Deep Web'teki Bazı Siteler Başımızı Belaya Sokar mı?

Yakosss

Yeni üye
11 Tem 2021
22
5
24
Merhabalar. Deep Web merağıma yenik düşerek site araştırmasına giriştim. Yabancı kaynaklardan union uzantılı sitrlere girerken bir siteye denk geldim ve +18 bir siteydi. Başlangıçta benden insan doğrulaması için harf yazmamı istedi ve başka bir siteye attı. Burada cidden çok tuhaf içerikler vardı.. hayvan çiftleşmeleri ölü bedenler vs derken ben de merak ettim ve siteye kayıt oldum fakat kategori bölümüne girdiğimde lanet olsun ki pedofili içerik dolu kategoriler vardı. Siteden hemen çıktım ve lanet olsun diyerek tor browserı sildim. Lanet merağımdan kaynaklı bu bahtsız şey başıma dert açabilir mi?

Çözüm
terör veya illegal satış sitelerinde uzun vakit geçirip sohbete girmediğin sürece dert edecek birşey yok.
birisi senin evini kundaklar diye demiyorum, evi polis basıyor sonuçta bu tarz yerler girilmesi yasak yerler.

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
sıkıntı olmaz bence deep web e gireceğiniz zaman whonix veya tails ile girmenizi tavsiye ediyorum daha fazla anonimlik sağlıyor ve virüs bulaşsa bile direk sanal makineyi silebilirsiniz. Böylece herhangi bir sıkıntı olmaz hem anonimlik sağlar hem de virüs tarzı birşey bulaşmaz.

Son düzenleme:

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,614
433
TBMM
merhabalar nereden nereye girdiginize içeride nasıl davradıgınıza ve nasıl güvenlik önlemleri aldıgınıza baglı bu durum deep webde dolaşırken dikkat etmenizi her linke tıklamamanızı tavsiye ederim iyi forumla

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
sıkıntı olmaz bence deep web e gireceğiniz zaman whonix veya tails ile girmenizi tavsiye ediyorum daha fazla anonimlik sağlıyor ve virüs bulaşsa bile direk sanal makineyi silebilirsiniz. Böylece herhangi bir sıkıntı olmaz hem anonmlik sağlar hem de virüs tarzı birşey bulaşmaz.
whonix tails dediğim şeyler ise sanal makine yani anonimlik sağlayan sanal makineler biliyorsunuzdur belki ama söylemek istedim.

Yakosss

Yeni üye
11 Tem 2021
22
5
24
merhabalar nereden nereye girdiginize içeride nasıl davradıgınıza ve nasıl güvenlik önlemleri aldıgınıza baglı bu durum deep webde dolaşırken dikkat etmenizi her linke tıklamamanızı tavsiye ederim iyi forumla
Hocam girdim üye oldum sonra içerikleri gördüm işte 2 dk sonra da kapadım ve toru sildim.. Hukuksal alanda başım belaya girer mi

hayır başına bela ya sokmaz güvenlik önlemini almazsan bir ihtimal başın beleya girebilir ama bana göre %1 ihtimal ve deep web de korkulacak birşey yok sadece site sonuçta
Hocam zaten siteden korkmuyorum bu fbi falan bulursa ip mi sonra başımın meraktan belaya girmesinden korkuyorum

8 Nis 2020
213
32
Hocam zaten siteden korkmuyorum bu fbi falan bulursa ip mi sonra başımın meraktan belaya girmesinden korkuyorum
IP adresinin bulunması diye bir şey pek de mümkün değil. FBI'ın seninle ilgilenmesi için muhtemelen o sitenin kurucusu olman gerekirdi :D Normalde bu tür sitelere girmek birçok ülkede (Türkiye dahil) suç olarak sayılıyor. Ancak yanlışlıkla yaptığın için bir şey olacağını sanmıyorum. Zaten böyle bir siteye girdiğini burada söylemeseydin kimsenin haberi bile olmazdı.

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
Hayır uzun zaman geçirmedim. Javascript eklentisini kapamadım.
Javascript'i kapatmadığınız için Bilgisayarınız elden gitmişmidir tam birşey söylemek mümkün değil.

IP adresinin bulunması diye bir şey pek de mümkün değil. FBI'ın seninle ilgilenmesi için muhtemelen o sitenin kurucusu olman gerekirdi :D Normalde bu tür sitelere girmek birçok ülkede (Türkiye dahil) suç olarak sayılıyor. Ancak yanlışlıkla yaptığın için bir şey olacağını sanmıyorum. Zaten böyle bir siteye girdiğini burada söylemeseydin kimsenin haberi bile olmazdı.
Bende girmek değil alışveriş yapmanın yasak olduğunu biliyorum. yanlış biliyorsam aydınlatırsanız sevinirim.

Yakosss

Yeni üye
11 Tem 2021
22
5
24
Burda açmamın sebebi insanlar ders alsın diye. Merak ediliyor sonra girildiğinde cidden anlatıldığı kadar kötü bi yer oldugu ortaya çıkıyor. Ayriyeten bu konuda hukuksal bi yola girmek benim için çok kötü olur.. Onun için yazdım buraya..

Javascript'i kapatmadığınız için Bilgisayarınız elden gitmişmidir tam birşey söylemek mümkün değil.
Telefondan girdim ve bugün hard reset attım o ihtimale karşı

By.Mrx

Katılımcı Üye
22 Haz 2021
280
50
32
google internetin %3 ü yse kötü bölüm %97 si dark web ve deep veb baya fazla kişi kullanıyor yane seni görmezler bile ama görünmüyosun abartmamak lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:

By.Mrx

Katılımcı Üye
22 Haz 2021
280
50
32

Yakosss

Yeni üye
11 Tem 2021
22
5
24
yok beğ büyütülcek bişi değil ilk gireceğim zamna bende öyleydim elim kolum titriyodu girdim baktım sadece site yane olaylara karışmazsan sıkıntı yok araştırma içinde çok iyi bir yer
Ben de o durumdayım hocam xd stresten yemek yemekten kesildim. İçimi rahatlattınız sağolun. Benim deep web serüvenim buraya kadardı artık xd

'Rio

Katılımcı Üye
25 Haz 2021
567
150
C:\System32
Merhaba, TOR Browser ile girdiğiniz için bir sorun çıkacağını sanmıyorum fakat siteye herhangi bir kişisel/genel veri verdiyseniz sıkıntı çıkabilir. Onun dışında birşey olmaz🙂

Yakosss

Yeni üye
11 Tem 2021
22
5
24
Merhaba, TOR Browser ile girdiğiniz için bir sorun çıkacağını sanmıyorum fakat siteye herhangi bir kişisel/genel veri verdiyseniz sıkıntı çıkabilir. Onun dışında birşey olmaz🙂
Kişisel veri vermedim hocam hiç. Takibe falan alınmam değil mi? Çünkü bir çok kaynakta da tora fbi gibi kurumların erişebildiği yazıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.