Beyaz Şapkalı hacker olmak istiyorum fakat nerden başlamam gerekiyor bilmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blo0w

Yeni üye
20 Haz 2014
46
0
Bursa
bu benım ne kadar zamanımı alırsa alsın vazgeçme gibi bi niyetim yok sonuna kadar gidicem fakat nerden başlamam gerektiğini bir türlü bulamadım sql ve açıkları haviji gibi bazı şeyleri araştırdım sql açıklaırnı falan baktım yardımcı olursanız çok sevinirim nerden başlamalıyım :RpS_huh::RpS_huh::RpS_huh:

Arashi

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
286
0
System32
şuanlık c# öğrenmem yeterlımı ?
Tabikide Hayır C# Öğrenmelisin Ondan sonra Vb.net Olabilir tabi Enaz 1 Dil Bilmek İyi Fakat Fazlasından Göz Çıkarmaz Diyeceğim Ama Öğrenmek Zordur

Visual Studio 2015 İndir sonrasında C# Öğrenmene Bak %50 %60-70 Olmak Sana Yetiecektir Fakat İlerlemek Senin Tercihindir Hem Programlamaylada Hem Ülkene Hemde Kendüne Katkıda Buluna Bilirsin Şuanda Dünya Ekonomisinde Ençok katkıda Bulunan Piyasa Programcılıktır ABD Nin tam Hatırlamıyorum Ekonomisine Katkıda Bulunan Şirketler 2016 veya 2015 Olması Lazım
1-Apple
2-Microsoft
3-
4
5-
6-Samsung
7-Twiter
8-
9-
10-Facebook

Birkaç Birşey Daha Vardı Ama Maksat Örnek Görüdğün Gibi İlk 10un Yarısı programlama Şirketleri. Yani Ülkeyede Çok Faydalı Ve Kendileride Çok Fazla Kazanıyor. Yani Lafın Kısası Önce programlama.

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Herkes nerden başlıyorsa sende ordan başlıyacaksın sistem açıklarını öğrenmeyle başla bu açıkları yetkililere iletiraen beyaz şapkalı olursun ama kendi çıkarın için kullanırsan ayrı ama sistem aynı tek fark sen index atmıyacaksın

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
beyaz şapkalı hacklerler güvenlik açığını tespit edip rapor halinde bildirmiyor mu ? yoksa ben mi yanlış biliyorum güvenlik açığını tespit etmen için pentest bilmelisin ceh eğitimleri araştır kardeşim bga da görmüştüm eğtimleri para ile öğretiyorlardı eğtim içereği sadece kali linux, blacktckdan ibaret yok C# mış yok brute vs. yok sql injeksiyon da ileri seviye öğretiyorlardı eğitimde öyle yazıyordu :) ceh eğtiimi nedir araştır setler varsa indir ve şimdiden kali linux veya backtrak kurmaya başla

Arashi

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
286
0
System32
eyvallah teşekkür ederim bu ceh olayına baktım da cok karısık ya her yerde farklı şeyler var bildiğinz bir link varmıdır

Gerçekten Boşa Para Vermene gerek Yok Önce İyi Bir Hacker Olmalısın Ondan Sonrası Sende ? Ya Siteyi Ele Alırsın Yada Sitenin Adminine Açık Bildirirsin. İlk Şık Seni Siyaha 2. şık Seni Beyaza Götürür .Olay Tamamen Senin Seçiminde !

blo0w

Yeni üye
20 Haz 2014
46
0
Bursa
hangı sapka ne yapıyor bılıyorum onları saatlerce hack vıdeoalrı ızledım son 7 gundur sabah 7 bı sonrakı gun 3-4 e kadar pc basında arastırma yapıyorum merakımı hevesımı sen dusun o yuzden adam akıllı bırsey bulamayınca buraya konu actım burdan da pek faydalı bırsey alamadım malesef :/

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
hangı sapka ne yapıyor bılıyorum onları saatlerce hack vıdeoalrı ızledım son 7 gundur sabah 7 bı sonrakı gun 3-4 e kadar pc basında arastırma yapıyorum merakımı hevesımı sen dusun o yuzden adam akıllı bırsey bulamayınca buraya konu actım burdan da pek faydalı bırsey alamadım malesef :/
Kardeşim boş boş vakit geçirmenin kimseye yararı yok. Ceh beyaz şapkalı eğitimleri yazarsan eğer dersleri bulabilirsen ki senin için buldum ilk tıkladığımdan https://www.bgasecurity.com/egitim/beyaz-sapkali-hacker-c-e-h-egitimi/ exploit ve güvenlik zafiyet bulma vs. konuları mevcut kendine liste yap işte şu gün şu şu gün şu diye videolara bakarak biraz öğrenmelisin

blo0w

Yeni üye
20 Haz 2014
46
0
Bursa
Beyaz Şapkalı Hacker eğitimine katılabilmek için temel seviyede Network ve Linux bilgisine sahip olmak gereklidir. diyor bende bunlar yok kardesı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.