Eğitim şart (THT'te açık mektup)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Evet arkadaşlar, her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitim şart.

Hiç kimse kendi kendine bir konuda uzmanlaşamaz. Hele ki hack konusunda. Eskiden olsa hadi neyse ama artık internet var. Birilerine bir şeyler öğretmek için evinizden dışarı çıkmanız gerekmiyor.

Buraya gelen insanların çok ciddi bir kısmı, gerçek anlamda hack öğrenmek istiyor. Öğrendikleri şeyleri misyona uygun kullanıp kullanmayacaklarını bilemeyiz tabi, sonuçta bu onların ahlaki durumları ile alakalı. Ama yine de forumdaki profesyonel arkadaşlara bu konuda bir çağrıda bulunuyorum.

Site hacklemekten, şifre kırmaktan, exploit yazmaktan, crypter programları hazırlamaktan keyif aldığınızı biliyoruz. Ama bunları başkalarına da öğretmenizi bekliyoruz.

Biliyorum, sitede binlerce konu var, youtube'da binlerce video var. Bunların yeterli olduğunu düşünüyorsunuz. Ama takdir edersiniz ki bizler, nereden başlayacağımızı bile tam olarak bilemiyoruz. Kaldı ki o kadar konu arasından hangilerini hangi sıra ile öğrenmeliyiz, ne kadarı bize lazım vs. bunlar tamamen belirsiz.

Nasıl ki bir mühendislik öğrencisinin önüne kitap koymak yetmiyorsa, başına bir hoca gerekiyorsa; burada da durum aynı.

Sizler bugünkü seviyelere gelmek için yıllarca uğraştınız, doğrudur. İşte, bizler de yıllarca uğraşmayalım, tekerleği sıfırdan icat etmek zorunda kalmayalım, tecrübeli kişilerin aktardığı notlar sayesinde çok daha hızlı bir şekilde yol alalım diye söylüyorum bunları.

Sonuçta siber savaş dediğimiz şey aralıksız devam ediyor. Siz, daha doğrusu bu millet, 200-300 kişiyle mücadele etmek yerine, 2000-3000 kişiyle mücadele etmiş olacak. O 3000 kişi de yine başkalarına öğretecek ve bu sayı 10000'e çıkacak. Diğer türlü bu iş zor, inanın bana.

Tabi ki eğitimleri aksatanlar, cıvıtanlar olacaktır. Bu arkadaşlara yol verip, eğitimleri ciddiye alanlarla yola devam edersiniz. Bu problemi aşmak zor değil yani.

Ama siz diyorsanız ki kardeşim zaten 1000 tane konu var, kendi kendine öğreneceksin, kim uğraşacak sizinle; ne diyelim, sağlık olsun. :RpS_sleep:

Sevgilerle.

Son düzenleme:

melikol077

Yeni üye
4 Haz 2015
41
0
tamamıyla haklısın ben bir lamer olarak bilgilendirecek birini arıyorum fakat herkez video linki atmaktan başka bişey yapmıyor :D

DragutReiz

Yeni üye
26 Ara 2015
6
0
Ben de öğrenmek istiyorum. Siber savaşlar var ve ben ülkem için hiç bir şey yapamıyorum demekten nefret ediyorum.Allah yardımcımız olsun.Gazamız mübarek olsun!

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
Anka eğitim kampı açılacağı Veteran 7 abimiz tarafından duyurulmuştu. Muhabbetini yapmaya değecek bir konu değil.

DeathXF

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
448
0
Uzun uzun yazmak isterdim ancak vaktim yok, şunu bilesin kimse nereden başlayacağını bilmiyordu.

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
Allah'in izniyle bu derdiniz cozum bulacak Nasil Script Kiddie olabilirsiniz adli acacagim konuda hersey dogru sirada ilerletileck

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Allah'in izniyle bu derdiniz cozum bulacak Nasil Script Kiddie olabilirsiniz adli acacagim konuda hersey dogru sirada ilerletileck

Gayet ciddi bir konuya bu kadar ciddiyetsiz bir yaklaşım beklemiyordum doğrusu. Burası insanlara bir şeyler öğretilen bir yer mi, yoksa zone alıp hava atarak ego kastığınız bir yer mi? Önce ona karar verin.

Derdimiz Script Kiddie olmak değil. Yeri geldiğinde kendi rat programımızı bile yazabilecek konuma gelmeliyiz. Forumdakilerin %90'ı kendi rat programını yazamıyor, darkcomet kullanıyor. Ama sen benimle alay ediyorsun?

Çok güzel. :RpS_rolleyes:

Dün mesela crypter yazmayı öğretebilecek biri varsa mesaj atsın diye bir istekte bulunmuştum. Script kiddie olmak isteyen biri böyle konu açar mı? Script Kidde olmak istesem Darcometi indirip işimi görürüm.

Son düzenleme:

ymz75

Katılımcı Üye
21 Eki 2012
685
0
48
Catia La Mar
Arkadaşlar yüzlerce makale yüzlerce program paylaştık keşke birazcık takip edebilseydiniz ama tekrar tekrar paylaşırız siz İSTEYİN YETERKİ...

Ryloka

Katılımcı Üye
22 Nis 2015
891
1
Altay
Baslik acmistim webhack konusunda sorular diye orda sorarsaniz hem daha cabuk cevap veririm hem daha iyi olur bulasmazsaniz link atarim webhack konusunda tum bildiklerimi anlatirim

DeathXF

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
448
0
Bir kere öğrenmek istiyorsanız hiç bir yere bağlı kalmayın yeri geldimi sâdâkât bile nedir unutun :) Burası Sanal alem dost, düşmanlık burada kolay :) Şunu en başta belirtiyorum ben buradayım çünki burası canlı bir forum bilmeyenler ve bir çok kişinin saçma sorularına cevap vermek hoşuma gidiyor bu denli burdayım bu forum sizlere yetersiz geldiği an terk edin zaten öyle yapacaksınızdırda bunu nasıl mı anlarsınız eğer gerçekten bilgili hale geldiyseniz(saçma sorular olmadığı takdirde) yardım merkezine açtığınız konulara yanıt gelmediğinde yavaş yavaş gözünüzü açmanızın vakti gelmiş demektir dostlarım :)

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Üstadım Script Kiddie zaten lamerin karşılığıdır, nasıl lamer olabilirsiniz diye konu mu açacaksınız?

Konuya cevap verecek olursak gönül isterdi ki topluca eğitim vereyim, malum okul - özel hayattaki tempodan zaman bulamıyoruz, boş zamanlarımda da foruma azar azar bilgilerle makale yazıp yardım konularını cevaplıyorum. Takıldığınız en küçük kısımda sorabilirsiniz üstadım, elimden ancak bu kadarı geliyor..

Dostum bende diyorumki eğer eğitim veren bilir kisi birisi olursa bunlarin videosunu ceksin ve sıralı halde koysun... Bunu Veteran 7 abiyede soyledim ozel mesajdan bakmismidir onu bilmem.

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
Üstadım Script Kiddie zaten lamerin karşılığıdır, nasıl lamer olabilirsiniz diye konu mu açacaksınız?

Konuya cevap verecek olursak gönül isterdi ki topluca eğitim vereyim, malum okul - özel hayattaki tempodan zaman bulamıyoruz, boş zamanlarımda da foruma azar azar bilgilerle makale yazıp yardım konularını cevaplıyorum. Takıldığınız en küçük kısımda sorabilirsiniz üstadım, elimden ancak bu kadarı geliyor..

Script Kiddie = lamer olsaydi bu 2 terimden biri olmazdi. Script Kiddie'ler sistemlerin isleyisleri hakkinda bilgileri vardir Face patlatma vb. fikirlerden arinmistir.

Gayet ciddi bir konuya bu kadar ciddiyetsiz bir yaklaşım beklemiyordum doğrusu. Burası insanlara bir şeyler öğretilen bir yer mi, yoksa zone alıp hava atarak ego kastığınız bir yer mi? Önce ona karar verin.

Derdimiz Script Kiddie olmak değil. Yeri geldiğinde kendi rat programımızı bile yazabilecek konuma gelmeliyiz. Forumdakilerin %90'ı kendi rat programını yazamıyor, darkcomet kullanıyor. Ama sen benimle alay ediyorsun?

Çok güzel. :RpS_rolleyes:

Dün mesela crypter yazmayı öğretebilecek biri varsa mesaj atsın diye bir istekte bulunmuştum. Script kiddie olmak isteyen biri böyle konu açar mı? Script Kidde olmak istesem Darcometi indirip işimi görürüm.

Script kiddie hackerligin asamasidir. Bir kisi nasil okuma yazma bilmeden lise egitimi goremeyecekse script kidie olunmadan hacker olunmaz

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Sana tanımı yapayım. Script Kiddie, yani lamer olarak adlandırdığımız kişiler temel network, pentest ve protokoller hakkında iyi derecede bilgisi olmayan, başkalarının yazdığı programları kullanan, internette yaptığı sörf ve araştırmalar sonucunda zar zor programlara erişim sağlayabilen kişilerdir. Zaten lamer diye bir terim veya hacker sınıfı yoktur, Script Kiddie'nin sanal alemde karşılığı lamerdir üstadım. Öyle sizin deyişinizle 'Face patlatma' vs.den arınmış kişi demek değildir..

Aynen öyle. İkisi arasında pek fark yok. Scrip Kiddie dediğin adam DarkComet'i indirir, ip sabitler, port açar, başkasının yazdığı crpyter ile virüsünü fudlar, serverı yedirir, hack yaptım diye gezinir. Bildiğin lamer işte bu.

Son düzenleme:

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
Sana tanımı yapayım. Script Kiddie, yani lamer olarak adlandırdığımız kişiler temel network, pentest ve protokoller hakkında iyi derecede bilgisi olmayan, başkalarının yazdığı programları kullanan, internette yaptığı sörf ve araştırmalar sonucunda zar zor programlara erişim sağlayabilen kişilerdir. Zaten lamer diye bir terim veya hacker sınıfı yoktur, Script Kiddie'nin sanal alemde karşılığı lamerdir üstadım. Öyle sizin deyişinizle 'Face patlatma' vs.den arınmış kişi demek değildir..

pekala ozur diliyorum onca zaman yanlis biliyormusum.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Aynen öyle. İkisi arasında pek fark yok. Scrip Kiddie dediğin adam DarkComet'i indirir, ip sabitler, port açar, başkasının yazdığı crpyter ile virüsünü fudlar, serverı yedirir, hack yaptım diye gezinir. Bildiğin lamer işte bu.

Darkcomet kullananlar lamer'dır a getiriyorsun lafı o zaman. Herkes kendi ratını mı kullanıp yazsın? Mercedes varken Anadol'a mı bineyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.