DM Hesabından dava edilebilir miyim?

mrhn22

Üye
8 Tem 2019
204
6
Beyler dm hesabından türk birine dm atmıştım siteye girmemiş dm olarak şikayet ediceğini söylüyor sizce ne yapıyım ? şikayet ederse herhangi bir ceza yer miyim ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Cevap: Dm hesabına dava açmak

Anonimbirix bu tür olaylar zaten en fazla para cezasına çarptırılır onun içinde mahkeme yıllarca sürüyor dediğim gibi benim hali hazırda davam var başka bir olaydan dava devam ediyor o davayı etkilemesinden korktum

Yok diğer dava etkilenmez büyük ihtimalle
Para cezasıda en fazla 100 TL gelir onunda gelip gelmiyecegi belli değil
Yıllarca sürüyor derken ciddi misin?
Miras davası değil sonuçta

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Karşı tarafta herhangi bir tahribat bırakmadıysanız ve yabancı bir hosting üzerinden gerçekleşti ise pek bir sorun olmayacaktır ve yetkililer de uğraşmayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.