Zbrush hakkındaki sorularım

Lito

Yeni üye
31 May 2019
3
0
Öncelikle herkese merhabalar ben amatörce blender kullanan birisiyim. Zbrush organik modellemede mükemmel gibi görünüyor ama herhangi bir gelir elde etmek için anladığım kadarıyla lisans alınması gerekiyormuş.
Şimdi benim sorum şu;
Ben Zbrush'ı lisanssız indirip modelleme yapsam bunu blenderda animasyona çevirip youtube'a yüklesem bir sıkıntı çıkar mı? Veya en azından yaptığım çalışmaları artstation'a yüklesem lisans konusunda bir sıkıntı çıkar mı?

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
Hayır lisans konusunda bir sıkıntı yaşamazsın ki Artstation'a ZBrush'ı etiketlemende bile bir sorun yok. Neyle nasıl yaptığınla değil, ne yaptığınla ilgileniyor genel olarak artstation community'si.

Lito

Yeni üye
31 May 2019
3
0
Hayır lisans konusunda bir sıkıntı yaşamazsın ki Artstation'a ZBrush'ı etiketlemende bile bir sorun yok. Neyle nasıl yaptığınla değil, ne yaptığınla ilgileniyor genel olarak artstation community'si.

Sadece cahilliğimden soruyorum, hangi şekillerde lisans kontrolü yapabilirler peki? Biliyorsunuzdur ki Zbrush'ın lisans fiyatı gerçekten cep yakıyor Türkiye şartlarında ve bende bir öğrenciyim kendimce meslek edinmek istiyorum. Eğer Youtube'dan animasyon sayesinde para kazanmaya başlayabilirsem herhangi bir dava durumu falan olur mu? Ondan çok korkuyorum.

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
Bilgisayarına girip versiyon kontrolü yapmadıktan sonra bulamazlar hele render sonucundan anlamaları mümkün değil. İçiniz rahat olsun. Moralite dışında endişelenmeniz gereken bir şey yok.

Eğer ki dersen benim içim rahat etmez insanlar $900 ödeyerek sahip oldukları bir programı bedavaya kullanmak beni rahatsız eder, o halde ücretsiz denkdaşlarını kullanabilirsin ki Blender içerisinde de sculpting bölümü mevcut ve çok da iyi sonuçlar elde etmek mümkün, ama tabi ZBrush'la yarışamaz. ZBrush'ı geliştirenlerin ücretsiz sunduğu Sculptris diye bir uygulama da var ona da bakabilirsin. Bunlar aklında olsun.

Lito

Yeni üye
31 May 2019
3
0
Bilgisayarına girip versiyon kontrolü yapmadıktan sonra bulamazlar hele render sonucundan anlamaları mümkün değil. İçiniz rahat olsun. Moralite dışında endişelenmeniz gereken bir şey yok.

Eğer ki dersen benim içim rahat etmez insanlar $900 ödeyerek sahip oldukları bir programı bedavaya kullanmak beni rahatsız eder, o halde ücretsiz denkdaşlarını kullanabilirsin ki Blender içerisinde de sculpting bölümü mevcut ve çok da iyi sonuçlar elde etmek mümkün, ama tabi ZBrush'la yarışamaz. ZBrush'ı geliştirenlerin ücretsiz sunduğu Sculptris diye bir uygulama da var ona da bakabilirsin. Bunlar aklında olsun.

Sana çok teşekkür ederim. Eğer zaten bir gelir elde etmeye başlarsam yapacağım ilk şey lisansını almak olacak. Bilgisayarıma kafalarına göre giremezler değil mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.