Merhaba Arkadaşlar Ben Ateistim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdinc03

Yeni üye
5 Ocak 2016
41
0
Konum için kategorileri inceledim en uygun burayı gördüm. Konu yeri yanlışsa mod arkadaslardan ricam dogru yere taşımaları.

Bir ateist olarak islamı 6 yıl öncesinde reddettim. Çoğunlukla yaşadığım olaylar beni sorgulamaya itti. Ve 6 yıldır sorguluyorum ve herhangi bir dini inanca sahip değilim. Koskoca 6 yıldır bıkmadan sorguluyorum ve devamlı dini açıklar görüyorum/buluyorum. Seviyeli ve saygılı bir tartışma olması dileğimle sorularınızı bekliyorum arkadaşlar.

QuantumShark

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
635
0
Sen kulağının arkasınıda göremezsin(aynadan bakmayla hariç) o zaman senin kulağın yok :)

7 Tem 2007
9,549
89
Insanın aklına mantığına hangi yol uygun geliyorsa, kendini nasıl rahat ve huzurlu hissediyorsa o yol dogrudur, tartışılmaz. Bu yolu seçtiğine göre yeterince bilgi sahibi olduğunu, okuyup araştırdığını düşünüyorum. Zira araştırmadan böyle bir karara varmak saçma olurdu zaten.

Konunun tartışılacak durumu yok, saygı duyarız. "Senin dinin sana benim dinim banadır" Kafirun Suresi.

erdinc03

Yeni üye
5 Ocak 2016
41
0
Sen kulağının arkasınıda göremezsin(aynadan bakmayla hariç) o zaman senin kulağın yok :)

Yaklaşım tarzına şu şekilde cevap vereyim güzel kardesim ; Kur'anda bahsi geçmeyen beyni ele alalım. Çünkü o zamanın teknolojisinde beyin diye bir şeyin varlığından kimsenin haberi yoktu. Kur'anda hep kalple düşünmekten , kalple hissetmekten bahseder. Oysa ki kulaklarla duymaktan da bahsedilir çünkü kulak bilinen açık bir organ. Bu duruma göre senin de beynin yok ? ( beynin bence var )

erdinc03

Yeni üye
5 Ocak 2016
41
0
Insanın aklına mantığına hangi yol uygun geliyorsa, kendini nasıl rahat ve huzurlu hissediyorsa o yol dogrudur, tartışılmaz. Bu yolu seçtiğine göre yeterince bilgi sahibi olduğunu, okuyup araştırdığını düşünüyorum. Zira araştırmadan böyle bir karara varmak saçma olurdu zaten.

Konunun tartışılacak durumu yok, saygı duyarız. "Senin dinin sana benim dinim banadır" Kafirun Suresi.
Güzel görüşlerin için teşekkür ederim öncelikle komutanım . kafirun suresinde de allah yolunda inana kadar bizlerle savaşmanızdan bahsediliyor. Bu konudaki yorumunu da bekliyorum saygılarımla

7 Tem 2007
9,549
89
Güzel görüşlerin için teşekkür ederim öncelikle komutanım . kafirun suresinde de allah yolunda inana kadar bizlerle savaşmanızdan bahsediliyor. Bu konudaki yorumunu da bekliyorum saygılarımla

"Sizinle savaşanlarla Allah yolunda savaşın " surenin anlamı budur. Maalesef her önüne gelen kendi mantığına göre Kuran ı tesfir etmeye çalıştığı için günümüzde bir ayetin birden farklı anlamı varmış gibi görülüyor. Sen benim görüşüme saygı duyduğun sürece ben seninle niye savaşayım ki.

talyus

Kıdemli Üye
5 Ağu 2007
2,163
3
Diye Sorma
Dinde zorlama yoktur istedigine inan bu dunyada ahirette ise isteyen cennete iteyen cehenneme gitsin denmez sadece Allaha ve Rasullerine Meleklerine ve kitaplarina iman edenler girer bizim inancimiza gore siz cehennemliksiniz bu hal uzere vefat ederseniz cehennemden kurtulus yoktur size diyecegim tek sey Cehennemde atesiniz daim olsun

alguayri

Yeni üye
6 Ocak 2016
5
0
Kuranda kalple düşünmekten bahsetmez yalnız. Mantık vardır, beyin düşünür. Ama ikilimde kalır burada kararı artık kalp ile veririz

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Arkadaşlar burası özgür bir ülke, herkes birbirine saygı duymak zorunda.
Arkadaşımız ateist olabilir, bunun bize bir artısı veya eksisi olmadığına göre yırtınmaya ne gerek var? saygı duyalım..

talyus

Kıdemli Üye
5 Ağu 2007
2,163
3
Diye Sorma
Konum için kategorileri inceledim en uygun burayı gördüm. Konu yeri yanlışsa mod arkadaslardan ricam dogru yere taşımaları.

Bir ateist olarak islamı 6 yıl öncesinde reddettim. Çoğunlukla yaşadığım olaylar beni sorgulamaya itti. Ve 6 yıldır sorguluyorum ve herhangi bir dini inanca sahip değilim. Koskoca 6 yıldır bıkmadan sorguluyorum ve devamlı dini açıklar görüyorum/buluyorum. Seviyeli ve saygılı bir tartışma olması dileğimle sorularınızı bekliyorum arkadaşlar.

İnkarcıların öleceklerini anladıkları zaman ettikleri tövbe kabul olmaz

Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: "İşte ben şimdi tevbe ettim." diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfir olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır. (NİSA/18)

Hemosu

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
959
4
Kayseri
İnkarcıların öleceklerini anladıkları zaman ettikleri tövbe kabul olmaz

Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: "İşte ben şimdi tevbe ettim." diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfir olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır. (NİSA/18)

Eline Sağlıkkk Kardeşimm

BrainHackZ

Uzman üye
9 Tem 2014
1,546
24
Burası Türkiye! Burası Osmanlı Toprakları! Burası Müslüman Ülkesi!
Ateistsen Doğru Küba'ya Gideceksin.

Not : Kimse Bana Saygı Duy Demesin. Allah'a Kitaba Küfür Eden Kişilere Saygı Duymam.

Son düzenleme:

Hemosu

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
959
4
Kayseri
Burası Türkiye! Burası Osmanlı Toprakları! Burası Müslüman Ülkesi!
Ateistsen Doğru Küba'ya Gideceksin.

Not : Kimse Bana Saygı Duy Demesin. Younow'da Ateistlerin Allah'a Kitaba Dine Nasıl Küfür Ettiklerini Bizzat Kulağımla Duydum.

Bende Bunu Bildiğim İçin Benim BU İT SÜRÜLERİNE GÖSTERECEK NE SAYGIM.. NEDE SEVGİM VAR

Ulan OĞLUM ŞUNU UNUTMA --------ALLAH VAR GAM YOK ---- CEHENEMDE SENİN GİBİLERİNE ALEVDEN YELEK GİYDİRİLECEK SİZ O AZAPTAN KAÇARKEN O ATEŞE TEKRARDAN YÖNELTİLECEKSİNİZ ... VE SİZE VE SENİN GİBİ ATEİSTLERE SÖYLE DENİLECEK ---TAT ' BU CEHENEMİ ... İNKAR EDİORDUN YA DİE ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.