Eğitim şart (THT'te açık mektup)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mrc2000

Katılımcı Üye
1 Şub 2015
870
0
Beyler musileno abide hakli hazir program kullanmak ta her zaman kotu degil ama bildigimiz konular yardim merkezine acldigi zaman biliyorsa herkes yardim etmeye calisir emin olun

10 Ara 2015
124
0
Evet arkadaşlar, her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitim şart.

Hiç kimse kendi kendine bir konuda uzmanlaşamaz. Hele ki hack konusunda. Eskiden olsa hadi neyse ama artık internet var. Birilerine bir şeyler öğretmek için evinizden dışarı çıkmanız gerekmiyor.

Buraya gelen insanların çok ciddi bir kısmı, gerçek anlamda hack öğrenmek istiyor. Öğrendikleri şeyleri misyona uygun kullanıp kullanmayacaklarını bilemeyiz tabi, sonuçta bu onların ahlaki durumları ile alakalı. Ama yine de forumdaki profesyonel arkadaşlara bu konuda bir çağrıda bulunuyorum.

Site hacklemekten, şifre kırmaktan, exploit yazmaktan, crypter programları hazırlamaktan keyif aldığınızı biliyoruz. Ama bunları başkalarına da öğretmenizi bekliyoruz.

Biliyorum, sitede binlerce konu var, youtube'da binlerce video var. Bunların yeterli olduğunu düşünüyorsunuz. Ama takdir edersiniz ki bizler, nereden başlayacağımızı bile tam olarak bilemiyoruz. Kaldı ki o kadar konu arasından hangilerini hangi sıra ile öğrenmeliyiz, ne kadarı bize lazım vs. bunlar tamamen belirsiz.

Nasıl ki bir mühendislik öğrencisinin önüne kitap koymak yetmiyorsa, başına bir hoca gerekiyorsa; burada da durum aynı.

Sizler bugünkü seviyelere gelmek için yıllarca uğraştınız, doğrudur. İşte, bizler de yıllarca uğraşmayalım, tekerleği sıfırdan icat etmek zorunda kalmayalım, tecrübeli kişilerin aktardığı notlar sayesinde çok daha hızlı bir şekilde yol alalım diye söylüyorum bunları.

Sonuçta siber savaş dediğimiz şey aralıksız devam ediyor. Siz, daha doğrusu bu millet, 200-300 kişiyle mücadele etmek yerine, 2000-3000 kişiyle mücadele etmiş olacak. O 3000 kişi de yine başkalarına öğretecek ve bu sayı 10000'e çıkacak. Diğer türlü bu iş zor, inanın bana.

Tabi ki eğitimleri aksatanlar, cıvıtanlar olacaktır. Bu arkadaşlara yol verip, eğitimleri ciddiye alanlarla yola devam edersiniz. Bu problemi aşmak zor değil yani.

Ama siz diyorsanız ki kardeşim zaten 1000 tane konu var, kendi kendine öğreneceksin, kim uğraşacak sizinle; ne diyelim, sağlık olsun. :RpS_sleep:

Sevgilerle.

eline ağzına sağlık kardeşim birçok kişinin duygularına tercüman olmuşsun

jose41

Katılımcı Üye
17 Ağu 2015
348
0
27
adamlar azimli bunları aramızda görmemizlazım admin buraya bi bak

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Darkcomet kullananlar lamer'dır a getiriyorsun lafı o zaman. Herkes kendi ratını mı kullanıp yazsın? Mercedes varken Anadol'a mı bineyim?

Lamerın tek yapabildiği budur. Lamer ya da script kiddie dediğin adam program yazamaz, başkasının yazdığını indirip kullanır. Böyle hacker olunuyorsa Türkiye'de 10000 tane falan hacker var o zaman. :RpS_biggrin:

Evet, bence profesyonel bir hacker kendi ratını da yazabilmeli. Mercedes örneğin buraya tam uymamış. Burası gerçek dünya değil abi, sanal dünya. Burada kendi mercedesini yapabilirsin. Ve hatta yapmalısın da bence. Zaten onu yapamadıktan sonra ne anladım ben bu işten? :RpS_rolleyes: Yani en azından kendi crpyter programımızı yazabilmeliyiz diyorum ben sana. Veteran'ın yazdığı crpyter hangimize yetecek, kaç gün yetecek?

Konu dağıldı ama toparlayayım tekrar. Ben diyorum ki, Veteran gibi ustaların yazdığı programlarla yetinmeyelim, kendimiz de yazabilir hale gelelim. Bu işi 3-5 kişinin üstüne yıkmak saçma yani.

Hiçbir şey yapmayacak kişi bile (ki sen çok şey yapmışsın, emeğine sağlık, açtığın konuları ilgiyle takip ediyorum) liste halinde linkler bırakabilir mesela. Ben bunun yeterli olmadığını söylüyorum sadece. Bir çocuğun önüne kitap koyup diploma almasını bekliyorsunuz. Ben de diyorum ki, başında hoca olsa daha iyi olmaz mı?

Neyse, iş başa düştü gibi görünüyor. Bütün konuları tek tek okumaya başlayayım ben en iyisi. :RpS_thumbup:

vatzap

Üye
3 Ara 2015
102
0
Kevin Mitnick'in de Dark Comet RAT kullandığını, konferanslarından da görebiliriz..

Kevin Mitnick konferansa kendi yazdığı rat programıyla neden katılsın ki zaten? :RpS_biggrin: Adam orada sadece PDF dosyasıyla bilgisayara sızılabileceğini gösteriyor insanlara. Ama KM oturup sıfırdan rat programı da yazabilir, öyle değil mi? Meseleyi rat programı üzerine yıkmamak lazım, genel konuşuyorum ben. Who Am I filmindeki Benjamin olmak istiyoruz biz arkadaşım. :D

'POLY

Katılımcı Üye
14 Eyl 2012
644
12
turk hack team de hackeracademy tarzı bir site yapılsa güzel olur bence toplanıp

ahmetk128

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,287
0
Ötüken
bende öğrenmek istiyorum ama yetkilileride suçlamamak lazım çünkü bu kadar kişiyle tek tek nasıl ilgenilsin ama her yönetici kendi iyi olduğu konuda konu açsa videolar çekse olabilecek bişe

WM06

Uzman üye
31 Ara 2015
1,134
0
Cumhurbaşkanından izin istenilse verir. Hani Solo Türk, Skorsky, SeCuRiTyEnEmY falan var işte kurulsa kampüs hani gelebilenler gelsin. Yazın eğitim verilsin + Orada Kalma + Maaş + SGK olsa Faydalı Olur.

Jenjente110

Uzman üye
6 Ağu 2015
1,446
2
root@THT:~
Öncelikle Bu Forumda 5000 Usta Kişi Varsa 75.000 Bilmeyen Adam Var herbrine Özel Ders mi Verilsin ? Biri Gidiyor Biri Geliyor Sana Öğretti Başkası Geldi Bunun Sonu Olmaz . Niye İnsanlar Hayatından Saatlerini Belki Gerçek Hayatta Hiç Görmeyeceği İnsanlara Versin ki . Bir Kişi Olsa Neyse Biri Gidiyor Bİri Geliyor . Nerden Başlayacağımızı Bilemiyoruz Sadece Tembellik . Herkes Yararlansın Diye İnsanlar Konu Açıyor Ve Siz Onu Bile Beğenmiyorsunuz . Şuanda Burda Üst Düzey Hackerların Hiçbirine Hack Konusunda Ders Verilmedi Kendileri Dökümanları İnceledi
Sadece Tembellik

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Zaten vip sistemi yolda.Eğitimler de hazırlanıyor.Setler hazırlıyoruz.Yardım merkezinden ilgileniyoruz. Daha ne yapalım ki? Beyin nakli ile takas mı yapalım?

Olabilecek en geniş imkanları görüyorsunuz.İsterseniz hemen şimdi deneyin bir hacker grubuna gidin.Kaçı bu kadar kişiye bu kadar çok şey öğretiyor?

Hayır bir de şu var, bu eğitimlerden sonra da memnun olunmuyor.İnsanlar istiyor ki ben yatayım, bilgi ayağıma gelsin.Eğitim sonunda NASA'nın sisteminde cirit atarken FBI beni it gibi arasın ama ben üstün saklanma tekniklerimle yakalanmayayım...Bu beklentinin altında kalınca da ne biçim eğitim diyorsunuz.

E biz zaten bunların bilincindeyiz planlama yapıyoruz.Ne bu şiddet bu celal?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.