[DEV KONU] Nerelerden Başlamalıyım Nasıl Başarılı Olurum

Güzel Mi ?

• Evet

Oy: 13 65.0%
  • Sağ ol Kardeşim :) Senin Sayende Öğrendim

Oy: 4 20.0%
  • Öğrenemedim

Oy: 3 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    20

NoteBox

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,925
1
21
İrlanda

Selamun Aleyküm....

Öncelikle şu sıralar foruma her seferinde yeni üyelerimiz katılıyor
Ve hepsinin aklında şu soru var;
" Nasıl hacker olurum ? , Nereden başlayacağım ? , Nasıl başarılı olurum." gibi konular açılıyor

Bunların cevabı basit.
En azından benim için basit.
Konu hakkında tam bilgim olmasada, ben öğrendikçe öğretirim deyip, konuya geçiyorum.

Foruma Kaydoldunuz ilk önce forum kurallarını gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yüksek ihtimalle aynı gün aramızdan ayrılmak zorunda kalabilirsiniz.

Forum Kurallara Gitmek İçin
https://www.turkhackteam.org/forum-kurallari/1539302-forum-kurallari.html#post7092220

Tamam... Kuralları okudunuz varsayıyorum.

Şimdi kendinize bir yol belirlemelisiniz...
Yoldan kastım = kategori

Burayı farklı bir dünya olarak görmenizi istiyorum. Hatta bir oyun.
Oyun ile aradaki tek fark, kendi karakterinizi yaratmıyorsunuz, sadece kendi karakterinizi geliştiriyorsunuz.

Peki karakteriniz hangi türden olacak. ?

Coder mi ? Defacer mi ? Grafiker mi ?
Veya Sosyalci mi ?

Bulduğunuz zaman hep onun üzerine yoğunlaşın.
Tabi ben bunları size üstünkörü ile anlatmayacağım. Detaylı bir şekilde, şu kategorideki adamlar şunu yapar şunlar şunu yapar detaylı bir şekilde anlatacağım..

Defacer; Bu konu altındaki arkadaşlar genellikle web site saldırıları yaparlar.
Web site saldırılarımdan kastım, ddos falan değil. Bizzat siteleri delik deşik edip index basıp veri çekerler. Eğlenceli iştir ama bir o kadar da tecrübe ister.
Bunda ilerlemek isteyenler bir çok temel kavramları bilmeli ve neyin nerde kullanılıcağını çok iyi bilmelidir. Daha doğrusu bir bilgisayar sistemini bilmelidir ki 'dizin' leri çözebilsin. Daha doğrusu cmd ile kendilerini geliştirebilirler. Size tavsiyem bu alana yoğunlaşın. Hızlı yol katedersiniz ve forumda paylaşarak başarınızı herkese gösterirsiniz.

Grafiker; Bu zamana kadar tandığım tüm web grafikerler çok sakin insanlardı ve sadece buna dayanarak grafikerlerin çok da güzel üslupları vardır. Defacerlerin çoğuda sinirli oluyor indexde uçuşan küfürlerin haddi hesabı yok. Peki grafikerler ne iş yapar.? Forumumuzda indexler için görseller tasarlarlar. Hatta bazen indexlerin tamamını onlar yaparlar. En zevkli işlerden bitanesidir. Ama tabiki kolay iş değildir. Bu konu için ilk olarak html öğrenmek en hayırlısıdır. Kendini geliştiren grafikerler yaptıkları icraatleri video ile bağlayıp çok başarılı işler çıkarırlar. Ve forumda bir web grafiker görürseniz onlara sadece sen resim yapıosun deyip, umursamamazlık etmeyin. Çünkü web grafik ekibi de hack yapar. Buna birçok kez şahit oldum.
Tasarladıkları indexi denerler.
Eğer görselliğe önem verip üstüne üstük deface yapmak isteyen biriyseniz, grafikerlik sizin kategoriniz.

Coder; Bu abiler hack dünyasının profesyonel insanlarıdır diyebilirim.
Daha doğrusu hem hack ile hemde yazılımcılık ile uğraşıyorsa, gerçekten coder'ler muhteşem derece de hack konusunda diğerlerinden bir adım öndedir. Ama bu demek olmuyor ki, Defacerlik ile Grafikerlik ile uğraşan adamların coder olmadığı.
Bir insan herşeyle uğraşabilir. Örneğin ben orta derecede bir coder ve boş zamanlarımda deface ile uğraşan birisiyim. Eğer bu konu dikkatinizi çektiyse konuyu biraz açalım.
Coder ikiye ayrılır; Bunlar Programlama ve Web Programlamadır.
Programlama, Piyasa üzerinde programlama hakkında bir çok dil vardır. C#, pyhton, VB, java, perl, C++, C, Ruby
Gibi yüzlerce belki binlerce programlama dili vardır.
Hepsi aynı işi yapar. Hepsiyle aynı Programı yazabilirsiniz ama yazma şekilleri farklıdır. Örneğin en kolaylarından biri C#'dır. Çünkü yazma nesne tabanlıdır. ve üstüne üstük diğer dillerden anlaşılması daha kolaydır. Örneğin ben c# yazılımcısıyım.karşıma herhangi bir c# kodu gelse ilk önce ne işe yaradığını çözer sonra Programı yazmaya devam edebilirim.
Sizde kendinizi bu derecde geliştirebilirsiniz.ve gerçekten programlama zevkli iştir. İlk başta ekrana "Merhaba Dünya" yazdırdığım zaman ki zevki hiç bir şey vermemiştir.
Çünkü bu bir başarıdır. Ve emin olun sizde bunu yaptıktan sonra daha çok araştıracaksınız ve her kodu okuyup öğreneceksiniz. Daha sonra kendi mantığınızı yürütüp program yapacaksınız. Web zafiyetlerini programa dökeceksiniz. Mesela üst yöneticiler asla ikinci derceden bir program kullanmazlar sadece kendi yaptıkları programları kullanırlar.
Ve Allah rızası için yeni katılan devrelerim, forumdaki THT PROGRAMLARI kategorisine giremeyince konu açıp rütbe istemesinler. Tekrar söylüyorum çok zevkli iştir. Sadece sabır gerekir. Çünkü kapsamlı bir konudur. Tüm kodları 1 gün içerisinde kafanızda oturtamazsınız.
Bir kod öğrenince ise pratik yapmanız yararlı olacaktır. Ve lütfen programlamayı kitaplardan öğrenmeye çalışmayın çünkü %100 eminim ki sıkılıp 10. Sayfaya kadar okumayacaksınız.
Ya hadi okudunuz diyelim. Anlamayacaksınız. NET.!
En güzel anlatımlar youtube'da vardır.
Artık temel kavramları öğrendiyseniz kitaba başvurup bilgi alabilirsiniz. Kitap sadece yol gösteren bir kaynaktır.
Web programlamayı ise detaylı anlatmaya gerek yok. Web site yapan abilerdir :D tek web site değil, site zaafiyetini yazdığı kodlar ile çalıştırıp enjekte edebilir. En büyük iki web programlama dili, Asp.NET ve Php'dir.
Ben Asp yazılımcısı olsam da, size tavsiyem php'dir.
Tabi bir dili öğrenmeye başlamadan, Html'i ve css'yi öğrenmeniz şarttır.

Sosyalci;Genellikle genç devrelerimin ilgisini ve coderlerin ilgisini çeker. Çünkü sosyal medyada zaafiyet bulan bir coder bunu programa döker.
Sosyalci olan arkadaşların çoğu sosyal mühendistir. Diğer bir kısmı ise, sosyal medyadaki zaafiyetleri tespit edip sömürür. Zaafiyet derken, çoğu exploit kullanır. Tabi sosyalcilerin bir çok kısmı ise exploit kullanmasını bilmedikleri için sosyal mühendislik yollarına başvururlar.
Soshal mühendislik konusu altında ilerleyecekseniz , sizi temin ederim, 'script' terimini çok duyacaksınız. :")

Bu yazımda network ile uğraşanlara crack ile uğraşanlara deyinmedim (zaten crack forumda yasaktır) network ise çok zor iştir. Ama imkansız değildir. Bana göre gerçek bir hacker network ile uğraşandır.

NOT : Umarım açtığım bu konuyu faydalı bulursunuz ve artık gereksiz yere konular açılıp forum kirliliği oluşmaz.
Kolay gelsin :")

Son düzenleme:

NameOFKing

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
316
1

Hocam Peki Nasıl Defacer Olabiliriz? Konu Başlıkları Nelerdir Açıklar mısın?

Moderatör tarafında düzenlendi:

NoteBox

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,925
1
21
İrlanda
Evet Coder dediğin yazılımcı insanlara denir her yazılımcı hacker oluyorsa ohoo

Hackerlik ?

Hacker dediğimiz insan zaten Coderlık konusunda master yapmıştır , php konusunda hakimdir.Çoğu insan hacker olmayı mysql açıklarıyla site hacklemek olarak bilsede yanlış bi bilgidir !
Hacker hedefe göre hareket eder yani belirli bi hedefe saldırır , örnek vericek olursak hedefsite.com'u hacklemek isteyen bi hacker , ilk olarak site hakkında bilgili toplar, bu bilgiler kullanılan script , hostingin kullandığı işletim sistemi ve herhangi bir dosya upload açığı , bunlar hakkında gerekli araştırmayı yaptıktan sonra bulunan script warez ise , internet örneklerini indirip script dosyalarını inceler ve herhangibir kodlama hatası görürse hedefsite artık hacker arkadaşın elindedir.

Coderlik ?

Her coder , hacker olmak zorunda değil ! Örnek vericek olursak Visual basic veya c++ veya herhangibir programlama dili bilen kişiler hacker olamaz , bunun sebebini şu şekilde açıklayım :

Örneğin birisi c++ diline hakim ama bu website üzerinde ona bir hakimiyet sağlamaz , çünkü çoğu website php veya asp dili kullanmakta.​

LI0N

Üye
18 May 2018
246
0
Ne konuda başarılı oldun da senin dediklerini uygulayalım referans göster bize başarıyı başarısız insanlardan öğrenmek -1 den başlamamıza sebep olabilir.

THTDEVILTHT

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
262
0
CEHENNET
Şimdi bir kişi kendisine yazılımcı diyorsa yaptığı işi çok iyi yapmak zorunda ve açık bırakmamak zorunda
Ee açık bırakmaması için açıkları bilmek zorunda.

Aynı şekilde bir kişi kendisine hacker diyorsa bu işi iyi yapması lazım ve açıkları bilmek zorunda
Ee açık bilmesi için mesela php bir siteyi hackleyecek ise php nin açıklarını bilmesi lazım ve manüel açık taramayı bilmesi lazım

Demek ki yazılımcı az çok hacker dır. Hacker az çok yazılımıdır

Konu sahibine yararlı bilgilerinden dolayı teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Spaax

Uzman üye
9 Ara 2017
1,532
0
Türkiye
Artık böyle konu açmasınlar yardım merkezine
gidip adam nerden başlamalıyım diye konu açııyo

Velet26

Üye
8 Ocak 2017
207
0
Hackerlik ?

Hacker dediğimiz insan zaten Coderlık konusunda master yapmıştır , php konusunda hakimdir.Çoğu insan hacker olmayı mysql açıklarıyla site hacklemek olarak bilsede yanlış bi bilgidir !
Hacker hedefe göre hareket eder yani belirli bi hedefe saldırır , örnek vericek olursak hedefsite.com'u hacklemek isteyen bi hacker , ilk olarak site hakkında bilgili toplar, bu bilgiler kullanılan script , hostingin kullandığı işletim sistemi ve herhangi bir dosya upload açığı , bunlar hakkında gerekli araştırmayı yaptıktan sonra bulunan script warez ise , internet örneklerini indirip script dosyalarını inceler ve herhangibir kodlama hatası görürse hedefsite artık hacker arkadaşın elindedir.

Coderlik ?

Her coder , hacker olmak zorunda değil ! Örnek vericek olursak Visual basic veya c++ veya herhangibir programlama dili bilen kişiler hacker olamaz , bunun sebebini şu şekilde açıklayım :

Örneğin birisi c++ diline hakim ama bu website üzerinde ona bir hakimiyet sağlamaz , çünkü çoğu website php veya asp dili kullanmakta.​

heykir olmak icin php mi illa gerekiyo

MTTK

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
944
0
eline sağlık.Başlangıç olarak python ile başlanması lazım c# değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.