Çoğu Kişinin Bilemeyeceği Soru [Takıntılık Yapıyor :D]

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Bu soru mu? takıntı yapıyormuş? Ha Ha Ha....!

Sorunun Cevabı basit...

Eylemsizlik Momenti ve Yerçekimi

Nesne tren dışında ise Eylemsizlik Momenti > Yerçekimine baskın gelir.
Nesne tren içinde ise Yerçekimi > Eylemsizlik Momentine baskın gelir.

TRWE_2012
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
Reverse Engineering

der ve kapıyı çarpıp gider...

10 Ara 2017
135
0
trenin içindeyken aynı hızla hareket ettiğin için ve sürtünme kuvveti olmadığı için bir fark olmaz ama trenin üstündeyken zıpladığınızda havanın sürtünme kuvveti nedeniyle sizin hızınızı yavaşlatır.

LORDCHUCKY

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
889
0
NEREYE
Açıklıyorum.

Trenin giden kısmı siyah yerdir (tabikide içi dahil).

Beyaz kısmın trenle alakası yok.

Aslında sen trenin üstünde de olsan başka yerde de olsan zıpladığında zıpladığın yere düşersin. Yer değiştiren sen değilsin tren. Tren hareket halinde olduğundan düştüğün yer farklı gelir sana. Halbuki yukarda uçan bir kuş gözüyse görmeye çalış. Adam zıplar aynı yere düşer. Sadece tren gider. Ama normal bir trenin içinde bu böyle değildir. Olduğun yer trenin içinde gittiğinden değişmez. Aslında bu sefer kuş gözü ile değilde Tanrı gözü ile düşün. Hareket halinde olduğun trenin hızı da önemli. Geçen İzmit-Ankara yaptım. 300'e dayanıyordu. Bende merak ettim vagon vagon yürüdüm. Sadece yürürken bile salsam kendimi uçarmışım havası vardı. Zıplasam demek direk vagonlararası teleportu keşfederdim :trl Anlatabildim mi? :D

Edit: Herkes bilimsel fen bilgisi döktürmüş bir de benim yoruma bak tövbe ya. Zaten lisede de eşit ağırlık okudum ben fen görmedik ki :D

sakndlasnd resim çok güzelmiş grafik lideri olmalısın

Oxicroos

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,093
0
Asthar
Vagon İle Temas Ettiğin Her An Vagon Seni İleri İtiyor Yani Vagonla Temasını Kestiğin Anda Vagonun Hızına Sahip Oluyorsun

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Eylemsizlik yasası ama aslında şöyle söyleyim tren içinde de aynı yere düşmezsiniz tren içinde zıpladığınızda büyük ihtimalle kolunuz bacağınız veya kafanız kırılabilir adkljgfsjdgks çünkü arkaya doğru gideceğiniz için birde duvar varsa offf :D

RaxiD

Kıdemli Üye
10 Haz 2010
3,954
7
127.0.0.1
Eylemsizlik yasasından dolayı. Hareket halindeki arabanın içindeki sinek ve havalanmış uçaktan dünyaya bakıldığındaki görüntü örneklerdir.

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
şöyle örnek vermem gerekirse layı somutlaştırmak için :
Uçakla bomba atmak gibi düşün, bombalar bırakıldığı zaman doğrusal olarak yere düşmez, serbest düşme hareketi yapmazlar. Uçaktan kazandığı hızın da etkisiyle yatay atış hareketi yaparlar.

yani siz trende giderken aslında trenin hızına sahip oluyorsunuz bundan dolayı zıpladığınız zaman sadece dikey olarak değil yatay olarak da yol alıyorsunuz nesnenin hareketi korumak istemesinden dolayı.

içerisinde iken net bir şekilde yerinizin değişmediğini zaten görürsünüz lakin trenin dışında zıpladığınızda trenin ivmeli hareketine sizin havada kalma sürenize (zıplama yüksekliği) ve az da olsa rüzgarın etkisi vardır bu yüzden vagognun içerisinde zıpladığınız değerle yukarısında zıpladığınız değer aynı olmayabilir. ama aynı yere düşersiniz olarak kabul edelim biz. 3 metre zıplayacak değilsin sonuçta kısa mesafeli bir kaç saniye zıplayacaksın.

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
Eğer zıpladığımızda tren altımızdan geçip gitseydi nesnenin hareketi koruma isteği(eylemsizliği olmasaydı) sokağa çıkıp zıpladığında Dünya ayağının altından kayıp gider bir bakmışın Amerika,bir bakmışın Nijerya dasın :D veya büyük ihtimal bir binaya toslardın :D atmosferle beraber yapılan bir dönüş var sonuçta treni de söyle düşün artık trenin bir parçasısın sen

marazyigit

Üye
9 Ara 2017
70
0
Sanal dünya
tren üstünde zıpladığında tren altındaan kayar geçer fakat trenin olduğu bölgede kalmaya devam edersin trenin a bölges,nde zıpladın tren altından kaydı geçtı fakan sen trenin b olduğun bölge alanın hayla a bölgesinde kalırsın

şimdi gelelim içnde zıplamaya

içinde zıplarsan trenin içindeki bölgen az miktarda da olsa değişir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.