Zıplayıver Çekirgem Android Oyunum

dewilhors

Üye
17 May 2016
52
0
Z3Bplg.png

İyi akşamlar THT Ailesi, sizlere yapımını öğle saatlerinde bitirdiğim ilk android oyunumu tanıtmak istiyorum daha çok genç kitleye hitap etse de 7'den 70'e herkesin severek oynayacağından eminim.

Oyunun amacı karşımıza çıkan engellerden zıplayarak kaçmak ve ödülleri toplamaktan ibaret aynı zamanda tecrübe puanı kazandıkça karakterimiz seviye atlıyor ve yeni bir rütbe kazanıyor. Oyunda Liderlik Sistemi ve Başarımlar da bulunmakta.
Ayrıca oyunu dilerseniz Türkçe,İngilizce ve Almanca dilleriyle de oynayabilirsiniz.
Toplamda 8 adet rütbe bulunmakta ve her seviye atladığımızda rütbemiz de artmış oluyor.

Oyundaki Rütbe İsimleri :

Seviye 1 "Yavru Çekirge"
Seviye 2 "Çaylak Çekirge"
Seviye 3 "Çalışkan Çekirge"
Seviye 4 "vazgeçmeyen Çekirge"
Seviye 5 "Savaşçı Çekirge"
Seviye 6 "Bilge Çekirge"
Seviye 7 "Efsane Çekirge"
Seviye 8 "Elit Usta Çekirge"

1EWBRY.png

JDJNjW.jpg

Oyunu sevdiyseniz ve denemek isterseniz Play Store Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cekirge.guki

Son düzenleme:

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Merhaba oyun için elinize sağlık lakin böyle düşünüyorum. Uygulama-oyun linki google play olduğu için reklam gibi oluyor. Ama konunuzda hangi dil, hangi motor ile yaptığınızı yada böyle yaparsanız daha iyi olur cinsinden fikirlerinizide belirtirseniz uygulama-oyun yapmak isteyenlere daha iyi faydanız olacaktır.

ibanez75612

Katılımcı Üye
21 Nis 2012
506
1
IIS
Z3Bplg.png

İyi akşamlar THT Ailesi, sizlere yapımını öğle saatlerinde bitirdiğim ilk android oyunumu tanıtmak istiyorum daha çok genç kitleye hitap etse de 7'den 70'e herkesin severek oynayacağından eminim.

Oyunun amacı karşımıza çıkan engellerden zıplayarak kaçmak ve ödülleri toplamaktan ibaret aynı zamanda tecrübe puanı kazandıkça karakterimiz seviye atlıyor ve yeni bir rütbe kazanıyor. Oyunda Liderlik Sistemi ve Başarımlar da bulunmakta.
Ayrıca oyunu dilerseniz Türkçe,İngilizce ve Almanca dilleriyle de oynayabilirsiniz.
Toplamda 8 adet rütbe bulunmakta ve her seviye atladığımızda rütbemiz de artmış oluyor.

Oyundaki Rütbe İsimleri :

Seviye 1 "Yavru Çekirge"
Seviye 2 "Çaylak Çekirge"
Seviye 3 "Çalışkan Çekirge"
Seviye 4 "vazgeçmeyen Çekirge"
Seviye 5 "Savaşçı Çekirge"
Seviye 6 "Bilge Çekirge"
Seviye 7 "Efsane Çekirge"
Seviye 8 "Elit Usta Çekirge"

1EWBRY.png

JDJNjW.jpg

Oyunu sevdiyseniz ve denemek isterseniz Play Store Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cekirge.guki

alt yapı olarak ne kullandınız hocam Unity falan mı ?

dewilhors

Üye
17 May 2016
52
0
Merhaba oyun için elinize sağlık lakin böyle düşünüyorum. Uygulama-oyun linki google play olduğu için reklam gibi oluyor. Ama konunuzda hangi dil, hangi motor ile yaptığınızı yada böyle yaparsanız daha iyi olur cinsinden fikirlerinizide belirtirseniz uygulama-oyun yapmak isteyenlere daha iyi faydanız olacaktır.

Oyun hakkında nasıl yaptığım, ne gibi aşamalardan geçtiğim, hangi yolları izlediğim gibi sorular gelirse zaten onları da cevaplarım. Yaklaşık 4 ay gibi bir süredir bu oyun ile uğraşıyorum ve sonunda bitti. Bende sizinle paylaşıp fikrinizi almak istedim. Ben inanıyorum ki oyun yada uygulama geliştirmek isteyen arkadaşlar kafalarındaki soru işaretlerini giderebilmek için benimle iletişime geçip sorularını soracaklardır. Eğer sormayıp benim paylaşmamı beklerlerse gelecek onlar için başarısızlıklarla dolu olur

dewilhors

Üye
17 May 2016
52
0
alt yapı olarak ne kullandınız hocam Unity falan mı ?

Evet oyunu Unity ile geliştirdim oyunun görsellerini internetten alıp photoshop kullanarak farklı görünümler kazanmasını sağladım. Yazılımda ise C# script kullandım. Daha başka merak ettiğin bir nokta varsa çekinmeden sorabilirsin :bekliyorum

"Tranquila

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,973
3
6
Trabzon
Elinize sağlık hocam bende böyle oyunlar geliştirmek istiyorum ama c# bilgisi yok bende nasıl olacağınıda bilmiyorum sizin bana önerileriniz varmı oyun konusunda

Son düzenleme:

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Gerçekten kaliteli oyun olmuş
Sırf isminden dolayı indirdim,denedim, tam vakit geçirmelik bir şey
Tebrik ederim, bu oyunun reklamı güzel yapılırsa tutacağını düşünüyorum
Başarıların daim olsun

dewilhors

Üye
17 May 2016
52
0
Elinize sağlık hicam bende böyle oyunlar geliştirmek istiyorum ama c# bilgisi yok bende nasıl olacağınıda bilmiyorum sizin bana önerileriniz varmı oyun konusunda

C# dünya üzerinde çok kullanılan bir programlama dili olduğu için youtube üzerinde yada Udemy'da pek çok kurs mevcut hatta c# tutorial kitapları bile çok faydalı olabiliyor. Benim sana tavsiyem youtube'a girip c# eğitim kurslarını izlemen eğer İngilizcen varsa yabancı kaynaklar daha çok gelişimini sağlar. İkinci olarak söylemek istediğim Unity'de c# kullanabiliyorsun fakat nesnelerin hareketi için yada efektler için yine Unity eğitim videolarına bakman gerekecek. Şahsen ben bu oyunu geliştirirken çeşitli videolardan ve stack over flow gibi sitelerden yardım aldım. Mesela arkaplanda parallax kullanıyorum bunu nasıl yapacağımı youtubeda video izleyerek öğrendim.

Çok uzattığımın farkındayım ama toparlamam gerekirse unityde oyun yapmak istersen önce c# eğitimi almalısın youtube ile olur udemy ile olur yada kitaplarla orası sana kalmış ardından unity eğitim videolarıyla deneye deneye güzel yerlere geleceğinden eminim

dewilhors

Üye
17 May 2016
52
0
Gerçekten kaliteli oyun olmuş
Sırf isminden dolayı indirdim,denedim, tam vakit geçirmelik bir şey
Tebrik ederim, bu oyunun reklamı güzel yapılırsa tutacağını düşünüyorum
Başarıların daim olsun

Desteğin için gerçekten çok teşekkür ederim. Reklam konusunu ise Google Adwords kullanarak halletmeyi düşünüyorum. :eek:isbende

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.