Dövme yaptırmalımıyım ?

Mustafa4518

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
295
0
Geciçi yaptır mesala ben Atamızın imzasını yaptırmayı planlıuorum 1 veya 2 sene duruo fakatnailemde dışlarlar diyor sizce bende yaptırıyımmı

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
dostum kolunda başka bir dile büyük bir yazı ve diğer kolu dolu biri olarak söylüyorum bu senin zevkin kimseyi dinleme nasıl iyi hissediyorsan onu yapmalısın yani pişman olacağın bişey yok sadece sevgili ismi gibi dövmeyi tavsiye etmem çünkü ayrılınca ızdırabı çok oluyor sildirsende o doku sende kaldığı için onu hissediyorsun boşver milletin düşüncesini sen kendi hayatına bak sen sen oldukça iyisin hadi iyi forumlar

Bay Ordinaryus

Uzman üye
28 Şub 2016
1,262
1
Dostum çevremde dövmesi olan çok var. Yapacaksan göremiyeceğin bir yere yap. Sürekli göreceğin için sıkılıp sildirmek istiyeceksin

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Kardeşim benim düşüncem hangi dövme olursa olsun insan bedenini güzel göstermiyor benim gözümde. Resmen çirkin duruyorlar. Ne gereği var dövme yaptırmanın. Yaptırmadan da fotoğraçılığın bir anlamı olur. İlla insanlara kendini beğendirecem diyorsan saçmalıyrsun kardeşim. Ama karar senin.

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Dinimizde dövme yaptırmak caiz değildir

Hocam Cevabı Vermiş..

Diyanetin Fetvasına Göre;
"Dövme yani vücuda iğneler batırarak deri altına boya zerk etmek sureti ile deri üzerinde çeşitli şekiller oluşturmak dinimizce yasaklanmıştır. Vücudunda dövme bulunan bir kimse, sağlığına zarar vermeyecek yöntemlerle onu ortadan kaldırmalıdır. Bu mümkün olmazsa Allah'tan bağışlama dilemesi, yaptığından pişman olması gerekir"

Benim Düşüncemle;
Dostum Beden Sana Emanet Edilmiş, Dünyevi Bir Maldır. Allah'ın Emanetine İhanet, İşkence Etmek Zannımca Hoş Kalır Birşey Değil ://

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.