DM Hesabından dava edilebilir miyim?

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6
Beyler dm hesabından türk birine dm atmıştım siteye girmemiş dm olarak şikayet ediceğini söylüyor sizce ne yapıyım ? şikayet ederse herhangi bir ceza yer miyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
17 Nis 2021
72
27
Cevap: Dm hesabına dava açmak

Beyler dm hesabından türk birine dm atmıştım siteye girmemiş dm olarak şikayet ediceğini söylüyor sizce ne yapıyım ? şikayet ederse herhangi bir ceza yer miyim ?

Merhabalar, mesajınızda herhangi bir tahrik edici cümle, küfür ve hakaret, tehdit gibi cümleler yoksa davadan bir ceza alacağınızı sanmıyorum. Attığınız site phishing yani bir tabirle "Sosyal Dolandırıcılık" üzerineyse buna mahkeme karar verir ancak hapise kadar gitmez.

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6
Evet fake site şeyi atmıştım

Arkadaşlar hesabı kapattım siteyi de sildim hosting yabancı firmadandı sizce sorun olur mu ?

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
4
167

Arkadaşlar hesabı kapattım siteyi de sildim hosting yabancı firmadandı sizce sorun olur mu ?

Dostum bir şey olacağını sanmam fakat bir daha atma
Söyle 3 hafta boyunca endişe etmeden bekle mahkeme tebligatı evine gelmez ise sorun yok gelirse fazla bir şey olmaz
Kısaca bir şey olacağını sanmam

FudRain

Yeni üye
30 Nis 2021
45
7
26

Doğru söylemiş bu yöntemleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz ama ben geçen gün bir çılgınlık yapıp kafamda soru işareti kalmasın diye siber suçlar ile mücadele hattını aradım ve bana verdikleri cevap kişi kendi isteğiyle yaptığı şeylerin herhangi bir cezası bulunmuyor.Mahkemeye bile çıkmazsın tabi mesajında argo bir kelime vs kullanmadıysan.

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6

Doğru söylemiş bu yöntemleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz ama ben geçen gün bir çılgınlık yapıp kafamda soru işareti kalmasın diye siber suçlar ile mücadele hattını aradım ve bana verdikleri cevap kişi kendi isteğiyle yaptığı şeylerin herhangi bir cezası bulunmuyor.Mahkemeye bile çıkmazsın tabi mesajında argo bir kelime vs kullanmadıysan.

Dostum kısaca olayı özet geçiyim aceleyle yazmışım çok detaya inmemişim, birini hedef aldım sahte site kurdum domain freenomdan hostingde yurtdışı ucuz diye tercih ettim. bu kişiye fake hesaptan instagram yardım ekibiymiş gibi mesaj attım ve mesajı attıktan 20 dk sonra polis arkadaşı olduğunu ve siber suçlarlar mücadelede çalıştığını söyledi (korkutmak için yaptığını sanmıyorum çünkü şakacı bir tip değil) konuştum biraz fikrinden vazgeçmediğini belirtti sonra beni engelledi . kız arkadaşımdan ona yazmasını söyledim biraz konuştu adamla şikayetçi olmuş ama yazılı bir şikayet değil sadece "ben arkadaşıma verdim o ilgilenir" demiş şimdi merak ettiğim gecenin 12 sinde direk işleme alınır mı çünkü ben hesabı sildim ve sitede ki herşeyi de sildim,konuşmanın ekran fotoğrafını almış konuşmada klasik "hesabınızda şüpheli hareketler gözlemledik lütfen hesabınızı doğrulayayın.." vs olay bu şekilde sence herhangi bir şey olur mu ? (Hesabını çalmadım sadece mesaja attım) LOSTCONTACT Anonimbirix FudRain

FudRain

Yeni üye
30 Nis 2021
45
7
26

Dostum kısaca olayı özet geçiyim aceleyle yazmışım çok detaya inmemişim, birini hedef aldım sahte site kurdum domain freenomdan hostingde yurtdışı ucuz diye tercih ettim. bu kişiye fake hesaptan instagram yardım ekibiymiş gibi mesaj attım ve mesajı attıktan 20 dk sonra polis arkadaşı olduğunu ve siber suçlarlar mücadelede çalıştığını söyledi (korkutmak için yaptığını sanmıyorum çünkü şakacı bir tip değil) konuştum biraz fikrinden vazgeçmediğini belirtti sonra beni engelledi . kız arkadaşımdan ona yazmasını söyledim biraz konuştu adamla şikayetçi olmuş ama yazılı bir şikayet değil sadece "ben arkadaşıma verdim o ilgilenir" demiş şimdi merak ettiğim gecenin 12 sinde direk işleme alınır mı çünkü ben hesabı sildim ve sitede ki herşeyi de sildim,konuşmanın ekran fotoğrafını almış konuşmada klasik "hesabınızda şüpheli hareketler gözlemledik lütfen hesabınızı doğrulayayın.." vs olay bu şekilde sence herhangi bir şey olur mu ? (Hesabını çalmadım sadece mesaja attım) LOSTCONTACT Anonimbirix FudRain

Şu an elinde adamın hesabını çalmadıysan veya bir zarar vermediysen hiç bir şey olmaz rahat ol.Bir de olaya şöyle bak mesela benim de hesabım çalınsaydı bende aynı yalanları söylerdim yok siber suçlarda arkadaşım var vs gibi boşuna kasma kendini cidden hiç bir sorunla karşılaşmazsın
Hani diyelim ki adam harbiden öyleymiş felan mahkemeye çıkarsın adama verdiğin zararı sorarlar yok olduğu göz önüne alınır ve serbest kalırsın ne bir sabıka kaydı ne de başka bir şey,yani dert etme boşuna

Ben geçen hafta İnstaFly uygulamasını crackledim diye 2 avukat ile tartışıyordum dava açıcaz dediler bir cacık olmadı ki açsalar telif haklarından kesin ceza yerdim emin ol mahkemeler bu tür ufak olaylar ile ilgilenmiyor.Büyük bir suç işlenmediyse veya çok fazla takipçili bir instagram hesabına vurmadıysan. mrhn22

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6

Şu an elinde adamın hesabını çalmadıysan veya bir zarar vermediysen hiç bir şey olmaz rahat ol.Bir de olaya şöyle bak mesela benim de hesabım çalınsaydı bende aynı yalanları söylerdim yok siber suçlarda arkadaşım var vs gibi boşuna kasma kendini cidden hiç bir sorunla karşılaşmazsın
Hani diyelim ki adam harbiden öyleymiş felan mahkemeye çıkarsın adama verdiğin zararı sorarlar yok olduğu göz önüne alınır ve serbest kalırsın ne bir sabıka kaydı ne de başka bir şey,yani dert etme boşuna

Ben geçen hafta İnstaFly uygulamasını crackledim diye 2 avukat ile tartışıyordum dava açıcaz dediler bir cacık olmadı ki açsalar telif haklarından kesin ceza yerdim emin ol mahkemeler bu tür ufak olaylar ile ilgilenmiyor.Büyük bir suç işlenmediyse veya çok fazla takipçili bir instagram hesabına vurmadıysan. mrhn22

Kanka 10K :D jsdjsjsd Sağol içimi rahatlattığın için dava açması teknik açıdan sıkıntı değil ne de olsa para cezasına çevriliyor ödeyebilecek gücümüz var ama farklı olaylardan zaten davam var onu etkilemesinden korkuyorum

'AKEL

Uzman üye
14 May 2016
1,174
4
.

Öncelikle selam dostum mahkeme sorunu olmamakla beraber edilen tehditlerde asılsız olduğundan endişelenme,küfürlü iletişimden kaçın engelle ve yoluna bak.
Korkulacak bir şey değil lakin Türk siteleri ve hesaplarına dokunmamak ilken olsun :)

FudRain

Yeni üye
30 Nis 2021
45
7
26

Kanka 10K :D jsdjsjsd Sağol içimi rahatlattığın için dava açması teknik açıdan sıkıntı değil ne de olsa para cezasına çevriliyor ödeyebilecek gücümüz var ama farklı olaylardan zaten davam var onu etkilemesinden korkuyorum

10k ne gözünü seviyim ya şu dönemde :gülenyüz

bunu diyenin 61 takipçisi var yalnız :gülenyüz:gülenyüz:gülenyüz

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10

Brom karşı tarafa herhangi bir zarar vermemişsin, instagramını çalmamışsın hiçbir şey olmaz için rahat olsun. Polisler bu tür olaylarla ilgilenmez bile. Mesela sen empati kur. Biri sana phishing yapmaya çalıştı siteye bile girmedin. Polise gidip ne diye şikayet edeceksin? Karakolda geçecek diyaloğu ben sana söylüyüm :
- Amirim biri bana hesabımı çalmak için fake phishing sitesi kurup link attı.
+ Eee herhangi bir zararın var mı neyden şikayetçisin?
- Error

furkannzmn

Yeni üye
7 May 2021
40
0
Brom karşı tarafa herhangi bir zarar vermemişsin, instagramını çalmamışsın hiçbir şey olmaz için rahat olsun. Polisler bu tür olaylarla ilgilenmez bile. Mesela sen empati kur. Biri sana phishing yapmaya çalıştı siteye bile girmedin. Polise gidip ne diye şikayet edeceksin? Karakolda geçecek diyaloğu ben sana söylüyüm :
- Amirim biri bana hesabımı çalmak için fake phishing sitesi kurup link attı.
+ Eee herhangi bir zararın var mı neyden şikayetçisin?
- Error

Jajhsbjasd kanka güldürdün beni ama bir de şu açıdan bak devlet bu tür siteleri bulup kamu davası kapsamında dava açabiliyormuş örnek olarak e devletin sahte sitesini kuranlar şimdi sen empati kur polisin yerinde olsan direk bulmak için uğraşmaz mıydın yoksa oturup şey mi derdin "biri şikayetçi olmadığı sürece sıkıntı yok" jokkan

10k ne gözünü seviyim ya şu dönemde :gülenyüz

bunu diyenin 61 takipçisi var yalnız :gülenyüz:gülenyüz:gülenyüz

Kişisel hesap için bence yeterince fazla çünkü her postu keşfette 3-4 bin beğeni alıyor sanırım

discord varsa yolla bakalım, her akşam Java konuları konuşuyoruz discordda.

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
4
167

Yok dostum kafan rahat olsun mahkemeye cikmazsin ceza alirmiyim diye düşünürsen çok az bir ihtimalle ara sıra e devlette sorgula
Kafan rahat olsun seni korkutmak için demiş daha da yapma

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
11
1,151
localhost/e8

Merhaba,
Eğer Kİ Mesajınız İçinde Küfür, Hakaret, Tahrik edici söz veya semboller, Bilgi Hırsızlığı Gibi Durumlar Yok İse Herhangi Bir Sorun Olmaz En Fazla Mahkemeye Verilirsiniz.
Hostinginizin Yabancı M.Ş Bir Firmada Olması Bir Şey Değiştirmeyecektir...

ibrahimdmk

Yeni üye
28 Mar 2021
22
0

hiç birşey olmaz kardeşim :) instagram kimseyle bilgi paylaşmaz. aytrıca o senin gözünü korkutmak için demiştir. %100. asla korkma birşey olmaz ama yinede türk basma. Yabancı basmaya Devamkeee :)

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6

Merhaba,
Eğer Kİ Mesajınız İçinde Küfür, Hakaret, Tahrik edici söz veya semboller, Bilgi Hırsızlığı Gibi Durumlar Yok İse Herhangi Bir Sorun Olmaz En Fazla Mahkemeye Verilirsiniz.
Hostinginizin Yabancı M.Ş Bir Firmada Olması Bir Şey Değiştirmeyecektir...

Dediğim gibi fake site reklamı herhangi bir küfür yok yazılı bir şekilde şikayet etmesimi gerekiyor yoksa birine söylese o ilgilenir mi ? Eagleweb

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
4
167

Kimse ilgilenmez kanka devlet bunun gibi küçük olaylara bakmaz ne diyecek polislere ?
-bana link atıldı
+eee
- hapse atın
Kimse bişe yapmaz kafan rahat olsun kork diye söylemiştir

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6
Kimse ilgilenmez kanka devlet bunun gibi küçük olaylara bakmaz ne diyecek polislere ?
-bana link atıldı
+eee
- hapse atın
Kimse bişe yapmaz kafan rahat olsun kork diye söylemiştir

Anonimbirix bu tür olaylar zaten en fazla para cezasına çarptırılır onun içinde mahkeme yıllarca sürüyor dediğim gibi benim hali hazırda davam var başka bir olaydan dava devam ediyor o davayı etkilemesinden korktum

Merhaba,
Bizzat kendisi ilgilenmeli onun haricinde hiç bir şey yapamaz.

Eagleweb Çok sağol

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.