Ddos atmayı bilenler içeri lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0
Öncelikle selamın aleyküm herkese kolay gelsin.

Aranıza yeni katıldım en çok öğrenmek istediğim DDOS denilen saldırıyı öğrenmek. Bunun için pek çok araştırmalar yaptım programlar yazılımlar v.s ancak başarısız oldum aklıma THT geldi şansımı denemek istedim DDOS atmayı bilen kişiler yardım edebilir mi ?

Şimdiden Teşekkürler.
:trl

Son düzenleme:

Falcone

Katılımcı Üye
10 Eyl 2015
689
0
İntetnetimde sıkıntı yok hızı gayet iyi hocam. Ne deseniz haklısınız yeniyim bu işte yavaş yavaş öğrenicez inşallah

Çoğu yeni üyeden daha olgun davranıyorsun, tebrikler. Çoğu kişi böyle şeyler denildiğinde "gereksiz post kasmayın", "bilgin yok diye biz de mi öğrenmiyelim" gibi şeyler yazıyor. DDoS konusuna gelirsek şu an bir DoS (tek başına yapılan DDoS attack) saldırısı ile en basit siteyi bile çökertemezsin veya çok zor çökertirsin. Eğer ben site çökertçem diyor isen bir botnet kullanmanı öneririm. (benim önerim Rebel Botnet v2)
Eğer site hacklemek istiyor isen bu konuya (http://www.turkhackteam.org/web-server-guvenligi/1162479-web-hack-0dan-aquiell-farkiyla.html) bakabilirsin.

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0
Çoğu yeni üyeden daha olgun davranıyorsun, tebrikler. Çoğu kişi böyle şeyler denildiğinde "gereksiz post kasmayın", "bilgin yok diye biz de mi öğrenmiyelim" gibi şeyler yazıyor. DDoS konusuna gelirsek şu an bir DoS (tek başına yapılan DDoS attack) saldırısı ile en basit siteyi bile çökertemezsin veya çok zor çökertirsin. Eğer ben site çökertçem diyor isen bir botnet kullanmanı öneririm. (benim önerim Rebel Botnet v2)
Eğer site hacklemek istiyor isen bu konuya (http://www.turkhackteam.org/web-server-guvenligi/1162479-web-hack-0dan-aquiell-farkiyla.html) bakabilirsin.

Hocam öncelikle ilginiz için ayrıca teşekkür ediyorum. Bilmiyoruz diye zaten yorum yapanlara çocukça haraketler yapmaya gerek yok. Botnet e gelirsek kullanımı basit midir ? Site hacklemeye mi yarıyor ? Örneğin Twitch yayın yapan kullanıcılara Ddos atmak içinde işe yarar mı ? Kafamda deli sorular :RpS_biggrin:

Falcone

Katılımcı Üye
10 Eyl 2015
689
0
Hocam öncelikle ilginiz için ayrıca teşekkür ediyorum. Bilmiyoruz diye zaten yorum yapanlara çocukça haraketler yapmaya gerek yok. Botnet e gelirsek kullanımı basit midir ? Site hacklemeye mi yarıyor ? Örneğin Twitch yayın yapan kullanıcılara Ddos atmak içinde işe yarar mı ? Kafamda deli sorular :RpS_biggrin:

Twitch yanınına DDoS atarsan (ki tek başına yapcaksan DoS olur) hiçbirşey olmaz. Botnet senin kurbanların üzerinden DoS yapmandır. Yani serverini 50 kişiye yedirirsen siteye 50 kişi saldırır. Bir botnet ordusu ile Twitch yayını yavaşlatılabilir. (Kurban sayısına bağlı.)

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0
Twitch yanınına DDoS atarsan (ki tek başına yapcaksan DoS olur) hiçbirşey olmaz. Botnet senin kurbanların üzerinden DoS yapmandır. Yani serverini 50 kişiye yedirirsen siteye 50 kişi saldırır. Bir botnet ordusu ile Twitch yayını yavaşlatılabilir. (Kurban sayısına bağlı.)

Hocam kusura bakmayın cahilim de serveri 50 kişiye yedirmek ne demek ? :RpS_biggrin:

MrDURGUT

Üye
25 Haz 2015
194
1
Ötüken
DDoS'u tek başına atamazsın. Tek başına yapabileceğin şey DoS. Botnet ağı oluşturabilirsin. Buda DDoS'a girer. Birden çok bilgisayarla aynı anda aynı hedefe flood atmak.

DoS için programlar var. Tavsiyem, DenyoLaunch ve FedBooter

DDoS içinde aynı programlar fakat tek değişen birden çok bilgisayar ile aynı işlemi yapman.

Botnet ağı oluşturmak istersen forunmda konular mevcut. Araştır, seni biraz zorlar diye tahmin ediyorum.

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0
DDoS'u tek başına atamazsın. Tek başına yapabileceğin şey DoS. Botnet ağı oluşturabilirsin. Buda DDoS'a girer. Birden çok bilgisayarla aynı anda aynı hedefe flood atmak.

DoS için programlar var. Tavsiyem, DenyoLaunch ve FedBooter

DDoS içinde aynı programlar fakat tek değişen birden çok bilgisayar ile aynı işlemi yapman.

Botnet ağı oluşturmak istersen forunmda konular mevcut. Araştır, seni biraz zorlar diye tahmin ediyorum.

Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. DoS atınca aynı anda tek bilgisayara flood olunca ne faydası oluyor internet hızı yavaşlamış mı oluyor ?

MrDURGUT

Üye
25 Haz 2015
194
1
Ötüken
Hocam kusura bakmayın cahilim de serveri 50 kişiye yedirmek ne demek ? :RpS_biggrin:

Serveri 50 kişiye yedirmek demek, oluşturacağın botnet ağına bilgisayarların katılmasını sağlayan küçük uygulamalar yani exeler. Bu exe uzantılı uygulama dosyalarını ağına eklemek istediğin kurbanlarına sosyal mühendislikle veya herhanbi bir yöntemle yedirmen. Yani bilgisayarına indirip tıklamasını sağlaman demek. Tıkladıktan sonrası kolay kendi kendine botnet ağına eklenir. Saldırı yapacağın zaman komut verirsin ve o an online olan kurbanların saldırır.

Ayrıca bu serveri yedirdiğin bilgisayarlara zombi bilgisayar denir aklında bulunsun.

MrDURGUT

Üye
25 Haz 2015
194
1
Ötüken
Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. DoS atınca aynı anda tek bilgisayara flood olunca ne faydası oluyor internet hızı yavaşlamış mı oluyor ?

Hem internet hızın yavaşlar hemde hedefi yorarsın. Yani saldırcağın sitenin sunucusu sağlam değilse tek başına ortalama 4, 5 mbps internet hızıyla 3, 4 saat içerisinde site büyük ihtimal yavaşlar hatta çökebilir. Ama hem sen yorulma hem bilgisayarın hemde zamanın ölmesin tavsiyem B O T N E T!

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0
Hem internet hızın yavaşlar hemde hedefi yorarsın. Yani saldırcağın sitenin sunucusu sağlam değilse tek başına ortalama 4, 5 mbps internet hızıyla 3, 4 saat içerisinde site büyük ihtimal yavaşlar hatta çökebilir. Ama hem sen yorulma hem bilgisayarın hemde zamanın ölmesin tavsiyem B O T N E T!

Hocam benim ilk hedefim Twitch yayınına DoS atabilmek. İkinci hedefim ise site çökertmektir. Bu BotNet denilen program Twitch yayını için etkili olan bir program mı ?

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0
Yani senin yerine DDoS atcak 50 kişi buluyorsun. Tek kişilik bir saldırı mı yoksa 50 kişilik bir saldırı mı daha güçlüdür?

Tabiki 50 kişi hocam. Örneğin sahte bir link koyuyorsun onu indirdiklerinde 50 kişiye yedirip saldırı yapıyorsun bu saldırı yapılan bilgisayara da zombi bilgisayar deniyor anladığım kadarıyla.

Denozz

Yeni üye
1 Ocak 2016
23
0

Cevabınızı hâlâ bekliyorum hocam

reguest

Üye
31 Ara 2015
54
0
Vb de yaşın kadar site kaynakli ddos kodlamış olabilirim mesela :)

Madem bukadar biliyorsun bizde yararlanalım site hazırlamak için html ogrenmeye karar vermıstım
eskidi dediler php ogren diyorlar bunun yanında sitemde gorsel efekt olması ıcın bırde Css mi bilmem gerekiyo.Yada Site hazırlamak ıcın hangı dılı bılmem lazım dreamweaver kolaylık onlarla kod yazmak ıstemıyom temelını ogrenmek ıstıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.