Çözüldü Format sonrası yavaşlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

latiftr

Üye
19 Eyl 2015
148
0
İstanbul
Arkadaşlar selam sabah pc ciye götürdüm format attırmaya aldım ama bilgisayar çok yavaş hareket ediyor win7 64bit ultimateydi hala aynı sürüm ama bilgisayar yavaşlamış sizce parça değiştirmiş olabilir mi ben özelliklerden baktım da işlemci aynı ram aynı ekran kartı da aynı ama bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler dediğimde üretici driverpack solution model asustek falan diyor bu yazı yoktu daha önce driverpack in driver kurma programı olduğunu biliyorum ama bu asustek P8H61-MX yazısı daha önce yoktu sizce neden olabilir şimdi windows update güncellemesi yaptı hala aynı bu arada driverpack program ekle veya kaldır kısmın da yok ama yine de gözüküyor

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Yanlış sürücü kurulumundan kaynaklı olabilir. Driver Booster tarzı programlar tek tıkla kursa da bazen yanlış kurabiliyor. Sürücüleri kaldırıp elle tek tek kurmayı deneyin. Olmazsa Formatı kendiniz atın. Bu arada sistem özelliklerini öğrenebilir miyim?

latiftr

Üye
19 Eyl 2015
148
0
İstanbul
Yanlış sürücü kurulumundan kaynaklı olabilir. Driver Booster tarzı programlar tek tıkla kursa da bazen yanlış kurabiliyor. Sürücüleri kaldırıp elle tek tek kurmayı deneyin. Olmazsa Formatı kendiniz atın. Bu arada sistem özelliklerini öğrenebilir miyim?

evet olabilrir çünkü dll dosyaları sıkıntı veriyor hocam visual dosyaları i3 intel 4gb ram win7 64bit ultimate ndvidia gt415 ekran kartı 2 gb

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
DLL hatası mevcutsa eksik veya yanlış kurulan bir şeyler var muhtemelen. Sıfırdan kendin temiz kurulum yap derim.

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,846
73
Buna ek olarak kurulan iso'da backdoor varsa mining yapıyor olabilir bilgisayarınız

YouDownEmre

Kıdemli Üye
3 Tem 2016
2,612
2
shiftdelete
Bu sorun W7 64 bit'de görülüyor.
Disk temizleme yaparak çözülüyor.Eski Windows yüklemesini kaldır seçeneği de dahil tüm seçenekleri tikle (sistem dosyalarını temizle seçili olsun) işlem tamamlandığında da sürücüleri driver booster ile kur sorun çözülür.

latiftr

Üye
19 Eyl 2015
148
0
İstanbul
DLL hatası mevcutsa eksik veya yanlış kurulan bir şeyler var muhtemelen. Sıfırdan kendin temiz kurulum yap derim.

ben yaptım yıne b u sekıl sıkıntılar oldu hocam pc ciye verdim şimdi yine baş kaldırdı sorunlar php dosyalarında hep sıkıntyı alıyorum büyük ihtimal sistemsel sıkıntı var

Buna ek olarak kurulan iso'da backdoor varsa mining yapıyor olabilir bilgisayarınız

ona nasıl bakabilirm

Bu sorun W7 64 bit'de görülüyor.
Disk temizleme yaparak çözülüyor.Eski Windows yüklemesini kaldır seçeneği de dahil tüm seçenekleri tikle (sistem dosyalarını temizle seçili olsun) işlem tamamlandığında da sürücüleri driver booster ile kur sorun çözülür.

yeniden fortmat gerektiriyor mu hocam bu işlem yoksa sadece temızlenecek mı

Doğru, latiftr Görev yöneticisi üzerinden CPU ve GPU kullanımını kontrol edin. Performans izleyicisinde GPU kullanımını görebilirsiniz.

baktım da nereye bakıcam tam oalrak orda ne olması gerek ayarların onu anlamadım

Bu arada google de tüm sitelere güvenli değil uyarısı veriyor tarih güncel

1.3gb güncelleştirme var onlar nedir acaba şu an yüzde 30 yüklendi sizce onlar düzeltir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
baktım da nereye bakıcam tam oalrak orda ne olması gerek ayarların onu anlamadım

Bu arada google de tüm sitelere güvenli değil uyarısı veriyor tarih güncel

1.3gb güncelleştirme var onlar nedir acaba şu an yüzde 30 yüklendi sizce onlar düzeltir mi ?

Performans izleyicisine girdiyseniz disk kullanımı dahil bütün aktiviteler sıralanır grafiksel olarak. GPU ekran kartının üstüne tıklayarak görebilirsiniz.

latiftr

Üye
19 Eyl 2015
148
0
İstanbul

ReaT

Yeni üye
15 Mar 2018
22
0
Sivas
Format sonrası birçok güncelleme yapar windows ben 1 hafta önce format attım ve hala sistem güncellemeleri bitmedi 1 aya kadar tahminen bilgisayarının hızı artar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.