Backdoorsuz hacklemek mümkün mü?

Emperor Palpatine

Yeni üye
10 Kas 2021
23
10
Bütün hackleme senoryolarında karşı tarafa bir virüs, backdoor gönderiliyor ve indirip bilgisayarına vs kurması bekleniyor, merak ettiğim bu olmadan, kullanıcı herhangi bir şey yapmadan sızmak mümkün mü? Mümkünse nasıl?

Emperor Palpatine

Yeni üye
10 Kas 2021
23
10
Bahsettiğin hackleme olaylarında hedefin bilgisayar olduğunu varsayıyorum.

"Man In The Middle"
"Armitage / Metasploit"

Bu kavramları araştırabilirsin.
Armitage hakkında bilgim yoktu araştıracağım teşekkürler, mitm saldırısında internet üzerinden gelen giden paketleri görebiliyoruz diye biliyorum, benim kastettiğim bir backdoor oluşturup kullanıcıya onu sosyal mühendislikle açtırmak yerine direkt kendimiz onun haberi dahi olmadan nasıl sistemine sokabilirizdi.

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
120
Cyber Space
Armitage hakkında bilgim yoktu araştıracağım teşekkürler, mitm saldırısında internet üzerinden gelen giden paketleri görebiliyoruz diye biliyorum, benim kastettiğim bir backdoor oluşturup kullanıcıya onu sosyal mühendislikle açtırmak yerine direkt kendimiz onun haberi dahi olmadan nasıl sistemine sokabilirizdi.
Eğer sosyal mühendislik kullanmayacaksak bunu yapmamız için hedef kullanıcın kullandığı işletim sisteminde böyle bir zafiyet olması gerekiyor. Windows Xp de böyle bir zafiyet söz konusu ancak daha üst versiyonlarda böyle bir zafiyet yok varsa da ben bilmiyorum. Senin istediğin şey olsaydı hacklenmeyen bilgisayar sunucu kalmazdı.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
sızmak ayrı backdoor ayrı backdoor genelde hedef sisteminden çıktıktan sonra tekrar geri bağlanabilmen için yazılan bir script dosyasıdır şey gibi düşün hırsız giriyor diğer gün tekrar soyma için arkada küçük bir pencere açık bırakıyor öyle

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.