Deep web sitesi açmak suçmu , yasal mı ?

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Bir Tane Deep Web Sitesi Açmayı Düşünüyorum Yasal bişey İçermeyen. Örneğin YouTube De Olan Komik Deep Web Videolarını Koymayı Düşünüyorum Trolüne 😅.
Açsam Dediklerimi Yapsam Bir Sorun Olur mu Yasal Mıdır Deep Web Sitesi Açmak ?

Çözüm
Benim bildiğim kadarıyla deep web dark web yasal değil. internettede yazılanlara göre. içindeki bazı yasal içerikli siteler yasal.
Evet Yasal Değiller Diğerlerinin Yasal Sayılmama Yeri Bulundukları Alandır, Yasal Site Olarak Geçmez Fakat Yasa Dışı Olarak da Geçmez Eğer Türk Ceza Kurallarına Uygun Yaparsanız Başınız derde Girmez.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
225
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

Deep Web te site açmak tehlikeli. Tehlikesinin sebebi ise insanların anonimliğine güvenip kendilerini yasa dışı olaylara sokmakta.Bu sebepten dolayı deep web işi biraz sıkıntılı ama dedğiniz gibi youtube videolarını yükleseniz yine sıkıntı.Çünkü youtube a ait telif durumu sizin için açılmış bir mahkeme ile sonuçlanabilir. Bu yüzden hiç bulaşmayın derim.

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Merhaba değerli üye;

Deep Web te site açmak tehlikeli. Tehlikesinin sebebi ise insanların anonimliğine güvenip kendilerini yasa dışı olaylara sokmakta.Bu sebepten dolayı deep web işi biraz sıkıntılı ama dedğiniz gibi youtube videolarını yükleseniz yine sıkıntı.Çünkü youtube a ait telif durumu sizin için açılmış bir mahkeme ile sonuçlanabilir. Bu yüzden hiç bulaşmayın derim.
insanlar benim açtığım siteyi nasıl bulacaklar ki girecekler url sine ? kimseye vermiyicem sadece arkadaşlarıma göstereceğim yasal bişey de yapmıyıcam zaten bir sorun olmaz yani. çoğu kişi açıyor :)

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
Bu Abimiz Açıyor:
Çoğu Kişi Açıyor Sıkıntı Yok İnternetde de yazıyor zaten yasal bişey olmadığı sürece sorun olmadığı.
Kesin cevap verebilirmisiniz arkadaşlar lütfen.

MaliciousFolder

Yeni üye
8 Kas 2021
47
30
Girmek suç değil ama açmak yasak.
hayır, tor ağı tamamen özgür bir sistemdir, isteyen istediği gibi açabilir, yasak olan şey siteyi açmak değil, sitenin içeriği
bilgi sahibi olmadan yazmazsak sevinirim :)

dediğim gibi, dark web, deep web, backlink. bunlar tamamen yasaldır
yasak olan şey siteye koyduklarınızdır.

Deep Web Yasak Bir Bölüm Olduğundan Dolayısıyla Hayır Yasal Değildir.
neresi yasak? anonimliği sağlayan bir sistemdir tor (dark web'i ve deep web'i oluşturan sistem), yasadışılık söz konusu olsaydı 2000li yıllardan beri ayakta durmazdı tor denen ağ.

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24

MaliciousFolder

Yeni üye
8 Kas 2021
47
30
işte bunu demeye çalışıyorum arkadaşlara yasal kötü birşey yapmayıcam ki.
kafana göre takılabilirsin, kaçakçılık falan yapacak halimiz yok zaten blog sitesi falan açmak, eğlencesine 1 2 site açmak, bunlar inanılmaz yasal şeyler

ya şöyle demeye çalışmış, eğer gidip ne bileyim uyuşturucu felan satarsan o zaman ters kelepçe :D
ama onun dışında zaten yapacağım şeye göre değerlendirilir, gidip blog sitesi açtın diye mahkemelik olacak halin yok

THT-Ghost

Üye
18 Ağu 2021
75
9
24
arkadaşlar kafamı karıştırdınız.
diyorum ki kötü bişey yapmayıcağım zaten. blog sitesi felan da açmayıcam kötü bi şey yok.
static ip ye sahip olmadığım için normal gördüğümüz bir siteler gibi mesela bazı unuttuğum şeyleri not etmek yada ne biliyim yani demek istediğim normal gördüğümüz internet alemindeki surfaceweb deki gibi kötü bişey olmayıcak bir şekilde neden düzgün bir site açmıyorsun da deep web/dark web sitesi açıyorsun derseniz: çünkü static ip yada firmalardan web site kiralayıcak nakitim yok. en azından bu sitelere kimse giremesede tor ağı ile genede erişilebiliyor :)

MaliciousFolder

Yeni üye
8 Kas 2021
47
30
arkadaşlar kafamı karıştırdınız.
diyorum ki kötü bişey yapmayıcağım zaten. blog sitesi felan da açmayıcam kötü bi şey yok.
static ip ye sahip olmadığım için normal gördüğümüz bir siteler gibi mesela bazı unuttuğum şeyleri not etmek yada ne biliyim yani demek istediğim normal gördüğümüz internet alemindeki surfaceweb deki gibi kötü bişey olmayıcak bir şekilde neden düzgün bir site açmıyorsun da deep web/dark web sitesi açıyorsun derseniz: çünkü static ip yada firmalardan web site kiralayıcak param yok. en azından bu sitelere kimse giremesede tor ağı ile genede erişilebiliyor :)
bilmeden ağazını açan çok var, hiiç sorun olmaz, hatta bizzat ben windows 10 üzerinde dark web sitesi hostlamakla ilgili post hazırlayacağım

Dark Web Adı Üzerinde Karanlık Ağ Bu Tür Yerlerin Girişinin Yasak Olmasının Bir Sebebi Var Bunları Düşündün Mü Hiç.
nerenden uyduruyon kanka :D?

ulan ben tor browser'ı günlük işlerimde bile kullanıyorum
yasak olsaydı ben burada olmazdım zaten
dediğim gibi ağazı olan konuşuyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.