Çanak'tan bedava internet indirelim!

fatatug

Yeni üye
6 Nis 2016
18
1
Günümüzde gelinen son teknoloji ürünler sayesinde herhangi bağlantı kurmadan çanak vasıtasıyla 50 Mbps download hızına kadar internet kullanılabilmektedir. Türkiye'de abonelik yapan birkaç firma bile var. Ama biz ücretsiz kullanacağız diyoruz. Peki nasıl Tv seyrettiğiniz LNB ile bedava download yapabilirsiniz. Upload için ise telefon hattını kullanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere kullandığın kadar öde sistemlerinde upload bedava. Ücretsiz internet sağlayan firma ise Outernet. Bağlantı için sadece LNB cihazınızı wifi modem görecek cihaza bağlamak. Bu da internet sitesinde satılıyor 16-64 USD fiyat biçmiş. Yok efendim ben kaçak kullanacağım diyorsanız klasik wifi modemi çanağa yapıştırın ve ücretsiz wifi sinyali bulduğunuzda sabitleyin. Yeni görüşleriniz varsa ekleme yapın, millet bilgilensin.:RpS_cool:

Eğer arkadaşınızla internet paylaşmak istiyorsanız ancak uzaktaysa çok kolay. Elinizdeki 1 metre çapındaki çanakla 500 metre uzağa kadar karşı tarafa gönderebilirsiniz. Elinizdeki çanağı verici yapmanız gerekecek. Arkadaşınızda aynı çanak ile alıcı yapacak. Ticari olarak satılan modelleri var Ankara'dan İstanbul'a 2 çanak ile yayın yapabileceğiniz sistemler. Eğer sınırsız ve yüksek internete sahipseniz 2.4-5 GHZ'de istediğiniz bölgeye ücretli internet satışı yapabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: GZA

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
Eğer arkadaşınızla internet paylaşmak istiyorsanız ancak uzaktaysa çok kolay. Elinizdeki 1 metre çapındaki çanakla 500 metre uzağa kadar karşı tarafa gönderebilirsiniz. Elinizdeki çanağı verici yapmanız gerekecek. Arkadaşınızda aynı çanak ile alıcı yapacak. Ticari olarak satılan modelleri var Ankara'dan İstanbul'a 2 çanak ile yayın yapabileceğiniz sistemler. Eğer sınırsız ve yüksek internete sahipseniz 2.4-5 GHZ'de istediğiniz bölgeye ücretli internet satışı yapabilirsiniz.

Eline sağlık yararkı konu

kenankel

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
763
0
Yarın çanaktan net arayacagım :) 500 metre ötede ibb parktaki net var onu çeksem yeter. Yagi wifi adaptör var bunla ilgili bilgisi olan varmı işe yararmı

2-4G-font-b-yagi-b-font-antenna18dBi-for-font-b-wifi-b-font-signal-booster.jpg

Sahinyghs

Katılımcı Üye
21 Kas 2015
420
0
Mgla,Hty,Mdn
Beyler tahminimce çanağa yapışın orada priz veya kablo bulun . Bulamazsanız bile başka yöntem ile çoklu prizi çatıya çekin . Modemi bağlayın internetiniz daha da hızlanacaktır

RedHackNes

Kıdemli Üye
1 Tem 2015
3,344
15
Nereye...
Çok eskiden bu yöntemin bir değişiğini kullanıyordum bilgisayara bağlı usb wirless kartı 20 mtlik uzatma kablo ile çanağa kadar çekmiştim, wirless kartın sinyal çubuğunun ucunu delip lehimle kablo yapıştırmıştım kabloyu da çanağa bağlamıştım tüm mahallenin wifileri gözüküyordu :) arkadaşlar eğer istek olursa bu konu hakkında detaylı bir yazı yazacağım resimli anlatımlı.

kadirbab08

Katılımcı Üye
14 Kas 2007
389
0
Unknow
Ben sunu merak ediyorum. Tum mahallenin wi-fi'ini gordun ama, baglanti icin sifre mi gerekiyordu yoksa kirip mi baglandiniz?

15 Eyl 2006
64
0
yaklasik 5 yil once denedim , muhtemeln sinyalleri farkli birbirinden , o yuzden olmadi, wireless adaptore anten yapmistim , o kesin sonuc sagliyor, alumnyum kapaktan anten yapip bakir kabloyla desteklerseniz 1 km ye kadar net cekebiliyor tabi bulundugnz konum onemli

Haco26

Yeni üye
10 Tem 2015
46
0
Konuyu adam akıllı 0'dan her şeyiyle anlatsanız daha güzel şeyler olacak..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.