey olamaz
Çünkü sadece ALLAH görür olacak olanları

Ama genede eline sağlık :)

#~Massive`

Kıdemli Üye
24 Ara 2015
4,242
0
Uçaklar ışık hızına çıkıyor uçak alsak ışık hızına çıkarken atlasak tutar mı bu aga ciddiyim

IgneeL

Yeni üye
8 Ocak 2017
40
0
Magnolia
Zamanda yolculuk yüz yıllardır tartışılıyor,Stephen Hawking'in teorileri olsun diğer bilim adamlarının açıklamaları olsun bunun gerçekleşebileceğini söylüyor peki nasıl? Biz nasıl zaman yolcusu oluruz onu anlatacağım;

Zamanda yolculuk inanılmaz bir şeydir bir yolculuğa çıkıp evinize sizin insanlarınızdan daha fazla yaşamış bir şekilde dönmek inanılmaz bir duygu,tabii bunun büyük zorlukları var.

Zamanda yolculuk şu anda mümkün demiştim,evet mümkün eğer bir kara deliğin çekim gücünün tersi yönünde yüksek süratla yörüngesine oturursanız o zaman zamanda yolculuk yapmış olursunuz.
Yüksek sürat dedik ancak bu ışık hızına yakın bir hız olabilir yani şu anda yapılamaz ancak ışık hızı keşfedilince zamanda yolculukta yapılmaya başlanacaktır diye düşünüyorum.

kGRBXr.jpg

Tabii ki bu iş inanılmaz riskli,insan vücudu zamanda yolculuğa müsait mi bu kadar yüksek bir hıza dayanabilir mi kara delik bizi bir anda yutabilir mi gibi sorular göz önüne alınmalıdır.

Kısacası eğer ışık hızı bulunursa doğal bir kara delik bizi zamanda yolculuk yapmak için bekliyor olacak. Ve sadece geleceğe gidebileceğiz geçmişe gitmek büyük paradoksları ortaya çıkarıyor ve bu paradokslar da geçmişe gitmenin imkansız olduğunu ortaya koyuyor. Yani atalarımızı bir daha göremeyeceğiz. Üzücü bir durum bu ama gelecekte ki olayları görmek daha bir haz yaşatır diye düşünüyorum.

Sıkılmayıp buraya kadar okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum bu makale tamamen bana aittir,umarım sizi biraz olsun bilgilendirebilmişimdir.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=0d8mRInRCv4[/ame] :)

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
İman eden kişi için zamanda geçmişe gitmek böyle bir şey olamaz ama şu olabilir, bizde geçen 24 saat başka bir yerde 1 saat gibi geçebilir yada tam tersi bizdeki 1 saat başka yerde 24 saat gibi de olabilir.
İleride bizi nano insanlar yaparlar, sanal makinelerde kalırız sanal dünyada tabi o zaman biz onu gerçek sanırız bize de orada geleceğe yada geçmişe gittiğimizi inandırırlar ama gerçekte olmayacak sadece sanal olarak bir nevi matrix gibi, o zaman zamanda yolculuk düşünce olarak var olmuş gibi olacaktır.
Geleceğe gitmek olabilir yani yukarıda belirttiğim örnekteki gibi dünyada geçen 24 saatin başka yerde 1 saat yada daha kısa sürede geçmesi veya belirli bir hızda bu zamanı değiştirerek geleceğe gitme gibi bir şey olabilir sonuçta bizim için zaman faklı işleyecek dünyadakine göre.

byteview

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
795
0
Iyide zamanda yolculuk diye birşey yok ki
Hepsi boşbeleş yordurma. Stephen h. Hiyarın teki

Son düzenleme:

dwaymaynak

Üye
3 Ara 2015
54
0
Öncelikle tam olarak ışık hızına ulaşmak mümkün değildir. Işık hızı 299.792.458 metre/saniyedir, bilim adamları ulaşılabilecek olan maksimum hızın ışık hızının %99.9'u olduğunu araştırmalarıyla bulmuşlardır. Işık hızına yakın bir hıza ulaşıldığında ise zamanda ileriye gitmek için uzaya çıkılmasına gerek yoktur, dünya etrafında dönülerek yolculuğu yapmak mümkün olacaktır. Madde ne kadar büyürse onun etrafında zaman o kadar yavaşlar o yüzden kara delikler etrafında zaman yolculuğu doğru şartlarda gerçekleştirilebilir. Bilim adamlarının açıklamalarına göre doğru hız ve açı ile kara deliğin çekimine maruz kalmadan etrafında dolaşılarak zamanda yolculuk yapılabilir.

Hocam Bence mümkün değil;
Şu sorudan dolayı;
Şimdi gelecek yıllarda insanlık o teknolojiye ulaşacak ve zamanda yolculuğu mümkün kılacak gibi bir senaryo var.O senaryo çok eksikli bir senaryo. Şimdi gelecekte mümkün olacak ise neden günümüzde gelecekten gelen insanlar yok? Bu durum bunun tersi için geçerli mi bilmiyorum fakat gelecekten geçmişe dönmenin mümkün olmayacağı kanaatindeyim.
biraz araştırma yaparak geçmişe zaman yolculuğunun yapılamayacağını öğrenebilirsiniz.

Benim düşüncem bence böyle birşey olamaz
Çünkü sadece ALLAH görür olacak olanları

Ama genede eline sağlık :)

Arkadaşın dediğine de gelirsek zamanda ileriye gitmek bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam cern'de çok küçük moleküllerle zaman yolculuğu deneyleri yapılmaktadır. Zira uzaydaki uyduların bile saatlerinde, zaman orada farklı işlediğinden milisaniyelik farklar olmaktadır ve hassas bir sistem tarafından o farklar düzeltilmektedir. Dünyadan da örnek verirsek Keops piramidinin yanına ne kadar yaklaşırsanız size dışarıda kalan insanların hareketleri daha hızlı, dışarıdan size bakan insanların hızları da daha yavaş gelecektir. Neden Keops piramidi derseniz yukarıda belirttiğim gibi cisim büyüdükçe zaman onun etrafında daha yavaş ilerler.

Iyide zamanda yolculuk diye birşey yok ki
Hepsi boşbeleş yordurma. Stephen h. Hiyarın teki

Araştırma yapmadan boş yorumlarda bulunmayalım lütfen. Zamanda yolculuk şimdiki şartlarda insanlar için mümkün değildir ama teknoloji günden güne gelişmektedir. Şuan için mümkün olmayan bir şey için uydurma demek ne kadar mantıklıdır bilemem ve Stephen Hawking gibi bir dehaya hıyarın teki dediğinize göre gerçekten bilim ve fizik konusunda çok bilgili olduğunuz belli oluyor.

Son düzenleme:

IgneeL

Yeni üye
8 Ocak 2017
40
0
Magnolia
Öncelikle tam olarak ışık hızına ulaşmak mümkün değildir. Işık hızı 299.792.458 metre/saniyedir, bilim adamları ulaşılabilecek olan maksimum hızın ışık hızının %99.9'u olduğunu araştırmalarıyla bulmuşlardır. Işık hızına yakın bir hıza ulaşıldığında ise zamanda ileriye gitmek için uzaya çıkılmasına gerek yoktur, dünya etrafında dönülerek yolculuğu yapmak mümkün olacaktır. Madde ne kadar büyürse onun etrafında zaman o kadar yavaşlar o yüzden kara delikler etrafında zaman yolculuğu doğru şartlarda gerçekleştirilebilir. Bilim adamlarının açıklamalarına göre doğru hız ve açı ile kara deliğin çekimine maruz kalmadan etrafında dolaşılarak zamanda yolculuk yapılabilir.

biraz araştırma yaparak geçmişe zaman yolculuğunun yapılamayacağını öğrenebilirsiniz.

Arkadaşın dediğine de gelirsek zamanda ileriye gitmek bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam cern'de çok küçük moleküllerle zaman yolculuğu deneyleri yapılmaktadır. Zira uzaydaki uyduların bile saatlerinde, zaman orada farklı işlediğinden milisaniyelik farklar olmaktadır ve hassas bir sistem tarafından o farklar düzeltilmektedir. Dünyadan da örnek verirsek Keops piramidinin yanına ne kadar yaklaşırsanız size dışarıda kalan insanların hareketleri daha hızlı, dışarıdan size bakan insanların hızları da daha yavaş gelecektir. Neden Keops piramidi derseniz yukarıda belirttiğim gibi cisim büyüdükçe zaman onun etrafında daha yavaş ilerler.

Araştırma yapmadan boş yorumlarda bulunmayalım lütfen. Zamanda yolculuk şimdiki şartlarda insanlar için mümkün değildir ama teknoloji günden güne gelişmektedir. Şuan için mümkün olmayan bir şey için uydurma demek ne kadar mantıklıdır bilemem ve Stephen Hawking gibi bir dehaya hıyarın teki dediğinize göre gerçekten bilim ve fizik konusunda çok bilgili olduğunuz belli oluyor.
https://eksisozluk.com/entry/56958612

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.