2022 de Linux mu Windows mu?

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,332
920
Windows'ta hertürlü projeler geliştirebilir, Oyunlar oynayabilir ve daha birçok işlemi gerçekleştirebilirken Linux'ta bunlar kısıtlıdır. bence Linux'a direkt olarak geçme. Sanal makina ile kullan.

Akmenhan

Yeni üye
11 Tem 2022
48
13
Uzun süredir windows kullanıcısıyım ama artık windowstan sıkılmaya başladım linuxa geçmeli miyim? geçersem vmware gibi programları kullanabilir miyim?
Yazılım da ilerlemek istiyorsan Linux u tercih etmelisin asıl işletim sistemi olarak kurma virtual box yani sanal makine üzerine kurmalısın hem daha kullanışlı olur
sanal makine çökerse yeniden kurabilirsin linux da kodlamanı yapar windowsda da eglenrsin yinede sana kalmış

10 Haz 2022
85
38
00:11:22:33:44:55
Windows'ta hertürlü projeler geliştirebilir, Oyunlar oynayabilir ve daha birçok işlemi gerçekleştirebilirken Linux'ta bunlar kısıtlıdır. bence Linux'a direkt olarak geçme. Sanal makina ile kullan.
Yazılım da ilerlemek istiyorsan Linux u tercih etmelisin asıl işletim sistemi olarak kurma virtual box yani sanal makine üzerine kurmalısın hem daha kullanışlı olur
sanal makine çökerse yeniden kurabilirsin linux da kodlamanı yapar windowsda da eglenrsin yinede sana kalmış
peki macos ve windows hangisini tercih etmeliyim?

TurkeyForces

Yeni üye
29 Nis 2016
32
2
Mersin
Ne yapmak istediğine göre değişir. Ben oyun oynamayı da çok severim. Linuxta Valorant oynayamadığım için Linuxu sadece sanal makineden kullanıyorum. Ortalama bir Linux bilgisine sahip değilsen sanal makineden kullanman daha iyi olur en azından bir hatada geri dönüşün daha kolay olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.