Forum Güncellemeleri Görüşleriniz

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
Selamlar.
Forum kültürünün günden güne ölüyor olmasının sebebi teşvik mekanizmalarının yerinde olmaması olduğu kanısındayız. Siz değerli üyelerimize forumu daha ileri götürmek için bazı sistemler hazırladık ve hazırlıyoruz. İlginç bir biçimde forumda "aaa noluyor ya bu foruma?" diye garipseyen arkadaşlarımız arttı. Sizleri anlıyoruz ve değişimin kötü değil bir gereksinim olduğunu hatırlatıyoruz.

Reply Sistemi
İçeriklerinizin google ziyaretçileri tarafından alınıp gidilmesinde rahatsız olabileceğiniz, izole paylaşmak istediğiniz içerikler var ise görüntülemek için mesaj yazınız eklentisi getirildi. Henüz kullanıcılara açık değildir. Görüşlerinizi merak ediyoruz. ( Moderasyon ekibimiz flood ve yalnızca içerik görüntülenmesi gibi durumlarda cezai işlem uygulayacaktır.)

Badge Sistemi
Kullanıcılar çözüm sayısına , beğeni sayısına, mesaj sayısına, önemli operasyon sayısına göre "popüler" , "solver", "hacker" gibi nick6 rozetlerine kavuşabilir. Bu rozetler tamamen otomatize olup yönetim eli ile verilmeyecektir.

Credit Sistemi
Senelerdir açılan binlerce konu "ticaret yasak" diyip çöpe yollandı. Ticaretin yasak olması konusunda aslında bir engelimiz yok. Bununla ilgili kredi sistemi getirmeyi düşünüyoruz. Kullanıcılarımız konu açarak kredi kazanabilir yapıda olacaktır. Pazardan krediler ile istediği şeyleri temin edebileceklerdir. Dolandırıcılık durumunda şikayet forumu açılıp yetkililer tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Ticaret Güven Puanı
Yapılan ticaretler sonucu alıcı - satıcı birbirine olumlu olumsuz oy verebilecektir. Bu sayede ticaret yapacağınız kişinin güven endeksini görebilir olacaksınız.

Şu anlık düşündüğümüz ve test ettiğimiz süreçler bunlardır. Bunlarla ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi objektif biçimde merak ediyoruz. Harici önerileriniz var ise de değerlendirmeye açık konumdayız. Forumun sahibi hiçbir zaman olmadı olmayacakta. Hepimiz bu forumu bir ileri adıma taşımak , yüksek üye potansiyeli ile yuvayı genişletmek için buradayız. Bu yüzden kişisel görüşlerinizden ziyade forum adına görüşleriniz çok daha mühimdir. Buyrun sizleri dinliyoruz.

woxr1n.online

Katılımcı Üye
18 Nis 2022
600
302
Gayet güzel bir güncelleme olacağını düşünüyorum.
Eksiklikler olarak daha koyu bir tema getirilebilir siyah beyaz yerine siyah ve başka bir renk olabilir.
Katılımcı üye vs. yerine başka isimler ile farklı görünümler ve farklı renklere sahip sıralamalar getirilebilir.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
Eksiklikler olarak daha koyu bir tema getirilebilir siyah beyaz yerine siyah ve başka bir renk olabilir.
Katılımcı üye vs. yerine başka isimler ile farklı görünümler ve farklı renklere sahip sıralamalar getirilebilir.
Badge sisteminde mesaj sayısına göre alınan nick6 rozetleri normal kadim üye sistemizden harici bir teşvik olur diye düşündük. Çok alışılmış olan üye hiyerarşisinden vazgeçmek radikal olabilir. Yine de isteklerinizi not aldım. Teşekkür ederim.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Tema harici saydıkların diğer forumlara benzemekte, sadelik bir bizde var, ve kalmalı da. Düşüncem bu yönde

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Güzel fikirler var bana kalırsa olumsuz projede var
Güzele değinmicem zaten olumsuzu eleştirince gerisi olumlu demek :)

Kendimden örnek vericek olursam bir çok forumdan ayrılış sebebi.

1.
İlk olarak konuyu görebilmek için yorum+beğeni yazmak/atmak.
Bizler THT ailesi olarak hiçbir konuyu önemsemeden ortada emek varsa eline sağlık..vb. deriz
Tabi dışarıdan gelenler sadece konuya bakıp çıkıyor. Bu konuda Forum üye kazanamaz,
Ama zaten günde enaz 10 kişi formumuza kayıt oluyor.
Böyle birşey olursa herkes sırf o konuyu görmek için bot gibi hesap oluşturucak konuya bakıcak ve birdaha gelmicek,kendimden biliyorum :)
Hatta yorumlarda yorum kirliliği oluşucak o yeni gelen üye ". , (random harf)" gibi mesajlar atıp konuyu gördükten sonra çıkacaktır.
Bu durumda moderatörlerde daha çok aktif olması lazım kirlilik oluşmasın.

Ve konudan alakasız ama askeri rütbe isimleri olsa daha güzel olabilir :)
Eleştirim sadece konu kısmınadır ve kısaca başka forumlara benzemiyelim zaten farkımız bu, bu da olursa onlardan kalır ne farkmız kalır, forumun harika bir sadeliği var ve bence bu sadeliği korumalıyız.

'GÖKKURT

Junior Hunter
10 Şub 2019
344
222
Reply sistemi güzel en azından " saatlerce uğraşacağına THT ye yardım açayım 2 gün sonra postlara bakar işimi görürüm " tarzı yaklaşım azalır ... Yenilik her zaman iyidir ....

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349

1.
Bizler THT ailesi olarak hiçbir konuyu önemsemeden ortada emek varsa eline sağlık..vb. deriz
Tabi dışarıdan gelenler sadece konuya bakıp çıkıyor. Bu konuda Forum üye kazanamaz,
Böyle birşey olursa herkes sırf o konuyu görmek için bot gibi hesap oluşturucak konuya bakıcak ve birdaha gelmicek,kendimden biliyorum :)
Hatta yorumlarda yorum kirliliği oluşucak o yeni gelen üye ". , (random harf)" gibi mesajlar atıp konuyu gördükten sonra çıkacaktır.

Eleştirim sadece konu kısmınadır.
Bu senaryoru detaylıca düşündük. Sırf bu sebepten ötürü kullanıcıya REPLY olayı açılmayabilir. Ancak database leak ve gövde gösterisi bölümünde kalacaktır. Harici olarak örneğin bir grafik paylaşan arkadaşımız da ben sadece templatelerimi yorum atanlar indirsin istiyorum derse ona da yardımcı olacağızdır. Ama genel olarak açma konusunda yaşanabilecek senaryolar SEO açısından da iç açıcı gözükmemekte. Yine de üyelerimizin isteğine kalmış bir durumdur.

Slovera02

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
725
38
İzmir
Bundan sonra data ticareti yapılabilir sanırım eğer öyleyse güzel düşünülmüş. Yanlış anladıysam affola. Benim bir önerim var ama çoğu adminin bu konuya sıcak bakmayacağını düşünüyorum. Bana kalırsa ana sayfaya chat bölümü gelmeli ( link paylaşımının kısıtlanması ve küfürlerin engellenmesi şartıyla ) bu özelliğin yararlı olacağını düşünüyorum.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
Çok güzel özellikler hocam, foruma fayda sağlayacak şeyler olduğunu düşünüyorum. Kişisel olarak da belirttiğim özelliklerin getirilmesi de güzel olabilir.

1. Profilimize giren kişileri gösteren özellik ve eski temada olan forum yöneticileri özelliği.
Teşekkürler notlarımı aldım inceleyeceğim

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
Bundan sonra data ticareti yapılabilir sanırım eğer öyleyse güzel düşünülmüş. Yanlış anladıysam affola. Benim bir önerim var ama çoğu adminin bu konuya sıcak bakmayacağını düşünüyorum. Bana kalırsa ana sayfaya chat bölümü gelmeli ( link paylaşımının kısıtlanması veya küfürler engellenmesi şartıyla ) bu özelliğin yararlı olacağını düşünüyorum.
Chat bölümünü bende düşündüm bunu public olarak açmak mantıklı olmayacaktır. Belirli bir süredir üye olan kişilere açmak için bir plugin düşünüyorum. Adminlere sunacağım. Lütfen adminlere bunu yapmazlar ya bakışı gütmeyin bu arada. Emin olun buranın gelişmesini isteyen ve bunun için her türlü insiyatifi alan adminlerimiz var. Mesela sırf bu senaryoda adminlerin istememe sebebi olası chat saldırıları, çocukluklar olacaktır. Bahsettiğim gibi bir çözüm forum adına zararlı olmayacağı için düşünülebilir konumdadır. Data ve ticaret konusunda ise üyelerimizin geri dönüşlerini bekliyoruz. Teşekkür ederim.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
eğer bu tasarımın veya konunun çalınmasından dolayı getirilen bir proje ise çok yanlış.
En fazla 2dk içinde temp veya protondan mail alıp hesab açar yorumunu yazar tasarımı yine alır.
O bir örnekti. Maksat kişi bir şey sunduğunda bunun izole kalmasını istiyorum hakkı doğurmaktır. Günümüz teknolojilerinin neredeyse tamamında da mevcuttur.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
O bir örnekti. Maksat kişi bir şey sunduğunda bunun izole kalmasını istiyorum hakkı doğurmaktır. Günümüz teknolojilerinin neredeyse tamamında da mevcuttur.
bende örneğinize olası bir senaryo yazdım... Bence çok tartışılacak bir yönü yok, Bu proje hakkında tavsiyem
yapılıp yapılmaması hakkında anket yapılmalıdır sonuçta biz bir aileyiz :) Hem kullanıcılar evet ile kazanırsa kimse bunu red etmeye hakkı olmaz.....
Forumun sahibi hiçbir zaman olmadı olmayacakta. Hepimiz bu forumu bir ileri adıma taşımak

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww

1.

Ve konudan alakasız ama askeri rütbe isimleri olsa daha güzel olabilir :)
Eleştirim sadece konu kısmınadır.
Kesinlikle katılıyorum diğer forumlardan örnekler var bir bakarsınız yarın konuların altına random şeyler yazılır.. Eğer reply olacaksa tüm forumda olmaması gerekir.Veyahut ziyaretçilerin yetkileri kısıtlanabilir, gördükleri konular vs gibi. Coin sistemine kesinlikle karşı çıkıyorum THT gönüllülük esasına dayalıdır bence bilgi verir bilgi alırsın ben açıkçası bu coin sisteminin ileride gerçek parayla alınmaya doğru gideceğinden korkuyor ve kesin gözle oyunlarda olan ve benzer "pay to win" sistemi gibisinden şeyler olmasına sıcak bakmıyorum.Evet yenilik iyidir ama forumun sadeliğini seviyor ve bunun bozulmasını istemiyorum.Badge yeniliği güzel olmuş o kısım gayet mantıklı iyi olabilir, ayrıca rütbelere daha çok çeşitlilik gelebilir bence.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
Kesinlikle katılıyorum diğer forumlardan örnekler var bir bakarsınız yarın konuların altına random şeyler yazılır.. Eğer reply olacaksa tüm forumda olmaması gerekir.Veyahut ziyaretçilerin yetkileri kısıtlanabilir, gördükleri konular vs gibi. Coin sistemine kesinlikle karşı çıkıyorum THT gönüllülük esasına dayalıdır bence bilgi verir bilgi alırsın ben açıkçası bu coin sisteminin ileride gerçek parayla alınmaya doğru gideceğinden korkuyor ve kesin gözle oyunlarda olan ve benzer "pay to win" sistemi gibisinden şeyler olmasına sıcak bakmıyorum.Evet yenilik iyidir ama forumun sadeliğini seviyor ve bunun bozulmasını istemiyorum.Badge yeniliği güzel olmuş o kısım gayet mantıklı iyi olabilir, ayrıca rütbelere daha çok çeşitlilik gelebilir bence.
Teşekkürler

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Cidden sonuna kadar haklısın
zaten şuan bazı parayla açılan konular var bölümler (odalar bronz altın...vb)
Yakında normal konularıda credi ile okurum diye korkuyorum :)

Bence site asilliğini korunmalı ciddi bir forum olmalı renkli şatavatlı değil sade hoş şekilde, yoksa buraya tüm lamerları toplarız.

rütbelere değinmişsin dostum
@GECEGEZEN hocam bu konuda yorumunuz gördüm , yeni rütbe isimlerine alışmak hemen kolay olmaz demişsiniz,
ama zaten forum eskiden askeri rütbeden bu rütbeye geçmedi mi ,herkes buna nası alıştıysa onada alışır diye umuyorum :)

bence hocam kredi paraya çevrilebilirse güzel olur
Forumdan gelir sağlamak mı ? xd

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.