Zoom'da Dersleri Sabote ediyorlar.

batumert1920

Yeni üye
3 Nis 2020
13
0
Arkadaşlar bulunduğum Etüt Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitim için Zoom uygulamasını kullanıyor ve bir kişi farklı öğrencilerin ismini kullanarak saçma sapan şeyler yazıyor acil bu kişiyi tespit etmeme yardım edin lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sheldon

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
939
134
-
O kadar yazılım bilen var cidden mi

İstersen tüm dillere hakim ol hiç farketmez bunu edebilecek tek kişi/kurum zoomun kendisi o da ancak kayıtlı olduğu emaili verir ama sana vermez polislik bi durum olmalı sen türkiyede yaşıyorsun şirket amerikalı sana log vermesi için gerçekten uluslararsı anlamda işlenen ağır bir suç olacak da bunun o kişin yaptığını kanıtlayacaksında dava sürecini kazanıp zoom gerekli logları verceğe kadar yılların boşa geçer

hadi en son verdi diyelim

xxx@gmail .com olsun mesela

ee sonra?

batumert1920

Yeni üye
3 Nis 2020
13
0
İstersen tüm dillere hakim ol hiç farketmez bunu edebilecek tek kişi/kurum zoomun kendisi o da ancak kayıtlı olduğu emaili verir ama sana vermez polislik bi durum olmalı sen türkiyede yaşıyorsun şirket amerikalı sana log vermesi için gerçekten uluslararsı anlamda işlenen ağır bir suç olacak da bunun o kişin yaptığını kanıtlayacaksında dava sürecini kazanıp zoom gerekli logları verceğe kadar yılların boşa geçer

hadi en son verdi diyelim

crazyboy23@gmail .com olsun mesela

ee sonra?

Sen de haklısın ama bendeki de umut işte Ders işleyemez olduk .

bbayku

Yeni üye
1 Mar 2020
28
0
Zoom kanalını şifreli yapın ve öğrencilerinize yeni bir hesapla zoom açmalarını önermeniz belki sorunu çözebilir. Bazen "ite bulaşmaktansa çalıya dolanmak" gerek

ShadowGirl

Üye
2 Nis 2020
114
0
Daegu
Arkadaşlar bulunduğum Etüt Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitim için Zoom uygulamasını kullanıyor ve bir kişi farklı öğrencilerin ismini kullanarak saçma sapan şeyler yazıyor acil bu kişiyi tespit etmeme yardım edin lütfen.

tespit edemezsiniz ama etüt aldığınız kurum olarak hostlara görüşmelere şifre koymalarını söyleyebilirsiniz. Şahsen biz öyle yapıyoruz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.