Zone Atmanın Amacı Nedir? [YARDIM]

Mortal Spy

Üye
1 Kas 2014
108
0
Merhaba Arkadaşlar,

Benim aklıma takılan birşey var, başlıkta da belirttiğim gibi hacklenen sitelere neden zone atılıyor? Yardım ederseniz sevinirim, teşekkür ederim...

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Zone almak demek hackerların siteyi hackledikten sonra siteyi hacklediklerini kanıtlayabilmek için web sitelerinin belli bir zamanda kaydedilmiş görüntüleridir.

Örnek olarak bir site hacklediğinizi düşünün.Hacklediniz ama iki gün sonra site geri düzeltilmiş peki siz nasıl
kanıtlayacaksınız hacklediğinizi ? Çok basit ; işte bu tür durumlarda devreye aldığınız zone kaydı giriyor.Eğer zone kaydı aldıysanız bu o siteyi hacklediğinizin kesin kanıtıdır.

AquieLL

Kıdemli Üye
1 Tem 2014
4,035
16
aquu.php
Zone : Sitenin Hacklendiğine Dair Kanıtındır.

Sen Siteyi Hackleyip Buraya Atsan Ve O Sitenin Admini Siteyi Düzeltse " Kanıtın " Kalır mı ? Kalmaz.

İşte Bu Yüzden Zone Alıyoruz.

Mortal Spy

Üye
1 Kas 2014
108
0
Zone almak demek hackerların siteyi hackledikten sonra siteyi hacklediklerini kanıtlayabilmek için web sitelerinin belli bir zamanda kaydedilmiş görüntüleridir.

Örnek olarak bir site hacklediğinizi düşünün.Hacklediniz ama iki gün sonra site geri düzeltilmiş peki siz nasıl
kanıtlayacaksınız hacklediğinizi ? Çok basit ; işte bu tür durumlarda devreye aldığınız zone kaydı giriyor.Eğer zone kaydı aldıysanız bu o siteyi hacklediğinizin kesin kanıtıdır.

Çok teşekkür ederim zone almanın ne olduğunu öğrendim artık. :RpS_biggrin: :RpS_biggrin:

Sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitleyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.