Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,989
Dinlenmede.

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,989
Dinlenmede.
Hocam Uygulama geliştirirken kullandığınız bütün dilleri listeler misiniz?

Program dilini istiyorsun ancak ondan öncesi ingilizce diline hakim olmak.
Şahsen ben ingilizce konusamiyorun ve ingilizce isimleride soyliyemem. Ama anlarım. Dil yok kulak var öyle düşün
+ Hiç bir kod diziminde türkçe harf sesli harf bulunmaz örnek "ş" olmaz (s) olur bunu şuan anlatamam ama aklima yazdim örnek vermek jçin senin nickini birgün etiketler haberdar ederim.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,292
900
ANKARA
Program dilini istiyorsun ancak ondan öncesi ingilizce diline hakim olmak.
Şahsen ben ingilizce konusamiyorun ve ingilizce isimleride soyliyemem. Ama anlarım. Dil yok kulak var öyle düşün
+ Hiç bir kod diziminde türkçe harf sesli harf bulunmaz örnek "ş" olmaz (s) olur bunu şuan anlatamam ama aklima yazdim örnek vermek jçin senin nickini birgün etiketler haberdar ederim.
Bildiğim bilgileri anlatmışsınız yinede teşekkür ederim hocam.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,989
Dinlenmede.
Ne zaman bir konu açsam PM full oluyor
Android hakkında yardım problem veya sorunlarınız her neyse buradan sorun lütfen
+
Kişisel sorularınızı ve zor olacak ama özel sorularinizida buradan üstü kapalı sorun nickkimi @ByZehirx etiketleyin ben 2 kere okur anlamaya çalışırım özel sorularinizi.
Lütfen buradan

kralars13

Yeni üye
24 Ocak 2019
46
7
Android telefonumda terminali açınca
chroot: can't execute '/bin/su': No such file or directory
Diye bir hata alıyorum bunun çözümü var mı?
Bazı kaynaklarda selinux devre dışı bırakılmalıdır diye yazıyordu .
Bunu nasıl çözebilirim? @ByZehirx

Son düzenleme:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,989
Dinlenmede.
Android telefonumda terminali açınca
chroot: can't execute '/bin/su': No such file or directory
Diye bir hata alıyorum bunun çözümü var mı?
Bazı kaynaklarda selinux devre dışı bırakılmalıdır diye yazıyordu .
Bunu nasıl çözebilirim? @ByZehirx

root izni istiyor
edit/ su zaten root erişimi ile çalışır

T-LAB

Yeni üye
26 Eyl 2022
12
1

MERHABA ARKADAŞLAR

Belirtmem gereken konu

bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Jsjssisisw

Yeni üye
29 Ağu 2022
1
0

MERHABA ARKADAŞLAR

Belirtmem gereken konu

bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

mJ3pv4.png

Abi senin X-spy projende bi link birakmissin xspy5new.apk dosyasi birakmissin fakat indirdikten sonra open directore basiyorum termux aciliyor size telegramdan da yazdim .apk ye cevirin dediniz ben nasil cevirebilirim ?? @ByZehirx

Son düzenleme:

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,292
900
ANKARA
Cidden yordun ama
İsmi sil komple xspy.apk olarak tekrar yaz
Abim selamlar, Xiomi telefonumda yaşadığım bir sorunu iletmek istiyorum. Öncelikle bu sorunu Xiomi ekibinin kendisine iletiğimde (Xiomi Forumu)ndan bana bir cevap vermediler. Sorunun kaynağını bulmak istiyorum. Sende bu konularda tecrübeli olduğunu için bilir kişi olarak sana yazmaya karar verdim.

Sitelere herhangi bir dosya yüklemek istediğimizde tarayıcı standartları gereği dosyayı yüklemek için (Dosya Yöneticisi, Galeri) vb. uygulamalar sayesinde seçilen dosya karşı tarafa yönlendirilir. Bendeki sorunda işte burada başlıyor. Sitelere herhangi bir dosya yüklemek için sitede "Yükle" butonuna basıyorum. Bastıktan sonra uygulama önerilerinden "Dosyalar" adında bir dosya uygulamayı açıyorum. Bu uygualamada resmi seçtikten sonra tamamlamak için "Devam" seçeneğine bastığımda uygulama bir anda kendini kapatıyor ve benim dosya aktarma işlemim başarısız oluyor.

Normalde uygualamar yapılırken bazı özelleştirilmeler ile birlikte uygulamaya ait dosya GUİ'leri oluşturulup uygulamaya özel dosya seçim paneli oluşturuluyor. Bu sayede 3. bir dosya uygulamasına gerek kalmadan uygulama içerisinden dosyamızı seçerek aktarabiliyoruz fakat Chorome, Google kendi dosya yöneticisiyle alakalı bir GUİ veya bir sistem tasarlamadıkları için varsayılan olarak telefondaki "Dosya" uygulamasından yararlanıyorlar. Mesela Discord, WhatsApp, Telegram gibi uygulamalarda dosya seçimini uygulama içinden kendi sistemleri ile yapıyoruz. Bu sayede 3. parti bir uygulamaya gerek kalmıyor.

İlk başta dediğim gibi Uygulamalar ile dosya yöneticisi arasında ciddi bir bağlantı kopukluğu var. Aynı cihaz kardeşimde sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Sence bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Bunu nasıl çözebilirim? Konuyu anlamadıysan daha detaylı bir şekilde resimleriyle anlatabilirim.

İyi akşamlar!

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,989
Dinlenmede.
Abim selamlar, Xiomi telefonumda yaşadığım bir sorunu iletmek istiyorum. Öncelikle bu sorunu Xiomi ekibinin kendisine iletiğimde (Xiomi Forumu)ndan bana bir cevap vermediler. Sorunun kaynağını bulmak istiyorum. Sende bu konularda tecrübeli olduğunu için bilir kişi olarak sana yazmaya karar verdim.

Sitelere herhangi bir dosya yüklemek istediğimizde tarayıcı standartları gereği dosyayı yüklemek için (Dosya Yöneticisi, Galeri) vb. uygulamalar sayesinde seçilen dosya karşı tarafa yönlendirilir. Bendeki sorunda işte burada başlıyor. Sitelere herhangi bir dosya yüklemek için sitede "Yükle" butonuna basıyorum. Bastıktan sonra uygulama önerilerinden "Dosyalar" adında bir dosya uygulamayı açıyorum. Bu uygualamada resmi seçtikten sonra tamamlamak için "Devam" seçeneğine bastığımda uygulama bir anda kendini kapatıyor ve benim dosya aktarma işlemim başarısız oluyor.

Normalde uygualamar yapılırken bazı özelleştirilmeler ile birlikte uygulamaya ait dosya GUİ'leri oluşturulup uygulamaya özel dosya seçim paneli oluşturuluyor. Bu sayede 3. bir dosya uygulamasına gerek kalmadan uygulama içerisinden dosyamızı seçerek aktarabiliyoruz fakat Chorome, Google kendi dosya yöneticisiyle alakalı bir GUİ veya bir sistem tasarlamadıkları için varsayılan olarak telefondaki "Dosya" uygulamasından yararlanıyorlar. Mesela Discord, WhatsApp, Telegram gibi uygulamalarda dosya seçimini uygulama içinden kendi sistemleri ile yapıyoruz. Bu sayede 3. parti bir uygulamaya gerek kalmıyor.

İlk başta dediğim gibi Uygulamalar ile dosya yöneticisi arasında ciddi bir bağlantı kopukluğu var. Aynı cihaz kardeşimde sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Sence bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Bunu nasıl çözebilirim? Konuyu anlamadıysan daha detaylı bir şekilde resimleriyle anlatabilirim.

İyi akşamlar!

Harika bir soru ve ustalık konuşturalım dimi :) Detaylıca yazayım.

• Sorun veya problem neden
  • Ne amaçlandı hedeflendi
  • Hangi cihazları kapsiyor ve uygulamaları
  • Aşılabilir mi
*Sorun veya problem neden ?
Sorun uzak bağlantılı dosya yükleme istenildiğinde karşılaşılan dosya transfer veya upload erişim kısıtlaması. Bir dosya upload etmek istediğinizde size alakasız dosya yöneticisi açma sebebi (?) 2019 yilinda Android mühendislerin
Permissions on Android
android privacy policy

Yani ( Cihaz izin politikası ve gizlilik politikası ) değiştirme kararı
Hatırlarsanız Facebook Twitter Instagram ve daha bir çok uygulama sahibi şirketler Amerika'da ve global anlamda ciddi gizlilik ihlaline sebep oldukları gerekçesiyle maddi ölçekli yatırımlar uygulanladi ayrıca borsaları ciddi düşüş yaşadı.
Fakat ne hikmetse kimse ihaleyi :) Google Android üzerine yıkmadı veya yıkamadı.

*Ne amaçlandı hedeflendi
Google baktı ihale üzerine kalabilir ayrıca ciddi şirketlerin borsa kaybına şahit oldu öte yandan iphone de ciddi yarış içinde hata yapanın ciddi kayıplar yaşıyacagi bir konumda olduklarını düşünerek. 2019 yani tüm şirketlerin borsa kaybi yaşadığı zaman diliminde Android Google şirketi dedi ki her koyun kendi bacağından asılır felfesi ile "Permissions on Android ve android privacy policy" değiştirdi bunu yaparak güvenliği standart haline getirip sıkı bir kural değişiklikler yaparak herkesi kendi başına bıraktı işte buna takılıyorsun. @The VODKA

*Hangi cihazları kapsiyor ve uygulamaları.
Play storede mevcut tüm uygulamaları kapsıyor hangi cihaz firmasını kapsıyor hepsini yani Android işletim sistemi kullanan tüm markaları kapsiyor.

*Aşılabilir mi ?
Tabi ki aşılır bunun için play storeden indirilen veya modlu uygulamalar (modlu uygulama tavsiye etmem) APK dosyasını açarız AndroidManifest.xml içine istediğimiz izni ekler kullanırız.

1-ES File Explorer File Manager
2-MiXplorer

Bu iki uygulama sorununu cözmeye yardımcı olur. Ayrıca root erişimi veren ancak rootlamana gerek duymayan tüm uygulamalar sorununu çözmene yardımcı olur.

Benim de yorumum şu.
Google baktı root olayının yani sistemin hacklenmesine engel olamıyor bide üzerine şirketlerin borsa kayıpları derken şunu yaptı
Kullanıcı ile Cihazı (sistemini) allaha emanet etti :) yani ben katı bir politika takılıyorum şayet bir veri sızıntısı veya bir uygulamadan dolayı ihlal söz konusu varsa ortada bunun sebebi 1.kullanici 2.uygulamadir :)

yag gibi sıyrılmak buna denir işte.

T-LAB

Yeni üye
26 Eyl 2022
12
1
abi metasploit kurup sonea acip msfvenom trojan hazirlama yaparken su hatayi aliyorum Could not find sqlite3-1.4.2 in any of the sources ne yapabilir bu hataya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.