Zararsız Siteleri Hacklemenin Amacı Nedir?

Çözüm
Ben burda ki mantığı anlamıyorum artık, 15 Yıldır bu forumdayım gerçekten eskiden böyle değildi burası, Burada ki Üyelere Hack eğitimi veriliyor Türk olmaz ama git yabancı sitelere saldır deniliyor. Arkadaşım bu yapılan yanlış sitede sürekli görüyorum Eğitim departmanlarına, Okullara, Kişisel Hesaplara Saldırı Düzenleniyor ve bir şekilde Hackleniyor. Burada Yabancı Sitelere Saldırma Olayı çok yanlış sizler siber güvenlik uzmanı olmak istiyorsunuz neden ülkelerin eğitim sistemlerine hastane sistemlerine zarar veriyorsunuz, Ahlaki Değerlerin din, dil ve ırk ayrımı yoktur. Kendinizi Yetiştirmek istiyorsanız Lab ortamınızda bu tür antremanlar yapın. Yani Sırf Türk Değil diye bir ülkenin Öğrencilerini yada başka servislerini mağdur etmeye...

RuMoR

Üye
13 Nis 2021
153
55
Türkiye Cumhuriyeti
Arkadaşlar insanların kurduğu ve ekmek parası kazandığı zararsız iş sitelerinin hacklemenin ve sayfasına index koymanın amacı nedir devlete zararmı var bu sitelerin?
Yok hocam ego tatmini başka birşey değil genelde blog siteleri hackliyorlar.Açık taratıp vuruyorlar.Ben desteklemiyorum.Yabancı diye gelen geçen vuruyor.Onlarda para kazanıyor pastane hacklemek nedir ya Allah aşkına?

heredotcan

Katılımcı Üye
28 Ağu 2008
675
148
Ben burda ki mantığı anlamıyorum artık, 15 Yıldır bu forumdayım gerçekten eskiden böyle değildi burası, Burada ki Üyelere Hack eğitimi veriliyor Türk olmaz ama git yabancı sitelere saldır deniliyor. Arkadaşım bu yapılan yanlış sitede sürekli görüyorum Eğitim departmanlarına, Okullara, Kişisel Hesaplara Saldırı Düzenleniyor ve bir şekilde Hackleniyor. Burada Yabancı Sitelere Saldırma Olayı çok yanlış sizler siber güvenlik uzmanı olmak istiyorsunuz neden ülkelerin eğitim sistemlerine hastane sistemlerine zarar veriyorsunuz, Ahlaki Değerlerin din, dil ve ırk ayrımı yoktur. Kendinizi Yetiştirmek istiyorsanız Lab ortamınızda bu tür antremanlar yapın. Yani Sırf Türk Değil diye bir ülkenin Öğrencilerini yada başka servislerini mağdur etmeye hakkınız yoktur. Yönetimde bunlara göz yumulması da çok yanlış bir anlayış burada ki gençlerin siber güvenlik kavramını yanlış anlamasına yol açıyorlar. Eskiden Sadece Provokatif eylemlerde olan hesaplara yada sitelere popülerite uğruna hacktivist eylemlerde bulunulurdu, şimdi ise 2 tane toolu kullanmayı öğrenen sağa sola ateş etmeye başlıyor. Umarım dediklerim anlaşılmıştır. Siber güvenliğin özünde yatan şey bu değil. Elbette bu sektörde gövde gösterisi var ama bu şekilde değil..

Çözüm

RuMoR

Üye
13 Nis 2021
153
55
Türkiye Cumhuriyeti
Ben burda ki mantığı anlamıyorum artık, 15 Yıldır bu forumdayım gerçekten eskiden böyle değildi burası, Burada ki Üyelere Hack eğitimi veriliyor Türk olmaz ama git yabancı sitelere saldır deniliyor. Arkadaşım bu yapılan yanlış sitede sürekli görüyorum Eğitim departmanlarına, Okullara, Kişisel Hesaplara Saldırı Düzenleniyor ve bir şekilde Hackleniyor. Burada Yabancı Sitelere Saldırma Olayı çok yanlış sizler siber güvenlik uzmanı olmak istiyorsunuz neden ülkelerin eğitim sistemlerine hastane sistemlerine zarar veriyorsunuz, Ahlaki Değerlerin din, dil ve ırk ayrımı yoktur. Kendinizi Yetiştirmek istiyorsanız Lab ortamınızda bu tür antremanlar yapın. Yani Sırf Türk Değil diye bir ülkenin Öğrencilerini yada başka servislerini mağdur etmeye hakkınız yoktur. Yönetimde bunlara göz yumulması da çok yanlış bir anlayış burada ki gençlerin siber güvenlik kavramını yanlış anlamasına yol açıyorlar. Eskiden Sadece Provokatif eylemlerde olan hesaplara yada sitelere popülerite uğruna hacktivist eylemlerde bulunulurdu, şimdi ise 2 tane toolu kullanmayı öğrenen sağa sola ateş etmeye başlıyor. Umarım dediklerim anlaşılmıştır. Siber güvenliğin özünde yatan şey bu değil. Elbette bu sektörde gövde gösterisi var ama bu şekilde değil..
Çok doğru söylüyorsunuz.

SemihBeratSert

Yeni üye
17 Ara 2022
8
7
Çok haklısınız.

Yok hocam ego tatmini başka birşey değil genelde blog siteleri hackliyorlar.Açık taratıp vuruyorlar.Ben desteklemiyorum.Yabancı diye gelen geçen vuruyor.Onlarda para kazanıyor pastane hacklemek nedir ya Allah aşkına?
Boşa vakit geçirmek günah değilmi arkadaşlar bir kendini sorgulamalı bence :)

Semih1923

Yeni üye
29 Eki 2018
13
9
Aynen

'Taha

Üye
16 Ara 2022
199
149
Doğu Türkistan
Nihal Atsız'ın görüşü şöyledir: "Türk dışında herkes düşman!" Turk Hack Team'ın hacklediği siteler sadece gösteri amaçlı kalıcı bir hasar bıraktıklarını sanmıyorum. Çoğu index atılan site 3 bilemediniz 4 gün sonra yine eski haline geliyor. Ama dediğiniz doğru her yabancı siteye de saldırmamak lazım. Sırf gövde gösterisi olacak diye başkalarının haklarını gasp etmemeliyiz :)

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
Bu soru benim de aklımı kurcaladı. Yönettiğim siteye girdiğimde birden Türk bayrağı görsem bunu yücelik olarak algılamak yerine küfür ederim, o bayrağın temsil ettiği millete karşı antipati duyarım. Gövde gösterisi yapacağız diye kendimizi karalıyoruz gibi.

Şimdi diyebilirsiniz ki, "o zaman işini iyi yapsın, sitede açık bırakmasın". Tamam da herkes profesyonel değil. Profesyonelin olduğu yerle kolay kolay uğraşan yok zaten. Genelde savunması düşük yerlere saldırılmıyor mu?

İleride Anka'ya girmek isteyen biriydim ve beni Anka'dan en çok soğutabilecek konu bu. Hazır konusu açılmışken Anka üyelerinin cevap yazması mantıklı olur. Bunların hepsini düşünüp ona göre hareket ediyorlardır. Sonuçta ilkeleri, kuralları olan bir ekip.

Son düzenleme:

RW

Haftanın Moderatörü
26 Kas 2020
2,430
1,911
Şu şekil anlatıyım indexlenen sitelere zarar verilmemektedir imza bırakıp çıkarız bu da zaten basit bir durumdur public htmlden /rewan.html i silersin adamda düşünür demekki benim sitede açık var biz zarar vermedik ama başkası verebilir diye + olarak türk sitelere saldırı yapmyoruz , müslüman ülkelerin sitelerine de saldırı yapmyoruz misyon ve hedefimiz belli arka planda neler dönüyor bilemezsiniz sizin gördüğünüz taraf 10x site hacked gibi konular oluyor sadece , hayır anlamayıyorum daha kendi forumumuzdaki üyeler bile bize destek vermezken başkaları nasıl / neden versin yani burda diyeceklerim şunlardır İndex basınca siteye zarar vermiyoruz başka bir yere dokunmuyoruz imza atıp çıkıyoruz başka birşey yok ilerde olurda anka timine gelir iseniz anlarsınız durumu :)

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
Şu şekil anlatıyım indexlenen sitelere zarar verilmemektedir imza bırakıp çıkarız bu da zaten basit bir durumdur public htmlden /rewan.html i silersin adamda düşünür demekki benim sitede açık var biz zarar vermedik ama başkası verebilir diye + olarak türk sitelere saldırı yapmyoruz , müslüman ülkelerin sitelerine de saldırı yapmyoruz misyon ve hedefimiz belli arka planda neler dönüyor bilemezsiniz sizin gördüğünüz taraf 10x site hacked gibi konular oluyor sadece , hayır anlamayıyorum daha kendi forumumuzdaki üyeler bile bize destek vermezken başkaları nasıl / neden versin yani burda diyeceklerim şunlardır İndex basınca siteye zarar vermiyoruz başka bir yere dokunmuyoruz imza atıp çıkıyoruz başka birşey yok ilerde olurda anka timine gelir iseniz anlarsınız durumu :)
Bu tür konuların açılmasını olumlu karşılıyorum. Sorgulayan insan gördüğümde mutlu oluyorum.

Zarar verilmeden, uyarı niteliğinde bu işin yapıldığının söylenmesi tatmin edici bir cevap. O açıdan düşününce veritabanını tamamen çekecek kötü niyetli birine engel dahi olabilirsiniz.

Bunun destek vermemekle ilgisi yok. Aklımıza yatmayan şeyleri tabii ki birinci ağızdan size soracağız ki doğru bilgiye ulaşalım. Bu konu açılmasaydı her "10 site hacked" başlığı gördüğümde bunu kötü algılıyor olacaktım.

Son düzenleme:

RW

Haftanın Moderatörü
26 Kas 2020
2,430
1,911
Bu tür konuların açılmasını olumlu karşılıyorum. Sorgulayan insan gördüğümde mutlu oluyorum.

Zarar verilmeden, uyarı niteliğinde bu işin yapıldığının söylenmesi tatmin edici bir cevap. O açıdan düşününce veritabanını tamamen çekecek kötü niyetli birine engel dahi olabilirsiniz.

Bunun destek vermemekle ilgisi yok. Aklımıza yatmayan şeyleri tabii ki birinci ağızdan size soracağız ki doğru bilgiye ulaşalım. Bu konu açılmasaydı her "10 site hacked" başlığı gördüğümde bunu kötü algılıyor olacaktım.
Evet sorgulamak iyi birşeydir haklısınız sorgulamadan nasıl öğrenecez nasıl yapacaz dimi aklınıza takılan yerler olursa bizlere yazarsınız biz elimizden geldiğince aklınızda soru bırakmamaya çalışırız zaten yapılan büyük operasyonların da bir sebebi vardır sebepsiz yere operasyon yapılmaz gövde gösterisine açılan konular ise genelde anka team üyeleri arasında açılmaktadır bunun amacı hava atmak değil zarar vermek değil timdeki hocalarına bir kanıt sunmak ben bunu yapabiliyorum demektir unutmayın her gövde gösterisi konuma yazdığım gibi #zevk değil misyon meselesi

İyi forumlar dilerim

Klaxxon

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
774
783
bu konuyu açama dan öncede açtıktan sonra da çok fazla popüler bilindik markaları hackledik yakında görebilirsiniz. bu işin dinle de gram alakası yok

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.