Üniversite Kazanmak ?

yashar61

Üye
28 Haz 2015
176
0
Beyler meslek lisesinden yeni mezun oldum. Bu sene hiç bir şey yapamadım. Üniversiteye tekrar çalışmayı düşünüyorum ancak meslek lisesi mezunu olduğum için 4 sene laylaylom geçti. Bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat MF derslerinin hiç birinde temelim yok. Hatta temelim eksilerde diyebiliriz. Dershananeye gidecek gücüm yok. Moralım çok kötü. Şuan çaycıda çalışıyorum fakat üniye tekrar hazırlanacağım için kısa süreli bir çalışma olacak. Azcık para biriktirmek için. Kendi kendime düşünüyorum, benim yerim çaycı veya başka biryer değil, benim yerim pc mühendisliği, benim yerim pc'nin başında programlama ile uğraşmak. Beyler anlıyacağınız çok kötüyüm. Birazcık moral, birazcık tavsiye istiyorum sizden.

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
2 Yıllık bilgisayar programcılığına git oradan dgs ile devam ettirmen daha mantıklı olur çünkü şimdi sen temelim yok diyorsun ygs de türkçe yapman lazım inkilap az da olsa yapman lazım matematik geometri fizik kimya biyoloji yapman lazım ondan sonra mat2 lys fiziği kimyası biyolojisi geometrisi yapman lazım temelim yok diyorsun hem temel atıp hemde bunlarda ilerlemen çok zor olur turbo taksan yetişmez

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Kardeşim bak iyi oku şimdi:

Bende Endüstri meslek lisesi Kaynakçılık okudum. Aynı senin gibi okul 4 sene laylaylom geçti. Yani okulla hiç alakam yoktu. Okuldan mezun oldum. 2 yıllık sınavsız geçiş yaptım ama üniversiteye kayıt olmadım. 2 yıllıktan bi halt olmaz diye dershaneye kayıt oldum. Kayıt olduk ama temelim hiç yok. Ne sayısal ne sözel. 1 sene gezmedim tozmadım. Arkadaşlarımda sağa sola dağıldığı için kafamı tamamen derslere verdim. Sadece dershanede öğretilenlerle 1 sene boyunca çalıştım. YGS den bi halt beceremedim ama bırakmadım. Çalışmaya devam. LYS geldi çattı derken sıralamam 66.000 di ve ben şuan öğretmenlik okuyorum. Meslek lisesinden Öğretmenliğe geçiş yaptım resmen. Sıralamamıda cımbızla çekerim.

Yani senin yapacağın arkadaşlarla az vakit geçir. Haftada 1 gün yeterli. Her gün çalış. Ben plansız çalıştım. O an kafam ne isterse o derse çalıştım. YGS de başarılı olamasamda LYS de gayet başarılıydım. İş sende bitiyor.

2 yıllık geçiş yap diyenlerede inanma. 2 yıl okur sonra 2 yıl üstüne başka bölüm okursun 4 seneye tamamlarsın diyorlar. Yok öyle bişey. 2 yıl okuduktan sonra tekrar sınava girecen ama üniversite sınavından daha zor sınav. Bak benim kuzenim adalet okudu 2 yıl. Üstüne 2 yıl daha tamamlıcaktı. Bi beceremedi sınavı. Şimdi iş bulamadı kocaya gidiyor istanbula :D

Son düzenleme:

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
merhabalar
belediyelerin açmış oldukları ücretsiz üni hazırlanma kursları var başvuru yapabilirsiniz.( araştırın tam bilmiyorum geçen sene vardı arkadaşım gidiyordu)
yada evde kendiniz kitap alıp internetten videolu dersler var bakarak çalışabilirsiniiz.
devlet kütüphanelerinde çalışma yerleri var ve kitapları kütüphanedeyken kullanabiliyorsun bir kütüphanede çalışabilirsin.
iyi forumlar

yashar61

Üye
28 Haz 2015
176
0
Zaten benim pek fazla arkadaşım yok. O yönden rahatım. Asosyal birisiyim zaten. Arkadaşında dediği gibi belediyelerin ücretsiz kursları var oraya gitmeyi düşünüyorum bende. Birazcık para biriktirip kendime kitap parasıda çıkardım mı, 1 yılımı verecem derslere. Kafamı kaldırmıcam. Ama temelim olmadığından, derslere temelden başlayıp yetiştirebilir miyim korkusu var içimde. Piyasada bir sürü kitap var, temelden başlatıyor anlatmaya, aga o kitapları elime aldım bi bakayım dedim, kendi kendime dedim ki bunlar ne? Yani şuan pişmanlıklar içerisindeyim, lise 1 günlerine geri dönsem de kafamı derslerden kaldırmasaydım :(

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Zaten benim pek fazla arkadaşım yok. O yönden rahatım. Asosyal birisiyim zaten. Arkadaşında dediği gibi belediyelerin ücretsiz kursları var oraya gitmeyi düşünüyorum bende. Birazcık para biriktirip kendime kitap parasıda çıkardım mı, 1 yılımı verecem derslere. Kafamı kaldırmıcam. Ama temelim olmadığından, derslere temelden başlayıp yetiştirebilir miyim korkusu var içimde. Piyasada bir sürü kitap var, temelden başlatıyor anlatmaya, aga o kitapları elime aldım bi bakayım dedim, kendi kendime dedim ki bunlar ne? Yani şuan pişmanlıklar içerisindeyim, lise 1 günlerine geri dönsem de kafamı derslerden kaldırmasaydım :(

Yönetim bilişim sistemleri diye bir bölümde var tm1 den alıyor araştır istersen

EsMak

Üye
14 Mar 2017
125
0
Dersane falan hikaye... İş sende bitiyor. Sen kafana koyduysan eğer bişeyleri başarmayı emin ol yaparsın. Evde kendi başına çalışman daha verimli olur. Tarih Ramazan Yetgin, Coğrafya Engin Eraydın, Türkçe Arda Erel (isim arda da soyisimden emin değilim) Matematikçinin adını da tam hatırlamıyorum yarın bilgisayarıma bakıp yazarım. İnternetten video dinleyerek çalışırsan ve hemen ardından soru çözersen istediğine ulaşırsın. Korkun hiç olmasın eğer sağlam bir çalışma yapacaksan sana üç ay bile yeter ygs için. Şunu da belirtmek istiyorum iki yıllık okuyup geçiş yapmak daha kolay geçme puanı düşük olan bi üniversiteye yerleşip yata yata geçersin ama tabi sen yatmazsın iki yıl boyunca dgs'ye çalışıp rakiplerine fark atarsın. Ygs'de türkçe, matematik, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü, fizik, kimya ve biyoloji var üstelik lys direkt bilgi! Dgs ise türkçe ve matematik. Ama insan isteyince gerisi hallolur bunu da unutma.

breis23

Üye
8 Ocak 2017
98
0
halk eğitim merkezlerinin ücretsiz ygs kursları oluyor bulunduğun ilin halk eğitim merkezine gidersen bilgi alabilirsin. Dershane hakkında düşüncelerimi belirtmek isterim dershaneler sadece para tuzağı dershaneye giderek birşeyler öğrenebileceğini düşünüyorsan bence yanılıyorsun dershane zaman kaybından başka birşey değil dershaneye vereceğin zamanı evde ders çalışarak geçirsen inan ki daha başarılı olursun. Nice arkadaşlarım dershanede vakitleri boşa gittiği için kayıtlarını aldırdılar. Günümüz de artık herşey p kadar kolay ki oturduğun yerden bedava özel ders alabiliyorsun youtubeden ders videoları izle adam gibi bir kanal bul konu konu izle sonrasında kendin konu anlatımlı kitaplarla tekrar yap sonrasında da testtlerini çöz işte:) inan ki kendine adam akıllı bir çalışma düzeni ugularsan 2 ayda fazlasıyla gelişirsin temellin olmaması birşeye engel değil. lys yapamıyor musun üzülme sen ygs hazırlan bi önce güzel bir puan yap lys de mühendislik gelmezse bile ygs den bilgisayar programcılığına gidersin bilgisayar programcılığından dgs ile de mühendsliğe gidersin dgs sınavı sadece türkçe ve matematik ben de bu sene yazılım mühendsliği için dgs girecem. Sen kendini motive et bir an önce ygs hazırlanmaya başla kardeş

mertoguzhn

Üye
5 Haz 2015
181
0
Beyler meslek lisesinden yeni mezun oldum. Bu sene hiç bir şey yapamadım. Üniversiteye tekrar çalışmayı düşünüyorum ancak meslek lisesi mezunu olduğum için 4 sene laylaylom geçti. Bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat MF derslerinin hiç birinde temelim yok. Hatta temelim eksilerde diyebiliriz. Dershananeye gidecek gücüm yok. Moralım çok kötü. Şuan çaycıda çalışıyorum fakat üniye tekrar hazırlanacağım için kısa süreli bir çalışma olacak. Azcık para biriktirmek için. Kendi kendime düşünüyorum, benim yerim çaycı veya başka biryer değil, benim yerim pc mühendisliği, benim yerim pc'nin başında programlama ile uğraşmak. Beyler anlıyacağınız çok kötüyüm. Birazcık moral, birazcık tavsiye istiyorum sizden.

Kardeş bu yazdıklarını ben kendim için düşünüyordum. 1 sene sonra senin durumunda olacağım. Şuan 12.sınıfım meslek lisesinde. Bölüm elektrik.Ben de bilgisayar mühendisliği istiyorum. Yazılıma ve siber güvenliğe çok ilgim var. Alanımda çok iyi olmak istiyorum. Benim de senin gibi sayısal temelim yok. Okul bittikten sonra düzgün bir iş bulup biraz çalışacağım. Daha sonra ygs altyapısını oluşturduktan sonra lyaçalışacağım.
YGS halledilir de LYS için çok zaman gerekli ve çok konu var. Ygs iyi puan alıp LYS de çöken çok kişi var. Sana da tavsiyem YGS ye çok iyi çalış. Altyapıyı sağlamlaştır. Youtube da bir sürü kanla var sayısal anlamda Hocalar Geldik, Ceyhun Hoca, Şenol Hoca, Tonguç Akademi gibi. Bunları dinle. Bir de matematik için Antremanlarla Matematik in çok iyi olduğunu hocalar söylüyor. Altyapı oluşturmaya birebir. Sonra sıra LYS matematikte türev integral var. Hocalar bu konuları ayrı bir dersmiş gibi çalışın diyor. Fizik kimya biyolojiye değinmiyorum bile. Yani sana bol bol çalışma zamanı gerekli. Tavsiyem bunlar :)
Sormak isteğin bir şey varsa özelden yazabirsin.

Son düzenleme:
23 Eyl 2012
72
0
Hiç sıkıntı yapma kardeşim senin durumuna bende düştüm şimdi Giresun Üniversitesi bilgisayar öğretmenliği 3.sınıf okuyorum yukarıda bir arkadaşın dediği gibi iş sende bitiyor dershanede afedersin bi b*k olmuyor, youtubedeki videolardan çalışarak daha iyi öğrenirsin. Kendine bi program çiz planlı çalış ama bunu gerçekten iste boşverme bir kere koptuğu zaman gerisi gelmez. Ben şahsen üniversite kazanacağımı düşünmezdim bi baktım bilgisayar öğretmenliği gelmiş.

qikhel

Yeni üye
3 Haz 2017
10
0
Abi ilk mesajımı sana yazıyorum çünkü benide ilgilendiren bir konu ben 2 yıl kendimden 40 puan düşük bir liseye gittim tabiri caizse çok kötü bir eğitim aldım sadece matematiğim iyiydir biraz çalışma ile geçiyordum ilk olarak lysyi çok iyi yapmalısın çünkü benim orta derece bir temelle ve orta derece bir çalışma ile 300 bine girerken ygsde hiç çalışmayan okulun 6 gününde sadece yarım gün gelen ( son iki yıl devlet destekli özelde okudum oda bir hataydı ) adam abi 130 bine girdi onun için ygsde birazda şans lazım diye düşünüyorum bunun dışında kesinlikle ygs'm kötü hiç bir şey olmaz diyip lys ' ye çalışmamazlık yapma bende senin gibi düşünüyorum ben bu cumartesi antalyaya bir otekde çalışmaya gidiyorum saatlerine göre maaşı çok iyi bir yer 1400 aylık saatleri sabah 8 öğlen 4 arası benim yapacağım ise gidip orda çalışmak aynı zamanda okuyada bilrisin bu arada o ilanda ssk-yemek-lojman herşey var istersen bana ulaşabilirsin yani uzun lafın kısası lys lys lys abi

Ha bu arada kardeşim sıkıntı vde stressten çok uzaak olman getekiyor ben onun yüzünden kazanamafığımı düşünüyorum ygs mat denemelerde 20-28 yapıyordum sınavda 10 yaptım yani sevgilidir sıkıntıdır hepsine res çek gir bir odaya duvara daya masayı ders çalış günlük 4-5 saat ile gidemeyeceğin yer yok bu saatte çok ideal hedefine göre artıp azalabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cyper65

Uzman üye
13 Eki 2012
1,587
0
İzmir
bende meslek lisesinden mezun oldum
şimdi yazılım mühendisliği okuyorum 2.sınıfa geçtim
Ücretsiz Pdf İndir, Pdf İndir, Pdf Kitap indir, E-kitap pdf indir bu sitede ders kitapların pdf leri mevcut burdan istediğini bakabilirsin
bu da arşivim
https://mega.nz/#F!QBgyDKLR!0XyCgF9ZpM9vcDQkhjJ-Zg!4Eow2STB
bu kitaplar eski yılların kitapları şimdi müfredat az çok değişti bazı konular çıktı yeni konular geldi
beğendiğin kitabı kitapçıda alırsın
kitaptan çalışmak daha verimli pc başında dikkatin dağılır
Şimdi sana başlangıç için bir kaç kitap tavsiyesinde bulunayım
Türkçe
-------------
Yayın denizi Paragraf soru bankası al
sadece paragraf soruları çöz
bitince başka paragraf soru bankası al
ygs 32 paragraf 8 dil bilgisi soruyorlar
azda dil bilgisi çalışabilirsin
Matematik
-------------
Matematik alt yapın yok ise antrenmanlar matematik
karekök 0
biraz iyiyse karekök 1ve 2 bakabilirsin
sosyal
------
çalışmadım ben hiç
-----
Fen
Fizik
------
Fdd ygs fizik Kolay konu özetli soru bankası çok güzel kitap
antrenmanlarla fizik bu da güzel 2sini bitir
sonra soru bankası çözersin
Kimya
Ygs fem Simetri Konu anlatımı buda gayet güzel
sonra soru bankası al çöz
-----
biyoloji
---------
dersanenin verdiği kitaptan çalışmıştım
konuyu bitir ardından 4-5 test soru çöz yoksa faydası olmaz
çabuk unutuluyor
----------------------------------
Not:
Konuya başladıktan sonra konuyu çok iyi anla, kavra ardından en az 50 olmak kaydıyla soru çöz
Videoda hocalar bütün soru kalıplarını anlatmıyor onun için ilk önce video ardından kitaptan çalışabilirsin. sonraki günde soru çözersin

Son düzenleme:

Cesurayaz

Üye
14 Mar 2017
124
0
Sakın onlisans okuyup dgsden muhendislige girmek icin uğraşma dostum bir yıl Adam akillo calisirsan istedigin bölümü bir kerede kazanip oku. ..yaz tatilinde çalis bulundugun il yada ilcedeki hall egitim merkezlerinde ders veriliyordur oraya başvur m..olmazsa parktaime de bir iş bulursun unutma beyinde başlar beyinde biter herşey.insallah kazanip istedigin fakültede okursun başarilar

AmcNokta

Uzman üye
8 Haz 2016
1,234
0
Dünya
2 Yıllık bilgisayar programcılığına git oradan dgs ile devam ettirmen daha mantıklı olur çünkü şimdi sen temelim yok diyorsun ygs de türkçe yapman lazım inkilap az da olsa yapman lazım matematik geometri fizik kimya biyoloji yapman lazım ondan sonra mat2 lys fiziği kimyası biyolojisi geometrisi yapman lazım temelim yok diyorsun hem temel atıp hemde bunlarda ilerlemen çok zor olur turbo taksan yetişmez

O iş sizin dediğiniz gibi rahat değil dgs kontenjanları cok kısıtlı mat temeli varsa eğer yapma ihtimali var tabi ki ama sıralama cok önemli ygs gibi ilk 50 bine 100 bine gir üni yi kazan olayı yok.
En az 5 bine girmek lazım cünkü kontenjanlar 20-30 oda bu sene oldu.Normal de 5 -10 du.
Kısacası dgs istiyorsan mat 45 + yapacak en az. Oda sınav kolay gelirse 45 matın bir önemi olmayacak cünkü herkes yapıcak 1 sorunun değeri düsecek bu seferde sıralamaya bakılacak.Önemli nokta bu sefer sıralama olacak.(Sınav zor cıkarsa sıkıntı yok,Sıralama acısından)
Yani dgsye girmek göye maya calmak
Zamanı geri alsam ygs calısırdım :)
Umarım anlatabildim.

Son düzenleme:

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
O iş sizin dediğiniz gibi rahat değil dgs kontenjanları cok kısıtlı mat temeli varsa eğer yapma ihtimali var tabi ki ama sıralama cok önemli ygs gibi ilk 50 bine 100 bine gir üni yi kazan olayı yok.
En az 5 bine girmek lazım cünkü kontenjanlar 20-30 oda bu sene oldu.Normal de 5 -10 du.
Kısacası dgs istiyorsan mat 45 + yapacak en az. Oda sınav kolay gelirse 45 matın bir önemi olmayacak cünkü herkes yapıcak 1 sorunun değeri düsecek bu seferde sıralamaya bakılacak.Önemli nokta bu sefer sıralama olacak.(Sınav zor cıkarsa sıkıntı yok,Sıralama acısından)
Umarım anlatabildim.

Benim 3.60 ortalamam var dgsde istediğim üniversite, istediğim bölüme(bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği) gitmek için 18 matematik neti bana yeterli oluyor şu konumda, evet kişi boğaziçi itü falan istiyorsa +45 net yapması lazım yoksa dediğiniz gibi en az 45 olayı falan yok, emin olabilirsiniz sizden daha iyi takip ediyorum

Son düzenleme:

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
Ygs'de 17 bindeydim. Lys ile 10 bin gibi bir yere çekmeyi düşünüyorum. Özelden yazarsan her türlü konuda yardımcı olmaya çalışırım. Elimde baya YGS kitabı vesaire de mevcut. Ulaştırabilirim. :) Mutlaka görüşelim. :)

AmcNokta

Uzman üye
8 Haz 2016
1,234
0
Dünya
Benim 3.60 ortalamam var dgsde istediğim üniversite, istediğim bölüme(bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği) gitmek için 18 matematik neti bana yeterli oluyor şu konumda, evet kişi boğaziçi itü falan istiyorsa +45 net yapması lazım yoksa dediğiniz gibi en az 45 olayı falan yok, emin olabilirsiniz sizden daha iyi takip ediyorum

Özelden devam edelim.Bizim girdiğimiz dgs aynı olamaz :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.