Dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
23 Mar 2018
104
0
OğuzKağandan
adresini bul telsiz telefondan polisi arayip adresde yüklü miktarda para olduğunu ve bir dolandırıcılık şebekesi olduğunu söyle

Moderatör tarafında düzenlendi:
10 Ara 2017
243
0
Rookie
Konu açmışsın dosttum dolandırıldım diye. Tek çözüm kalıyor ki polise şikayete gitmek! Eğer yok diyorsan büyük ihtimalle yaşın küçük aileni işin içine sokmak istemiyorsun. Ozaman tek yapıcak bir şey var. Buzdolabından soğuk su alıp içmek. Adamın evini öğrenip evine ürün gönderirsin yemek sipariş edersin adam ben sipariş etmedim diyince. Suç sana kalır. Dava açsan sonuçlanması yılar sürer veya temyize gider günde senin gibi milyonlarca kişi dolandırılıyor. Dediğim gibi savcılığa ailen ile birlikte git durumu ailene anlat öyle çöz veya adama başka hesaptan yaz. Güzelce konuş tadlı dilden anlamıyor ise şikayet et iyi forumlar.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Ah ah bi post kasım kokusu aldım burnumu yakmaya başladı kilitlenmesi gereken bir konu net cevap verilmiş zaten polise gidip durumu anlatıcaksın ve ilgilenicekler

Konu Açmadan Önce Şu Kategoriye bi göz atsanız kimseyi yormazsınız :)
https://www.turkhackteam.org/tht-ya...lanlar-ve-cevaplari-sormadan-once-okuyun.html
Ve Sorunuzun Cevabıda Burada : https://www.turkhackteam.org/8082399-post37.html

Konuya bakamam diyosanda yazıyım :)

Eğer bu işlem sosyal medya vb. bir yerde gerçekleşmiş ise olayın gerçekleştiği yeri, profil linkleri ve SS'ler ile en yakın karakola ve ya alttaki adreslerden Siber Güvenliğe müracaat ediniz.

Adres : İncek Mah. Boztepe Sk. No:125 Gölbaşı - ANKARA
E-Posta [email protected]
Telefon: 0 312 462 55 00
Fax: 0 312 286 92 06

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
WXRAR
Bazenleri düşünüyorumda buraya açıyorsun konuyu mahkemeye gitmek istemiyorsun ee dostum konu uzuyorda uzuyor git bul yık dök ne geçicek eline Allah Allah. Adam akıllı git şikayetini et bu kadar kasma kendini.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Git evine sende polismiş gibi yap işte hakkında soruşturma açıldı felan işte sizin bilgisayarınızı almak zorundayım felan de.
Hatta birkaç arkadaşınıda al git.
Onun bilgisayarını alırsın böyle yani daha birşey yapamazsın.
Ama bu yöntem iyidir kullan derim.

RootAdam

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
710
7
-
Git evine sende polismiş gibi yap işte hakkında soruşturma açıldı felan işte sizin bilgisayarınızı almak zorundayım felan de.
Hatta birkaç arkadaşınıda al git.
Onun bilgisayarını alırsın böyle yani daha birşey yapamazsın.
Ama bu yöntem iyidir kullan derim.

Basma rakı mı içtin? polis kimliği sorarlarsa onada bir çare buldunmu?

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Basma rakı mı içtin? polis kimliği sorarlarsa onada bir çare buldunmu?

Gerçek misin?
İnternetten çıkartırsın birtane örnek polis kimliği onu düzenlersin sahte adını felan yazarsın.
Zaten hergün polis kimliği görüyoruz dimi anlarlar zaten sahte polis kimliğini.
:D abi ne kadarda günahsız masum insanlarsınız yemin ediyorum çok iyi niyetlisiniz aklınıza kötü hiçbirşey gelmiyor.

RootAdam

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
710
7
-
Gerçek misin?
İnternetten çıkartırsın birtane örnek polis kimliği onu düzenlersin sahte adını felan yazarsın.
Zaten hergün polis kimliği görüyoruz dimi anlarlar zaten sahte polis kimliğini.
:D abi ne kadarda günahsız masum insanlarsınız yemin ediyorum çok iyi niyetlisiniz aklınıza kötü hiçbirşey gelmiyor.

Silivri soğukturrrrrrrrrr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.