Zotac, AMD Fusion işlemcili min bilgisayarı ZBox nano'yu Japonya pazarına sunuyor

MühüR

Kıdemli Üye
31 Ağu 2009
2,769
0
zotaczboxnanol01-dh-fx57.jpg
Ekran kartları kadar kompakt bilgisayarları ve mini anakart modelleriyle de sık sık gündeme gelen Zotac, AMD'nin Fusion Brazos platformunu kullanan ZBox Nano isimli yeni bilgisayarını Japonya'da satışa sunmaya hazırlanıyor. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı 1.6GHz hızındaki çift çekirdekli Fusion-E350 işlemcisinden güç alan sistem, ekran kartı olarak işlemciye entegre olarak gelen Direct 11 destekli Radeon HD 6310 GPU'sunu kullanıyor.
Unified Video Decoder 3.0 teknolojisi ile 3D grafik hızlandırma özelliklerinin yanı sıra yüksek tanımlı videolar ile Blu-ray 3D ve HD 3D içerikler için donanımsal hızlandırma desteği sunan entegre grafik birimi ile ZBox nano, çoklu ortam odaklı kompakt bilgisayar olarak oturma odalarına göz kırpıyor. 127 x 127 x 45mm boyutlarında olan sistemin diğer özellikleri arasında Gigabit Ethernet, kablosuz internet erişimi için 802.11n WiFi, Bluetooth 3.0, kart okuyucusu, iki adet USB 3.0 portu ile HDMI ve DisplayPort çıkışlarına yer veriliyor.

İki farklı versiyonu hazırlanan Zotac ZBox nano'nun barebone formunda olan yani üzerinde bellek ve depolama sürücüsü olmayan versiyonu 359$, 320GB sabit disk ve 2GB DDR3 bellekli versiyonu ise 457$ seviyesinden sunuluyor. Bu arada oturma odaları kadar kurumsal ihtiyaçlar için de kullanılabilen sistem, monitörlerin arkasına gizlenebiliyor.​


zotaczboxnanol03-dh-fx57.jpg
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.