Çözüldü format atarken sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
selamun aleykum tht bilgisayarıma format atıyordum herşeyi yaptım windows kuruluyordu tam o esnada elektrikler gitti ve bilgisayar kapandı daha sonra bilgisayarı açıp format atmaya çalıştığımda ''pc'nizin / aygıtınızın onarılması gerek'' hatasını alıyorum format da atamıyorum çıldırmak üzereyim ne yapmam lazım sorun ne olabilir teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Tabii formatlayamazsın yükleme işlemi esnasında diskin ağır bir yazma ve okuma yükü altında idi yani veriler diske sektör sektör (küme) okunuyor ve yazılıyordu. Elektrikler ansızın gitti ve sonrasında kuruluma devam edeceğin zamanda bu hatayı aldın.Bu gayet normal çünkü disk yüzeyinde hasarlı alan oluştu (bad sector)

Şimdi yapan gereken iki çözüm yolu var

1.Hiren's Boot DVD imajını bulup bunu usb bellek veya DVD'ye başka bir bilgisayarda yazdırıp sistemi bunla açıp içindeki disk onarma araçları ile bu oluşan bad sector'u onarmaya çalışmalısın.Dua et ki bu hata yazılımsal olsun eğer hata fiziksel ise onun da çözümünü anlatacağım

2.Eğer yukarıdaki işlem sana çok karmaşık geldi ise o zaman İnternetten "HDD Regenerator" adlı yazılımın full sürümünü indirip ; "https://www.youtube.com/watch?v=EQKBZcthju8" adresindeki kullanımına bakarak bu hatalı ve hasarlı alanı ortadan kaldırmaya çalışacaksın. (bu işlem en az diskin kapasitesine göre 1-2 gün arası sürmekte)

3.Eğer hata fiziksel ise HD Tune Pro kullanarak bu hatalı alanın kaçıncı sektörde olduğunu bulup bu diskten ayıracaksın (artık bu kısım çöptür.) Geri kalan kısma Windows OS kuracaksın.

Sen benim yukarıda anlattıklarımı göz ardı etme bence.....

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Bilgisiyar'cıya götürmek son çare elimden geleni yapmaya çalıştım.

Umarım sorununuz hallolur.
Sağlıcakla kalınız :)

evet hocam dediğiniz gibi bilgisayarcıya götürmek son çare olabilir size ve diğer arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum ilgileriniz için Allah razı olsun hayırlı akşamlar ..

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Sen benim yukarıda anlattıklarımı göz ardı etme bence.....

hocam iyide diyelim programı felan hazırladım benim bilgisayara nasıl uyarliyacağım yazınızı gördüm bir düşünün format ekranına girmeyen bilgisayar masaüstünü görüpte program mı çalıştıracak hocam

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
hocam iyide diyelim programı felan hazırladım benim bilgisayara nasıl uyarliyacağım yazınızı gördüm bir düşünün format ekranına girmeyen bilgisayar masaüstünü görüpte program mı çalıştıracak hocam

Görünürde dediğin doğru ama aynı durumun daha hafifi benim başıma gelmişti Formatlama ekranına ulaşamıyordum.Bunları deneme yanılma ile uyguladım.Sorun önyükleme kaydının ilk sektöründe hata meydana gelmiş(yazılımsal)

HDRenegator ile (dvd ye yazılan iso dosyası) ile 160'lık S-ATA II diski 2 günde baştan sona level format (fabrika formatı olarak bilir) hem onardı hem de formatladım..

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Görünürde dediğin doğru ama aynı durumun daha hafifi benim başıma gelmişti Formatlama ekranına ulaşamıyordum.Bunları deneme yanılma ile uyguladım.Sorun önyükleme kaydının ilk sektöründe hata meydana gelmiş(yazılımsal)

HDRenegator ile (dvd ye yazılan iso dosyası) ile 160'lık S-ATA II diski 2 günde baştan sona level format (fabrika formatı olarak bilir) hem onardı hem de formatladım..

işte hocam tek sorun işlem yapamıyorum

Spaax

Uzman üye
9 Ara 2017
1,532
0
Türkiye
Başka bir harddisk kullanabilirsiniz.format atmadan boot menüye geçiş yapınız ve normal olarak çalıştırınız.daha sonra deneyiniz format atmayı.

HackLight

Katılımcı Üye
25 Ocak 2016
750
0
öncelikle format usb/dvd nizi yeniden oluşturun sorun devam ederse bilgisayar harddiskinizi sökün ve harici olarak bir laptop veya başka bir masaüstü bilgisayara takarak biçimlendirin ve tekrar deneyin

İyi Formlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.