zorbalığa karşı nasıl mücadele edebilirim

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Arkadaşlar merhaba sizlere birşey itraf etmek istiyorum okulda bana zorbalık yapıyorlar nasıl mücadele etmeliyim? bir kitap yazmaya karar verdim o kitapta zorbalığa uğradığım anları yazacağım
Amacım bana zorbalık yapanlar bana zorbalık yaptıklarina pişman olmalarini sağlamak sizce kitap yazmam doğrumu
Ve nasıl zorbalıkla mücadele ederim?

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,585
17
1,645
Green/Moderasyon
Merhaba:

Zorbalık durumunda yapmanız gereken, kendinizi savunmanızdır. Onlar size fiziksel olarak darbe güdüyorlar ise, sizde kendinizi koruma amaçlı onların yaptığını yapabilirsiniz. Sert duruş sergilemeniz gerekiyor, dışarıdan bakınca, tek dokunuşta parçalara ayrılıcak gibi gözükürseniz, herkes size zorbalık yapma hakkına sahipmiş gibi davranır. Eğer ben vuramam, yapamam diyorsanız, hocaların'a söyleyebilirsin.

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
3
120
Cyber Space
Dostum bunu ilk başta annene ve babana söylemelisin. Daha sonra okul rehberlik öğretmenine. Hiçbir yerden çözüm gelmez ise sana zorbalık yapanların çenelerine sert bir şekilde tüm öfkenle ardı ardına yumruk at kimseye vurmaktan korkma. Eğer çok kalıplı ise bacak arasına tekme at

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
8
547
Onun kalbi
Arkadaşlar merhaba sizlere birşey itraf etmek istiyorum okulda bana zorbalık yapıyorlar nasıl mücadele etmeliyim? bir kitap yazmaya karar verdim o kitapta zorbalığa uğradığım anları yazacağım
Amacım bana zorbalık yapanlar bana zorbalık yaptıklarina pişman olmalarini sağlamak sizce kitap yazmam doğrumu
öncelikle şiddete başvurmadan görevli hocaya eğer ki görevli hoca yoksa müdür yardımcısı, rehber hocası , müdürle görüşüp ailene haber vermelisin bu durumdan zaten görevli öğretmenlerin ailene bilgilendirme yapar ama hayla aynı devam ederse darp rapor u alabilirsin fiziksel yada psikolojik olarak zarar veriyorlarsa hiç fark etmez.

hiç biriside olmazsa şiddet tek çözüm olacak sanırım. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alperen_G10

Yeni üye
26 May 2022
39
6
öncelikle sana gerçekten zorbalık edip sana fiziksel yada psikolojik zararlar verdiğinden emin olman lazım. Çünkü bunu sen kafanda büyütmüş te olabilirsin. Eğer gerçekten zorbalık yaptıklarından eminsen ilk önce en yakınındaki kişiye haber vermen lazım. Eğer okuldaysan öğretmenine evdeysen ailene haber vermen lazım. Asla korkmaman ve çekinmemen lazım. Ailen sana çok yardımcı olurlar olamazlarsa rehber öğretmeninle konuşmalısın. onları okuldan attırma veya okuldan uzaklaştırma ihtimalin var. En kolay yolu ise taşınmak veya onlarla iletişimi kesmektir.

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
öncelikle şiddete başvurmadan görevli hocaya eğer ki görevli hoca yoksa müdür yardımcısı, rehber hocası , müdürle görüşüp ailene haber vermelisin bu durumdan zaten görevli öğretmenlerin ailene bilgilendirme yapar ama hayla aynı devam ederse darp rapor u alabilirsin fiziksel yada psikolojik olarak zarar veriyorlarsa hiç fark etmez.
Artık dayanamıyorum benim 2 yılımı çaldılar ben ortaokulu başladığımda yeni arkadaşlarim ve onlarla oyniyacagmi hayal ettim ama onlar bana hayallerimi yaşatmadilar

öncelikle sana gerçekten zorbalık edip sana fiziksel yada psikolojik zararlar verdiğinden emin olman lazım. Çünkü bunu sen kafanda büyütmüş te olabilirsin. Eğer gerçekten zorbalık yaptıklarından eminsen ilk önce en yakınındaki kişiye haber vermen lazım. Eğer okuldaysan öğretmenine evdeysen ailene haber vermen lazım. Asla korkmaman ve çekinmemen lazım. Ailen sana çok yardımcı olurlar olamazlarsa rehber öğretmeninle konuşmalısın. onları okuldan attırma veya okuldan uzaklaştırma ihtimalin var. En kolay yolu ise taşınmak veya onlarla iletişimi kesmektir.
Artık dayanamıyorum bir keresinde onlar yüzünden kendimi öldürmek istedim ama bana zorbalık yapanlar 5 kişi nasıl başa etmeliyim

istersen dm den konuşalım
sana bir sürü fikir sunabilirim
Olur

Yarın yazarım

Mallesef

Alperen_G10

Yeni üye
26 May 2022
39
6
hepsinin ebeveynleriyle konuşmayı denedinmi?

bugün olmazmı?

yarın ben pc yi alamam

zerona

Yeni üye
29 Ara 2022
28
1
izmir icinde yasiyorsan , ozelden adresini ver yok eger baska bir ilcedeysen adamlardan birinin telefon numarasını ver konusayim kardeşim ben zamaninda senin yasadigin olaylari 6-7 deyken yasadim 8-9 cu siniflardayken 1,5 yillik boks bana yardim etmisti , ama bazi insanlar yinede zorbaliga karşı koyamaz herkes cesur olacak diye bir kural yok ozelden yaz konusalim

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
3
180
root
Eğer yapılan zorbalığa karşı tepkisiz kalıyorsan bu onların üstüne gelmesini sağlar. Nolursa olsun yolun sonunda kavga da çıksa bir kere diş gösterdiğin zaman uğraşılmaması gerektiğini anlarlar. Okul zamanlarında böyle şeyler olur, olayı büyütüp travma haline getirme. Üstüne geldiklerinde her zaman yaptığının tersini yap, ters çıkış gerekirse kavga çıkart ama bir kere de olsa karşı çık.

SL4UGHT3R

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
422
1
25
Türkiye
Hackle onları

28 Eki 2022
119
35
Yahu bir daha görmeyeceğin insanlar için kendini üzmene değermi

SPEED 144HZ

Katılımcı Üye
15 Kas 2021
406
1
118
Latvia
bu devirde malesef istediğini yap pişman edemezsin Alla ha kitaba Atatürk'e dine söven bir nesilden bunu bekleme:) ama sana tavsiyem ailelerine belki bildir bi ihtimal de olsa onlara gerekeni onlar yapar bunun dışında da yapacak bişi yok gibi

Artık dayanamıyorum bir keresinde onlar yüzünden kendimi öldürmek istedim ama bana zorbalık yapanlar 5 kişi nasıl başa etmeliyim
dostum sana tavsiyem onları umursama sen öğretmenine söyle anne ve babana söyle ve öğretmenine şikayet et derslerine odaklan onlardan uzaklaşmaya çalış 2 yıl sonra onları görmeyeceksin kendimden biliyorum zamanında ben çok zorbalık yaşadım zaman su gibi akıp geçiyor o boş insanlar için kendini üzmene gerek yok.

azx5

Üye
26 Ocak 2023
180
1
85
23
DPW
tut döv kardeşim tenhada bi daha sataşamazlar yada tanıdığın abilerin falan varsa onlara söyle hallederler o lavukları

Cybrboy

Yeni üye
15 Ağu 2019
23
6
Dark place of heaven ):)
kitap yazmak gibi pasif davranışlar yerine kendine güven ve zorbalığa uğradığın kişiye ondan daha güçlü olduğunu fiziksel şiddet olmadan ispatla, dışardan bakan seninle uğraşılmaması gerektiğini düşünsün.

darkwebin65.katı

Yeni üye
22 Şub 2023
12
3
çek silahını köşede bir yerde kafasına sık... şaka şaka kurtlar vadisinde değiliz.. öncelikle kitap yazman umurlarında olmayacaktır. sözlü zorbalık ise: yanında her zaman bir arkaşın olsun tek dolaşma bir şey derlerse yüzlerine bakmadan yanlarından arkadaşınla birlikte geç git, dediklerini umursama, dediklerini zihninde tekrar canlandırma(kafanda canlandırırsan tekrar tekrar sinirlenirsin), buradaki amaç onları umursamaman tek olursan kendini kötü hissedersin ama bir kaç kişi olursanız rahat ve güvende hissedersin. bende tek olduğum vakitlerde çok zorbalığa uğradım herkesin birden üzerine gelmesi insanı kötü hissttirir ne zaman ki yanımda beni destekleyen bir arkadaşım oldu o zaman rahatladım. gerçi bende biraz yalama yaptı artık çoğu kişinin dediklerini umursamıyorum. eğer fiziksel zorbalıksa onunla alakalı pek fikrim yok fiziksel zorbalığa uğramadım, müdüre veya neredeysen artık oranın yetkili birisine, anne babana, polise söyleyebilirsin, birisiyle kavga edersen kan davası gibi olabilir(kendini savunmaktan bahsetmiyorum), sen onu döversin adam toplar kenarda köşede seni döverler veya para verip senide dövdürebilirler(he kesin bu olur demiyorum, kavgaya bulaşmaman daha iyi olur diyorum).

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.