Zxhn modem üzerinden port açma

GlowxHayk

Yeni üye
19 Mar 2022
15
1
Merhaba değerli forum üyeleri eskiden farklı bir internet sağlayıcısından internet alıyodum ve ozaman rahat bir şekilde port yönlendirmemi yapabiliyordum . Yeni geçtiğim şirkette statik ip hizmetini bağlattıktan sonra internetim kesildi ve sorunun ipde bir şişme kaynaklı olduğu söylendi sonra bu düzeldi ve ip adresim değiştirildi fakat herhangi bir port yönlendirmesi yapamadım evet ip adresim sabitti fakat modemden eski yaptığım yönlendirmenin aynısını yapmama rağmen port açamıyordum , arıza talebi gönderdim ve onlar gelip modemi kontrol ettiler fakat bir sorun görmediler modemi yinede değiştirdiler fakat sorunun bende olduğunu ve bir uzmandan yardım almamı söylediler fakat modem modelim eski modemimle alakalıydı ben bir yanlış yapmadığımı düşünüyorum bu sorun neden kaynaklı olabilir yardımcı olabilecek varmı ?

Modem ZXHN H298A V1.0

GlowxHayk

Yeni üye
19 Mar 2022
15
1
Sevgilim üyemiz.
Aynı portu, 2 defa açamazsınız!
dhcm secili ilen port acmayı denediniz mi?
ustam dhcm diye bir seçenek çıkmıyor maalesef yada ben bulamadım aynı portuda 2 defa açmadım eski internet servis sağlayıcımda açılıyordu onu iptal edim sağlayacımı ve modemimi değiştirdim portu açamıyorum artık onu kastetmiştim aslında

ulu bozkurt

Katılımcı Üye
27 Tem 2022
327
94
ustam dhcm diye bir seçenek çıkmıyor maalesef yada ben bulamadım aynı portuda 2 defa açmadım eski internet servis sağlayıcımda açılıyordu onu iptal edim sağlayacımı ve modemimi değiştirdim portu açamıyorum artık onu kastetmiştim aslında
Modemin ara yüzünde girdikden sonra port acma kısminda port acma istegi gerçekleştiğinde, ne tür uyarı alıyorsunuz? Veya hata nedir?
Bu arada modemin markasını ögrene bilir miyim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.