Üniversite Kazanmak ?

yashar61

Üye
28 Haz 2015
176
0
Beyler meslek lisesinden yeni mezun oldum. Bu sene hiç bir şey yapamadım. Üniversiteye tekrar çalışmayı düşünüyorum ancak meslek lisesi mezunu olduğum için 4 sene laylaylom geçti. Bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat MF derslerinin hiç birinde temelim yok. Hatta temelim eksilerde diyebiliriz. Dershananeye gidecek gücüm yok. Moralım çok kötü. Şuan çaycıda çalışıyorum fakat üniye tekrar hazırlanacağım için kısa süreli bir çalışma olacak. Azcık para biriktirmek için. Kendi kendime düşünüyorum, benim yerim çaycı veya başka biryer değil, benim yerim pc mühendisliği, benim yerim pc'nin başında programlama ile uğraşmak. Beyler anlıyacağınız çok kötüyüm. Birazcık moral, birazcık tavsiye istiyorum sizden.

mertoguzhn

Üye
5 Haz 2015
181
0
Bende mezun oldum :D mf temel yok aynı durumdayız
Yazılım mühendisliği istiyorum aklım olsaydı meslek lisesine gitmezdim :D keşke geriye gidip bir şeyleri değiştire bilsem

Ben de 1 sene sonra senin durumunda olacağım. Ben 8. Sınıfta üniversitenin ne oluğunu bile bilmiyordum. Ailede okuyan biri olmadığı için yol gösterecek biri de olamadı.
Sonuç: kötü mat kötü fizik kötü biyoloji

Hoppo01

Yeni üye
29 Ocak 2016
1
0
Yashar kardeşim bende bu sene mezun oldum Meslekten. Elektrik bölümü okudum ben. 4 yılım tamamıyla boşa gitti. Benimde durumum iyi değil yani icabında. Bak benimde temelim felan yok bende pek birşey bilmiyorum hiç çalışmadım belirli belirsiz problemlerle karşı karşıya kaldım staj dönemi 2 dönemde psikolojik sorunlarımla baş etmeye çalıştım hayatı kavramaya ve ****fizik kavramlara döktüm kendimi hala öylesi bir dönem içerisindeyim yani hayatı anlamaya ve kavramaya çalışıyorum. Bu yüzden kendimi derslere vermedim onların gereksiz olduğu konusunda hüküm kılmıştım. 9. ayda dershane var başlıyor mezunlar için bi dershane işte 4 milyar verdik peşin ama içim cız etti yani öyle diyim sana ben sana yardımcı olmak isterim özelden yazabilirsek iyi olur burası garip yani. Bende Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği istiyorum.

plas1211

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
888
0
Beyler meslek lisesinden yeni mezun oldum. Bu sene hiç bir şey yapamadım. Üniversiteye tekrar çalışmayı düşünüyorum ancak meslek lisesi mezunu olduğum için 4 sene laylaylom geçti. Bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat MF derslerinin hiç birinde temelim yok. Hatta temelim eksilerde diyebiliriz. Dershananeye gidecek gücüm yok. Moralım çok kötü. Şuan çaycıda çalışıyorum fakat üniye tekrar hazırlanacağım için kısa süreli bir çalışma olacak. Azcık para biriktirmek için. Kendi kendime düşünüyorum, benim yerim çaycı veya başka biryer değil, benim yerim pc mühendisliği, benim yerim pc'nin başında programlama ile uğraşmak. Beyler anlıyacağınız çok kötüyüm. Birazcık moral, birazcık tavsiye istiyorum sizden.

Programlama icin hatta programlama yaparak para kazanman icin herhangi bir universiteye gitmene gerek yok. 21. Yuzyildayiz kardesim. İnternet her ortami sagliyor. Herhangi bir dili ogrenmek o dilden para kazanmak artik parmaklarinin uclarinda.

Nice kisiler programlamayi okuldan ogrenmedi. İnternetten arastirarak ve merak sayesinde ogrendi. Okulda sana 1 yilda ogretileni eminim daha kisa surede merakin varsa internetten arastirarak da ogrenebilirsin. Programlama kitaplari indirebilir, setler indirebilir, programlama ogreten uygulamalar ve sitelerden kod ogrenebilirsin.

Basari universiteye bagli degildir. Basari hayallerine, azmine,merakina baglidir.

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Bundan 11 sene önce lise 1 e başlamıştım.
Başladığım lise endüstri meslek lisesinin anadolu bölümüydü. OKS'den 400 küsür puan alarak bilgisayar bölümüne geçtim. Arkadaş çevrem çok kötüydü ve ikinci dönem okulu bıraktım.
Babam sanayiye verdi. 3 ay çalıştım, baktım olacak gibi değil :D
Tekrar gittik liseye, tabi bu sefer anadoluya almadılar endüstriden devam ettim. Makine ressamlığı bölümünden.
Laylaylom geçti 5 yıl.
Para kazanmak zor, hayat acımasız ve ömrünün en güzel yılları geliyor.
Ahhh üniversite yılları...
Şuan makine mühendisi değilim. Teknik ressamım ama çalıştığım şirkette mühendislere kök söktürüyorum :)
İş sende biter kardeşim.
Unutma en güzel yılların geliyor.
Bu yıllarını saçma sapan insanlar ile sakın heba etme.
Yetişmez diye bir şey yok. Yaparsan, yapacağına inanır ve çaba gösterirsen yetişir...
1 yıl sık dişini sonrası Roc'n Roll :)
Sabret, vazgeçme, kendine güven, kaybetmekten korkma, pes etme, şükret, her şey geleceğin için, küsme, dua et, risk al, inan ve seyret :)
Başarılar...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.