Akkılı Tatha anahtar

Legend1234

Katılımcı Üye
5 May 2014
436
0
Merhaba arkadaşlar bir sorum var. Bizim bu lisede vestelin akılı tahtalarından var. Bu akıllı tahtaları açarken bizden anahtar istiyor yoksa belirli bir saniye sonra kapanacak diyor. Hocaları akıllı tahtaya usb sokarken gördüm. Usb soktuğun zaman açılıyo. Fakat bu usb nin içinde akkılı tahtanın açılması için bir yazılım mevcut mu eğer mevcutsa yazılımın ismi nedir vs şeyleri sormak için burdayım arkadaşlar bilen birisi varsa yardım ederse sevinirim. :)

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
O programı biliyorum :D iyi bir program açığı vardı ama kapatıldı diye hatırlıyorum.Eğer tahtayı açmak istersen tek bir yol var o da hocaların tekinin flashının serialini kopyalamak ve onu da tahta da kullanmak.Anca öyle açılır diye biliyorum.

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
508
24
Praise The Fool
Öğretmenine herhangi bir ödev, vs birşey verirken usb ile usb ne gizli dosya olarak autorun ile rat koyabilirsin ve ogretmenin usb yi kendi pc sine taktiginda ise verileri ındırırsın.

Başka Bir Yolu Olduğunu Sanmıyorum O Yazılımı Bulsan Dahi Kişisel Bir Şifre Vardır Onu Kıramazssınız.

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
aynı yazılım bizim okulda da var internetten buldum programı, programı ilk kurarken kullanıcı adı şifre falan ayarlatıyor sonra usb bellek taktırıp bilgileri usb belleğe alıyor. yani kullanıcı adı şifre falan bilip programı indirip yapman gerekiyor.

Legend1234

Katılımcı Üye
5 May 2014
436
0
aynı yazılım bizim okulda da var internetten buldum programı, programı ilk kurarken kullanıcı adı şifre falan ayarlatıyor sonra usb bellek taktırıp bilgileri usb belleğe alıyor. yani kullanıcı adı şifre falan bilip programı indirip yapman gerekiyor.

Hocalar usb taksa bile admin olarak kullanamıyor zaten. Yani senin anlatmak istediğin akkılı tahtaya o programı kurarken kullanıcı ve şifreni giriyorsun ve usbni mi takıyorsun tam olarak anlamadım. :RpS_unsure:

darktimer

Katılımcı Üye
22 Nis 2014
706
0
darkforce
o proyu bulsan bıle usb nı tahtada çalıştıramazsın cunku usb ler sadece tam yetkılı admın tarafından gırıs ıznı verılebılıyor. hocolar bıze tahtaya usb taktırıyor ıcerı bı logger rat vs. at sonra onu aga bulaşan bir trojen dosyası bat. vbs. falan la bırlestır okulun tahtasına takınca ordan ag yolu ıle doger pc lere yurur fotokopı makınasnın baglı oldugu pc dahıl ordan hocalar sınav kagıdını bastıgında sende gorebılırsın :D

Legend1234

Katılımcı Üye
5 May 2014
436
0
O kadar anlamam. :D Ya zaten hocalar admin olarak girmiyo usb takıyo açılıyo. Çıkarınca kapanıyo hocalarda admin olmuyo. Bu arada bizim din hocası usb takıyo bir şeyler yapıyo sonra usb çıkardığında akıllı tahta kapanmıyo :D Bunu kimse bilmez ben buldum diyo. Ya şimdi sonuca gelelim beyler. Şimdi bu anahtar için bir yazılım yok. Değil mi?

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
şifre kulanıcı adı falan belirliyorsun server gibi bir şey olarak usb belleğe atıyor. akıllı tahtalara da kuruluyor program. usb takıldığında usb deki kullanıcı adı şifresini kontrol ediyor doğruysa açıyor bilgisayarı.
yazılım var ama işe yaramıyor.
bir usbyi ele geçirmeden veya içindekileri kopyalamadan olmaz

Legend1234

Katılımcı Üye
5 May 2014
436
0
şifre kulanıcı adı falan belirliyorsun server gibi bir şey olarak usb belleğe atıyor. akıllı tahtalara da kuruluyor program. usb takıldığında usb deki kullanıcı adı şifresini kontrol ediyor doğruysa açıyor bilgisayarı.
yazılım var ama işe yaramıyor.
bir usbyi ele geçirmeden veya içindekileri kopyalamadan olmaz

Mesela hoca usb yi takıyo içinde şifre ile ilgili hiçbir şey yok. Acaba gizli olabilir mi?

darktimer

Katılımcı Üye
22 Nis 2014
706
0
darkforce
tabıkı gızlıdır buna cok benzıyen bır program var orda sıfrelıydı ama usb lerdekı dosyaları yıyen ve bulasan bı vırusu bulastırırsan tum usb ler dekı gızlı dosya sılınır yanı hocalar hıc bı sekılde akıllı tahtayı usb ıle acamaz

Legend1234

Katılımcı Üye
5 May 2014
436
0
tabıkı gızlıdır buna cok benzıyen bır program var orda sıfrelıydı ama usb lerdekı dosyaları yıyen ve bulasan bı vırusu bulastırırsan tum usb ler dekı gızlı dosya sılınır yanı hocalar hıc bı sekılde akıllı tahtayı usb ıle acamaz

:) Amacım öğretmenlerin girmemesini sağlamak değil. Çok fazla boş ders olduğu için sınıfça akıllı tahta açama ihtiyacı duyuyoruz. Şimdi ben mantığı anladım hocaların flash belleğinde gizlenmiş şifreler var akıllı tahtaya soktun mu tahta bunu algılayıp sistemi açıyor. Şimdi tek çare öğretmenin flaşını araklayıp gizli dosya ve klasörleri görmeyi açıp o dosyayı kendi flash belleğime kopyalamak mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.