Adıma dava açıldı

4RTX

Yeni üye
21 Haz 2019
35
2
Hayallerim
Merhaba arkadaşlar

4-5 gün önce çaldığım 60k ispanyol hesabım vardı. Hesaba türk biri yazdı ve hesap sahibi kadının turkiyeden avukatı olduğunu ve hesabı teslim etmessem soruşturma başlatacağını söyledi. Bende hesabı geri teslim ettim. Fakat teslim ettiğim kişi ne yaptıysa, hesap kapandı.

Hesap sahibi kadın Türkiye'den yazılım şirketi tutturmuş. Telefon numaralarım bulundu ve şirkette olan bir arkadaş bana yazdı ve çaldığım hesabı geri teslim etmemi istedi. Fakat ben hesabı ilk isteyen şahısa vermiştim zaten. Hesap sahibi kadının ispanyol polisi ile görüştüğünü ve Türk polisi ile iletişime geçtiğini söyledi. Ve Türkiye'ye gelecekmiş buradan da dava açmak için. Ve kadının şikayeti falan geri çekeceği yok. Ancak hesabı geri alması lazım. Fakat hesabın neyden kapandığı bilinmiyor. 38 formunda hesap onayı istiyor. Yazılımcı abide eğer hesabı bulamazsam işin hapishaneye kadar gideceğini söylüyor. Yaşım 18den küçük. Sizce cezam ne olur? Sonuçta ben hesabı ilk isteyen kişiye teslim ettim

Wyona

Yeni üye
20 Tem 2020
30
1
Dostum gönlünü ferah tut, Kanıt yetersizliğinden dava sonlanıcaktır. :))

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba arkadaşlar

4-5 gün önce çaldığım 60k ispanyol hesabım vardı. Hesaba türk biri yazdı ve hesap sahibi kadının turkiyeden avukatı olduğunu ve hesabı teslim etmessem soruşturma başlatacağını söyledi. Bende hesabı geri teslim ettim. Fakat teslim ettiğim kişi ne yaptıysa, hesap kapandı.

Hesap sahibi kadın Türkiye'den yazılım şirketi tutturmuş. Telefon numaralarım bulundu ve şirkette olan bir arkadaş bana yazdı ve çaldığım hesabı geri teslim etmemi istedi. Fakat ben hesabı ilk isteyen şahısa vermiştim zaten. Hesap sahibi kadının ispanyol polisi ile görüştüğünü ve Türk polisi ile iletişime geçtiğini söyledi. Ve Türkiye'ye gelecekmiş buradan da dava açmak için. Ve kadının şikayeti falan geri çekeceği yok. Ancak hesabı geri alması lazım. Fakat hesabın neyden kapandığı bilinmiyor. 38 formunda hesap onayı istiyor. Yazılımcı abide eğer hesabı bulamazsam işin hapishaneye kadar gideceğini söylüyor. Yaşım 18den küçük. Sizce cezam ne olur? Sonuçta ben hesabı ilk isteyen kişiye teslim ettim

Merhaba, yabancı hesap vurmanın öyle suç olacağını sanmam ve avukatlar hesabı geri ver diyeceğine de direk dava açarlardı. Ben açıkcası bir şey olmaz diye düşünüyorum. Aynı şeyleri Türk hesaplarına yapma da :)

Son düzenleme:

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Vay Arkadaş ne yaşanmış bee film gibi neyse konuya gelince çok fazla bir ceza alacağını sanmıyorum en fazla 1 gece nezarethanede kalırsın zaten 18den Küçüksün belkide arkadaşın da dediği gibi kanıt yetersizliğinden dava sonlanir büyük ihtimalle de bu olur yani birşey olmaz bide ne instagram hesabıymız arkadaş kadın da inatçıymıs o kadar ugrasılır mı ya bi instagram hesabı icin
benim önerim kadınla konuşup ikna edip olayın tatlıya bağlanması

Wyona

Yeni üye
20 Tem 2020
30
1
Merhaba arkadaşlar

Ona bakılırsa taklitten kapatılan Hesabı Açıyorum Gıcık olduklarımın Hesabını Taklitten Kapatıyorum
Photoscape uygulamasını kullanarak ''sahte kimlik üretip'' hesap vuruyorum.

Yarın 12.davama çıkıcağım, gene yetersiz kanıttan sonlandırılır diye düşünüyorum :/

Benim başım ağrımadıysa senin başın hiç ağrıyamaz, bana canı gönülden inanabilirsin <3

Son düzenleme:

mrkrdg12

Katılımcı Üye
13 Mar 2016
322
7
Trakya
Kardeşim o kişinin kadının avukatı olduğuna emin misin _? Hesabını bilen biri senden almak için yapmış olmasın belkide sonra dondurmuştur hesabı ?

4RTX

Yeni üye
21 Haz 2019
35
2
Hayallerim
Beyler hesaba girdim, hesap kapanmış doğrulama da değerlendirme gönderdim eğer hesabı açabilirsem işten sıyrılıcam

4RTX

Yeni üye
21 Haz 2019
35
2
Hayallerim
Dostum gönlünü ferah tut, Kanıt yetersizliğinden dava sonlanıcaktır. :))

Kanka hesaba imzamı bıraktım, kadın youtubeden beni aratmış bende hesapları dizip video atmıştım onuda bulmuş. Ama bir açıdan da kadının TR'den avukatı hesabı istedi ben verdim ne yaptıysa hesap kapandı xd

20 Tem 2020
102
0
Sql
Gönlünü ferah tut kardeşim, ben 600k dan yukarı hesaplar çaldım benim başıma da geldi bu olaylar kanıt yetersizliğinden hiç birşey olmaz rahat ol. Yurt dışı hesapların hacklenmesinde bizim ülkemizle alakası yok

T3R971S

Üye
22 May 2016
157
0
kadın instagrama çalıntı formu atıp geri alabilir korkma hiçbişey olmaz bi insta hesabı için bu kadar dava yürümez :D

Rain Man1

Yeni üye
7 Tem 2020
47
0
knk korkma bişey olmaz ama en iyisi bu işleri Kanda-Avustralya benzeri ülkelerden yapmak yakalanman çok daha zor oluyor

Sephi0ols

Yeni üye
11 Nis 2020
30
0
Dostum büyük ihtimal bir büyük ceza almazsın. En fazla belirli bir süre Elektronik Cihaz Yasağı alabilirsin.

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,826
20
Baltimore
Sabikan yok ise hicbirsey olmaz korkmana gerek yok ha ceza alsan bile cezan ertelenir yasin 18den kucuk sabikan yok 5 yil icinde vukuatin olmaz ise sabikandan da o sucta silinir.Turk vatandaslarina yapma yeter onun disinda git bulgar hesabi patlar gene birsey olmaz turk hesabi olmadigi surece

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.