Bilgisayarım Birden Aşırı Derecede Yavaşladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarkSouLL

Üye
14 Eki 2011
160
0
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım bir tarihi eser diyebilirim oldukça eski ama yeni parça takdırdım 1.5gb ram var ekran kartı yanmıştı 256mb ekran kartı var pentium 4 herneyse bilgisayarımın hızı belliydi açılış hızı internette dolaşma hızım belliydi bilgisayarımda güvenlik için avira temizlik içinde advanced system care 5 kullanıyorum böyle kullanırken bilgisayarı advanced serial key buldum ve hemen sistemi pro ya yükseltim proda bilgisayarı daha iyi hızlandırdığını duymuştum hemen derin bakım yaptım kişisel ayarlar felan yaptım bilgisayarın daha hızlı olmasını beklerken internette daha yavaş olmaya başladı açılış süresi felan aynı ama özellikle internette çok yavaş bide advanced ile internet hızlandırma programını kullandım programda bende internet bant genişliğini istiyordu bende anlamadığım için internet simgesine geldiğimde gördüğüm Mbps yi yazdım yani 100 Mbps ardından interneti hızlandır dedim şimdi internet daha berbat oldu ama internet hız testi yapıncada böyle daha hızlı çıkıyor kararsız kaldım bilgisayar neden bu derece yavaşladı diye yardım ve önerilerinizi bekliyorum...
Şimdiden Teşekkürler..

ZagoR

Katılımcı Üye
29 Ocak 2012
851
0
Trabzon
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım bir tarihi eser diyebilirim oldukça eski ama yeni parça takdırdım 1.5gb ram var ekran kartı yanmıştı 256mb ekran kartı var pentium 4 herneyse bilgisayarımın hızı belliydi açılış hızı internette dolaşma hızım belliydi bilgisayarımda güvenlik için avira temizlik içinde advanced system care 5 kullanıyorum böyle kullanırken bilgisayarı advanced serial key buldum ve hemen sistemi pro ya yükseltim proda bilgisayarı daha iyi hızlandırdığını duymuştum hemen derin bakım yaptım kişisel ayarlar felan yaptım bilgisayarın daha hızlı olmasını beklerken internette daha yavaş olmaya başladı açılış süresi felan aynı ama özellikle internette çok yavaş bide advanced ile internet hızlandırma programını kullandım programda bende internet bant genişliğini istiyordu bende anlamadığım için internet simgesine geldiğimde gördüğüm Mbps yi yazdım yani 100 Mbps ardından interneti hızlandır dedim şimdi internet daha berbat oldu ama internet hız testi yapıncada böyle daha hızlı çıkıyor kararsız kaldım bilgisayar neden bu derece yavaşladı diye yardım ve önerilerinizi bekliyorum...
Şimdiden Teşekkürler..

Kardeşim öncelikle pcde keylogger kontrolü yap şu adımları izle
Bilgisayarıma Sağ tıklayın - Yönet Deyin - Yerel Kullanıcılar Ve Gruplar'a tıklayın - Users e 2 kez tıklayın - orada HelpAssistant SUPPORT_388945a0 diye bi yazı war onu siliyoruz ve keyloggerden kurtuluyoruz .
Sonrasında pcyi Güvenli Modda Aç ve Combofix Programını indirip Tarat .
Tarama bittikden sonra Parçalanmış Dosyaları Birleştirmek için Başlat-Tüm Programlar- Donaltılar - Sistem Araçları - Disk Birleştiricisi iLe C yi Ve warsa D yi birleştir. Bu pcnin açılıp kapanmasındada hızlandırma yapacaktır Bu adımları izlersen pcnin performansı yükselir Saygılarımla..

Emeğe Saygı Lütfen Teşekkür Butonuna Basmayı Unutmayın.. :)

th3 fat32

Katılımcı Üye
1 Şub 2012
902
0
Anchora
kardeş bilgisayarın orta düzey bi bilgisayar,onun için yapacağın şeyler pc ni gözle görünür derecede hızlandırmayacaktır,onun için çok umut bağlama ama yine de performans programları kullan,ccleaner,tune up gibi.

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
Bilgisayarıma sağ tıkla özellikler de sonra performans a gir en üstteki ayarlar butonuna tıkla karşına çıkan sayfada kutucuklar var boşalt hepsini tamam de çık rem kullanımı düşecektir kolay gelsin....

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Speed XP,Pc Tune gibi programlarla bilgisyarının performasını arttırabilirsin.. akabinde Ccleaner ve Advanced system Care gibi programlarlada bilgisayarınızda internet izlerini,çerezleri silerek ağırlığı atabilirsiniz..

Rafine

Üye
6 Şub 2012
75
0
Kullandığın program eğer web tarayıcısını siteye girmeden tarama vs yapıyorsa buda yavaşlama yapar, senim gibi en iyisini yap, ne güvenlik duvarını aç neden vüris programı kullan çok rahatım valla hiç bir yavaşlama yok :D 4 gb ram 3 gb ekran kartı İ3 de işlemci var fişek fişeek

DarkSouLL

Üye
14 Eki 2011
160
0
Peki advanced system care internet hızlandırıcısı hakkında bilginiz varmı ordaki bant geniliğini felan yapamadım berki internet hızlandırmada faydası olur bide bilgisayar hızlandırmak için speed XP mi kullanıyım PC tune mi hangisini önerirsiniz bu arada combofix ile tarattım bilgisayar biraz rahatladı ama çokda fark etmedi

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
Peki advanced system care internet hızlandırıcısı hakkında bilginiz varmı ordaki bant geniliğini felan yapamadım berki internet hızlandırmada faydası olur bide bilgisayar hızlandırmak için speed XP mi kullanıyım PC tune mi hangisini önerirsiniz bu arada combofix ile tarattım bilgisayar biraz rahatladı ama çokda fark etmedi
en hızlı en temiz pc programı en az olan bilgisayardır bence fazla programlarını temizle şu programla sonra combofixle bi tarat birde ccleaner kullandınmı off süper olur ...

DarkSouLL

Üye
14 Eki 2011
160
0
HP yazıcı programı felan gibi programlar ve oyunlar bilgisayarda çok yük yaparmı? çünkü 4-5 oyun var aslında oynamıyorum kaldırsam performans dikkat çekcek kadar artarmı?

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
HP yazıcı programı felan gibi programlar ve oyunlar bilgisayarda çok yük yaparmı? çünkü 4-5 oyun var aslında oynamıyorum kaldırsam performans dikkat çekcek kadar artarmı?
kesinlikle fark eder ama devamlı kullanmıyorsanız yazıcıyı kaldırın yok devamlı kullanıyorum diyorsanız sistem içinde her daim çalışmasını engelleyin ....

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
bu programı bu şekilde kullanarak fazladan çalışan programlarınızı kapatabilirsiniz kolay gelsin

2h8ul.png

DarkSouLL

Üye
14 Eki 2011
160
0
Teşekkürler ama CCleaner kullanmıyorum onun yerine advanced system care var ondada var böyle bir özellik ordan baktım açılışta gereksiz yere çalışan tek program HP onu kaldırıyorum şuanda bide oyunları kaldırıcam teşekkür ederim

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
Teşekkürler ama CCleaner kullanmıyorum onun yerine advanced system care var ondada var böyle bir özellik ordan baktım açılışta gereksiz yere çalışan tek program HP onu kaldırıyorum şuanda bide oyunları kaldırıcam teşekkür ederim
bence advanced sistem care önce kendini kurtarsın :D bence beş para etmez bir program tabi bu benm fikrim yinede siz bilirsiniz kardeşim...

DarkSouLL

Üye
14 Eki 2011
160
0
Hadi ya o kadarda pro ya yükselttim serial aradım uğraştım aslında bilmiyorum bilgisayara faydası var eminim ama CCleaner ile hiç karşılaştırmadım bi konu açıp ankette bakarım CCleaner da iyi program aslında :D

Orhan Eser

Uzman üye
7 Ocak 2011
1,970
2
bence gelmiş geçmiş en iyi temizlik programı ccleanerdir diğerlerini geçiceksin bilgi işlem dairesinde çalışıyorum üniversitede nerdeyse bütün pc lere yüklemiştik hepsinden geri kaldırdık hemde orjınal serialli ama geç arkadaş yavaşlatmktan başla bişeye yaramıyor yinede son karar sizin hayırlı forumlar dilerim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.