TeamSpeak 3 Server kurdum arkadaşlarım giremiyor yardımcı olursanız sevinirim...

korkusuz_01

Yeni üye
28 Ağu 2008
13
0
Mersin
Herşeyi yaptım port açtım, noip kayıt oldum indirdim kurdum ayarladım ama noip den bile aldığım adresi Teamspeak 3 de yazınca sunucuya bağlanamadı diyor bi yardımcı olurmusunuz

J3raveHero

Üye
26 Haz 2014
96
0
Denizli
Herşeyi yaptım port açtım, noip kayıt oldum indirdim kurdum ayarladım ama noip den bile aldığım adresi Teamspeak 3 de yazınca sunucuya bağlanamadı diyor bi yardımcı olurmusunuz

Üniversite ye geçmeden önce ArmaIII serverleri ile çok haşır neşirdim her arma sunucusunun bir Teamspeak3 adresi vardır.Onun için az çok biliyorum.Ben sana yardımcı olabilicek bilgilerimi anlatayım kesin çözülür demiyorum ama.

Öncelikle No-IP nedir? Herkes bunu kur demiş ki konuyu tam araştırmadan yorum yapılması biraz garip ama herkes bildiğini söylemeye çalışıyor galiba.

No-IP bir Internet Protocol Adresi sabitleme ve yönlendirme aracıdır.Yani kısaca şöyle söyliym senin IP adresin ( Internet Protocol Adress) 192.168.xxx.xxx olsun bu programı kullanıpta ipadresim.noip.net gibi bir yönlendirme adresi alırsan karşıdaki kullanıcı senin ıp adresin değişken olsa bile bu program saytesinde ipadresim.noip.net bu adresi 192.168.xxx.xxx adresine sürekli yönlendirir.Bu yöntem sürekli değişen ip adresini tek bir numara veya isim altına toplamaktır.

Kısacası serverin düzgün çalışıyor ise ip adresini modemini resetlemeden verdiğin birisi denese servere girecektir.

Bir başka maddede eğer TeamSpeak3 sunucusu kendi şahsi bilgisayarında kurulu ise sen o sunucuya ip adresi yazarak girmeyi denersen hata verir kendi bilgisayarındaki sunucuya herzaman localhost ile girebilirsin.

Portlarında sıkıntı olmadığını düşünüyorsan,portlar ile ilgili sorunu hallettiysen, güvenlik duvarın kapalı olsun ve arkadaşına tekrar kendi bilgisayarının ip adresini verip deneyebilirsin olmuyorsa bilmediğim bir sıkıntı var demektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.