6000 Yılından geldiğini söyleyen adam

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,570
766
Bir adam, beyin yakan olayları hikayeleştiren ünlü YouTube kanalına konuk olup, elindeki fotoğrafı gelecekten getirdiğini söyledi. Hatta yaptığı zaman yolculuğuyla 6000 yılına kadar ulaştığını, fotoğrafın o yıla ait olduğunu belirtti.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=NvXeWXsgHsg[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:

NameOFKing

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
316
1
Kesinlikle Kurgu Yoksa Adam 6000 Yılından Gelse Boş mu Gelir?Ya da Bu Videoyu Youtube'da mı Paylaşır?Ben Olsam Şahsen Nasa'ya Giderdim :D

RespectTurkey

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
357
0
?
Buna inanmak imkansız yıl 6000 mavi mont evet mükemmel gelişmiş teknoloji
fotoğraf dijital bile deil :puah :puah

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Bu imkansız çünkü bu konuda Hz.Muhammed (SAV) Mustafa Efendimizin bir mübarek Hadis-i Şerifi var

Benim ümmetim 32 fıkraya (bölüme) ayrılacak biri hariç diğer 71'i Cehenneme girecek ,ümmetimin ömrü hicri 1500'ü geçmeyecek....

Hicri 1500 yılı kabaca miladi olarak 2072 yapıyor (yani kıyamet bu kadar yakın ama bizler hala uyuyoruz)

XxPaRaZiTxX

Katılımcı Üye
9 Eyl 2012
290
0
New Şehir
Bu imkansız çünkü bu konuda Hz.Muhammed (SAV) Mustafa Efendimizin bir mübarek Hadis-i Şerifi var

Benim ümmetim 32 fıkraya (bölüme) ayrılacak biri hariç diğer 71'i Cehenneme girecek ,ümmetimin ömrü hicri 1500'ü geçmeyecek....

Hicri 1500 yılı kabaca miladi olarak 2072 yapıyor (yani kıyamet bu kadar yakın ama bizler hala uyuyoruz)

Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.

Kardeşim araştırmadan o sözü söyleyip milletin kafasını bulandırma hicri 1500 yılı dediği zaman akış hızı ile şimdiki zamanın akışı arasında fark var bu nedemek anlamadıgını biliyorum şu siteyi baştan aşağı oku
Link

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,903
11
alanya
kurgudur yalandır yazmışsınız ya çok güldüm ya yok bide gerçek mi olacaktı :D

BARB4R0S

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
662
0
of Darkness.
Hiçbirimiz orada degildik ve tam olayı, kanıtları bilmiyoruz , bilmedigimiz icin kesin bir sonuca varmamız yanlış olur.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,570
766

o hadisi atabilirmisin bildiğim kadaryla tam olarak tarihi kimse bilmiyor

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Bi adamda geçen yıl 2018-den geldiğini söylemişti.Dünya savaşı filan olucak demişti bakalım.

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.

Kardeşim araştırmadan o sözü söyleyip milletin kafasını bulandırma hicri 1500 yılı dediği zaman akış hızı ile şimdiki zamanın akışı arasında fark var bu nedemek anlamadıgını biliyorum şu siteyi baştan aşağı oku
Link
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sen burada kendi açıdan bir algı oluşturmak istediğin muhakkak.Yani bir Peygamber hadisi ile diğer peygamber hadisinin doğruluğunu sorgulayıp yalan olduğunu ima etmeyi kast ediyorum

Senin verdiğin hadis benim verdiğim hadisin sağlaması şeklinde yani sen İpin tamamını gösteriyorsun ben ise ipin son kısmını gösteriyorum

Bu itibarla;

Senin dile getirdiğin hadiste geçen 7000 yıl ibaresinden sen eğer Miladi yıl türünü algılıyorsan çok büyük yanılgının tam ortasına kafa üstü çakılmışsın demektir.

Orada geçen 7000 sayısının kuvvetle ihtimal iki anlamı olacaktır.

1.7000 Hicri Yıl = Hz.Adem'den Hz Nuh'a kadar bu sayının "7000-1439 = 5561 hicri yıl geçmiş" olup 5561 sayısının ne kadarı Hz.Adem ile Hz.Nuh arasındadır orası tam bir bilinmezlik içindedir.

Bu itibarla;

1439 -1500 = 61 hicri yıl kalmıştır ve ayrıca 1 Ocak 2072 yılının hicri karşılığı 10 Zilhicce 1494 (Peygamberin işaret buyurduğu hicri 1500 yakın)

2.7000 sayısını ahiret gün hesabına göre yaparsak;

Ahiret'teki bir bir gün = 50.000 dünya yılı olarak (bunu algılamanız biraz zor olacaktır ama Peygamber Hadisi ile sabittir) o zaman 7000 Ahiret Günü = 50000 x 7000 = 350 000 000 dünya yılı (yani 350 000 000 x 365 gün = 127 750 000 000 dünya günü demektir)

Bu iki değeri karşılaştırıldığı zaman;

İnsani ölçülere göre birinci hesap daha reeldir.
Allah'ın büyüklüğüne göre de ikinci hesap daha reeldir.

Şimdi sen bana kalkmışsın insanların kafasını karıştırma......Eğer bir insanın kafası karışıyorsa o düşünmeye başlamıştır.Yani sen diyorsun ki insanların düşünmesinler sadece okuduklarını olduğu gibi kabullensinler.Bu anlayış Rehabi Mantığıdır.

Emin ol bu konularda Allah'ın izni senden ve senin gibilerden çok ileri düzeyde bilgi sahibiyim.Sana bir soracağım bunun mantıklı cevabını senden isteyeceğim.(tabii bulabilirsen öyle google aratıp bulamayacağın bir soru)

Zamanın sence kaç farklı yüzü vardır.(Aslında Bu Soru Havas İlmi ile Uğraşan Birinin Cevaplayacağı Türden Soru )

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.