Forum Güncellemeleri Görüşleriniz

Captain Black

Katılımcı Üye
17 Eyl 2022
488
273
Dubai
Benim önerim şu şekilde hocam son zamanlarda forumda önüne gelip üye olabiliyor bu üyeler forumda bulunan daha deneyimsiz arkadaşlara bir dosya indirerek rat veya virüs bulaştıra biliyorlar veya bir isyan çıkarmaya çalışanlarda oluyor benim önerim forumdaki yönetici sayısını artırarak post paylaşmadan önce yöneticinin o konuyu onaylaması gövde gösterisinde olduğu gibi böylelikle forumda bulunan üyelerin güvenliğide sağlanmış olur

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,222
1,228
Amsterdam
Güncellemeler için elinize sağlık.

Benim de bir kaç önerim var.

Kullanıcıları aktif tutmak için Anasayfaya önerilenler, keşfet tarzı bir şey gelebilir. Gün içerisinde THT arka planımda açık duruyor ve forumun aktif olmadığı dönemlerde sayfayı f5lediğimde sürekli aynı konuları görmek biraz can sıkabiliyor. İçeride muazzam bir bilgi kaynağı mevcut fakat THT'nin derinliklerine doğru sürekli gitmek gerekiyor. Pypi,Github vb. gibi yapıların sayfaya her f5 attığında önerdiği explore repositories, vb. gibi yapıları model alınabilir.

Stackoverflow'da yer aldığı gibi tag yapısı getirilip watched tags yapısı oluşturulabilir. Böylece anasayfaya ilk giren kullanıcılar kendi takip ettiği taglerde bir hareketlilik olduğunda bunları görüntüleyebilirler. Bir diğer konu tag getirilirse yine stackoverflow modelinde yer aldığı gibi en fazla beğeni aldığın ilk 3 tag profilinde görüntülenebilir ve bu şekilde kullanıcıların uzmanlık alanları daha net bir şekilde görüntülenebilir.

Tabii bunlar benim aktif olarak kullandığım platformlardan yola çıkarak olsa iyi olur diye düşündüğüm şeyler. Forumu herkesin kullanım amacı farklı olup bu gereksinimlere ihtiyacı olmayabilir.

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,349
Güncellemeler için elinize sağlık.

Benim de bir kaç önerim var.

Kullanıcıları aktif tutmak için Anasayfaya önerilenler, keşfet tarzı bir şey gelebilir. Gün içerisinde THT arka planımda açık duruyor ve forumun aktif olmadığı dönemlerde sayfayı f5lediğimde sürekli aynı konuları görmek biraz can sıkabiliyor. İçeride muazzam bir bilgi kaynağı mevcut fakat THT'nin derinliklerine doğru sürekli gitmek gerekiyor. Pypi,Github vb. gibi yapıların sayfaya her f5 attığında önerdiği explore repositories, vb. gibi yapıları model alınabilir.

Stackoverflow'da yer aldığı gibi tag yapısı getirilip watched tags yapısı oluşturulabilir. Böylece anasayfaya ilk giren kullanıcılar kendi takip ettiği taglerde bir hareketlilik olduğunda bunları görüntüleyebilirler. Bir diğer konu tag getirilirse yine stackoverflow modelinde yer aldığı gibi en fazla beğeni aldığın ilk 3 tag profilinde görüntülenebilir ve bu şekilde kullanıcıların uzmanlık alanları daha net bir şekilde görüntülenebilir.

Tabii bunlar benim aktif olarak kullandığım platformlardan yola çıkarak olsa iyi olur diye düşündüğüm şeyler. Forumu herkesin kullanım amacı farklı olup bu gereksinimlere ihtiyacı olmayabilir.
Çok teşekkürler

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
172
Linux
Reply sistemi mantıklı fakat üyeler rastgele bilgilerle kayıt olup postlara random şeyler yazarlar. Bunun önüne geçmek için

1) belirli bir seviyeden sonra yorum yapma izni

2) Eskisi gibi üye alımlarını belirli zamanlarda açmak. Mesela birisi aradığı şeyi forumda buluyor ama üye değil 2 dk üye olup bakacak üye alımları açık değil. O zaman napıyor salıyor. Zaten foruma gerçekten üye olmak isteyen kişi sosyal medyadan takip eder üye alımlarını.

Chat olayı mantıklı ama belirli bir seviyede olan üyelere açılmalı.

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,011
1,483
Hocam kendi şahsi fikrim alımlar eskisi gibi belli aralıklarla açılsın önüne gelen yan hesap açıp geliyor forumu kirletip gidiyor
2. Fikrim biraz bilindik bir durum olucak mavi tik eklentisi güvenilir kişilere verilen Perm gibi birşey olabilir forumda rat yeme işini en aza indirebilir yada sadece yönetim Ekibi ( üdy ) ye verilebilir

Forum aktifliği açısından chat eklentisi açılabilir millet ordan konuşur forumda aktif olur ama bu bazı kötü sonuçlara da yol acabilir sonuçta üye sayımız baya fazla ve her zaman orayı gözetlemek lazım olucak
Şu an aklıma gelenler bunlar @GECEGEZEN

'GÖKKURT

Junior Hunter
10 Şub 2019
344
222
Benim önerim şu şekilde hocam son zamanlarda forumda önüne gelip üye olabiliyor bu üyeler forumda bulunan daha deneyimsiz arkadaşlara bir dosya indirerek rat veya virüs bulaştıra biliyorlar veya bir isyan çıkarmaya çalışanlarda oluyor benim önerim forumdaki yönetici sayısını artırarak post paylaşmadan önce yöneticinin o konuyu onaylaması gövde gösterisinde olduğu gibi böylelikle forumda bulunan üyelerin güvenliğide sağlanmış olur
Onay işlemi ;

" Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. "
Yasal sıkıntılar doğurabilir ...

El Petr

Uzman üye
6 Kas 2022
1,022
517
localhost
Hocam belliki memnun değiller konulrı görebilmek için kayıt olsalar ve yeni üye değilde üye rütbesinde olanlar görse daha iyi ola bilir bence kendi düşüncem o yönde saygılar

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
1,405
Black Sheep
Kredi sistemi nasıl kullanılacak bilmiyorum ama, foruma emek verip kredi kazananlara belirli kişiler tarafından eğitim satılabilir pazar gibi bir yerde. Lâkin bunun kötü bir kısmı var o da herkes post kasıp bu eğitimi olduğundan daha çabuk almaya çalışacak ve eğitimlerin çoğu her yere yayılacak. Kredi sistemi bence bir tık gereksiz olmuş, sadece trade ve forum alım-satımı kâfi diye düşünüyorum. Ekstra olarak konu bumplama gelebilir diye düşünüyorum bu sayede “up, up” gibi gereksiz post kasımı önlenebilir. Trade geldiyse ticaret zaten olacak, ticaretin çoğunun da webmaster bölümünde döneceğinden eminim. Backlink satımı olsun, tema satımı v.s. Bunun için web bölümüne ek kategoriler açılabilir. (Tabii dediğim gibi ticaret genel olarak açılırsa, sadece exploit satımı olacaksa orası ayrı)

Güncellemeyi beğendim, böyle bir güncelleme çoktan gelmeliydi. Emeği geçen herkesin eline sağlık şimdiden.

Riocy

Yeni üye
9 Ara 2022
50
16
Selamlar.
Forum kültürünün günden güne ölüyor olmasının sebebi teşvik mekanizmalarının yerinde olmaması olduğu kanısındayız. Siz değerli üyelerimize forumu daha ileri götürmek için bazı sistemler hazırladık ve hazırlıyoruz. İlginç bir biçimde forumda "aaa noluyor ya bu foruma?" diye garipseyen arkadaşlarımız arttı. Sizleri anlıyoruz ve değişimin kötü değil bir gereksinim olduğunu hatırlatıyoruz.

Reply Sistemi
İçeriklerinizin google ziyaretçileri tarafından alınıp gidilmesinde rahatsız olabileceğiniz, izole paylaşmak istediğiniz içerikler var ise görüntülemek için mesaj yazınız eklentisi getirildi. Henüz kullanıcılara açık değildir. Görüşlerinizi merak ediyoruz. ( Moderasyon ekibimiz flood ve yalnızca içerik görüntülenmesi gibi durumlarda cezai işlem uygulayacaktır.)

Badge Sistemi
Kullanıcılar çözüm sayısına , beğeni sayısına, mesaj sayısına, önemli operasyon sayısına göre "popüler" , "solver", "hacker" gibi nick6 rozetlerine kavuşabilir. Bu rozetler tamamen otomatize olup yönetim eli ile verilmeyecektir.

Credit Sistemi
Senelerdir açılan binlerce konu "ticaret yasak" diyip çöpe yollandı. Ticaretin yasak olması konusunda aslında bir engelimiz yok. Bununla ilgili kredi sistemi getirmeyi düşünüyoruz. Kullanıcılarımız konu açarak kredi kazanabilir yapıda olacaktır. Pazardan krediler ile istediği şeyleri temin edebileceklerdir. Dolandırıcılık durumunda şikayet forumu açılıp yetkililer tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Ticaret Güven Puanı
Yapılan ticaretler sonucu alıcı - satıcı birbirine olumlu olumsuz oy verebilecektir. Bu sayede ticaret yapacağınız kişinin güven endeksini görebilir olacaksınız.

Şu anlık düşündüğümüz ve test ettiğimiz süreçler bunlardır. Bunlarla ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi objektif biçimde merak ediyoruz. Harici önerileriniz var ise de değerlendirmeye açık konumdayız. Forumun sahibi hiçbir zaman olmadı olmayacakta. Hepimiz bu forumu bir ileri adıma taşımak , yüksek üye potansiyeli ile yuvayı genişletmek için buradayız. Bu yüzden kişisel görüşlerinizden ziyade forum adına görüşleriniz çok daha mühimdir. Buyrun sizleri dinliyoruz.
credit sisteminin getirilmesi çok kötü olur becne

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
222
Tek Başına Bir Teşkilat
Selamlar.
Forum kültürünün günden güne ölüyor olmasının sebebi teşvik mekanizmalarının yerinde olmaması olduğu kanısındayız. Siz değerli üyelerimize forumu daha ileri götürmek için bazı sistemler hazırladık ve hazırlıyoruz. İlginç bir biçimde forumda "aaa noluyor ya bu foruma?" diye garipseyen arkadaşlarımız arttı. Sizleri anlıyoruz ve değişimin kötü değil bir gereksinim olduğunu hatırlatıyoruz.

Reply Sistemi
İçeriklerinizin google ziyaretçileri tarafından alınıp gidilmesinde rahatsız olabileceğiniz, izole paylaşmak istediğiniz içerikler var ise görüntülemek için mesaj yazınız eklentisi getirildi. Henüz kullanıcılara açık değildir. Görüşlerinizi merak ediyoruz. ( Moderasyon ekibimiz flood ve yalnızca içerik görüntülenmesi gibi durumlarda cezai işlem uygulayacaktır.)

Badge Sistemi
Kullanıcılar çözüm sayısına , beğeni sayısına, mesaj sayısına, önemli operasyon sayısına göre "popüler" , "solver", "hacker" gibi nick6 rozetlerine kavuşabilir. Bu rozetler tamamen otomatize olup yönetim eli ile verilmeyecektir.

Credit Sistemi
Senelerdir açılan binlerce konu "ticaret yasak" diyip çöpe yollandı. Ticaretin yasak olması konusunda aslında bir engelimiz yok. Bununla ilgili kredi sistemi getirmeyi düşünüyoruz. Kullanıcılarımız konu açarak kredi kazanabilir yapıda olacaktır. Pazardan krediler ile istediği şeyleri temin edebileceklerdir. Dolandırıcılık durumunda şikayet forumu açılıp yetkililer tarafından cezai işlem uygulanacaktır.

Ticaret Güven Puanı
Yapılan ticaretler sonucu alıcı - satıcı birbirine olumlu olumsuz oy verebilecektir. Bu sayede ticaret yapacağınız kişinin güven endeksini görebilir olacaksınız.

Şu anlık düşündüğümüz ve test ettiğimiz süreçler bunlardır. Bunlarla ilgili olumlu olumsuz görüşlerinizi objektif biçimde merak ediyoruz. Harici önerileriniz var ise de değerlendirmeye açık konumdayız. Forumun sahibi hiçbir zaman olmadı olmayacakta. Hepimiz bu forumu bir ileri adıma taşımak , yüksek üye potansiyeli ile yuvayı genişletmek için buradayız. Bu yüzden kişisel görüşlerinizden ziyade forum adına görüşleriniz çok daha mühimdir. Buyrun sizleri dinliyoruz.
Ticarette esc olursa dolandırıcılık olacağını sanmıyorum bence gayet iyi olmui

ωσитαѕ

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
3,874
483
6
1) Forumda banlanan kişilerin profil altı ve ya açıklamasında neden banlandığı yazabilir.

2) Nick değiştirmelerde eski nickler gözükmekte fakat bu moderatorlerde gecerli değil onlarda gözmemekte ya sistem komple kapanmalı ve ya komple herkes için işleyebilir.

3) Vip üyelerine Ghost modu gelebilir. Eski forumda mevcuttu fakat şimdi bazı yönetim üyelerinde aktif.

Aklıma geldikçe öneride bulunacağım.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
Hayırlara vesile olması dilegiyle ama hic degilye temayı birazcık daha geliştirmek ya da acıgı olmayan bir temaya gecebilirmiyiz ki hocam böyle birazcık daha eskileri hatırlatıcak tarzından :)

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
*Reply sistemi güzel olur. Ek olarak "100 mesaj ve üzeri kullanıcılar içeriğimi okuyabilir" tarzı ayarlar da eklenmeli,
*Kredi sistemini desteklemiyorum. Emin olmamakla birlikte satışların yasak olması gibi bir şey duymuştum. Varsa bu kaldırılmalı. Ticaret güven puanını destekliyorum,
*Rozet sistemi teşvik edici olabilir, destekliyorum.

Bana göre Türkiye'de siber güvenlik forumlarındaki en büyük eksik, kendini geliştirmek isteyenlerin izleyeceği yolu bilememesi ve cevabı forumlarda ararken karmaşa içerisinde boğulması. Bu sorun çözülmeden diğer her şey ayrıntı ve gereksiz. Bu eksiği kapatırsak açık ara farkımız olur diye düşünüyorum. Bu platformun siber güvenlikle ilgilenen kişilere önerilecek seviyede kaliteli eğitim içerikleriyle tanınması gerekiyor. Neden tryhackme, hackthebox gibi platformların yerli alternatifi olmuyoruz?

Forumdaki konular fazlasıyla dağınık. Kaliteli/kalitesiz bir sürü içerik var. Bunların güncelliği belirsiz. Yeni başlayan biri konu başlıklarının adını dahi bilmediğinden konulara doğru bir sırayla/eksiksiz ulaşması imkansız. İçerikleri tek bir çatı altında kategorilere ayırıp ve sıraya dizip, güncel eğitim yolu olarak sunabiliriz. Siber güvenlikten anlamayan biri bu konularda sırasıyla ilerleyerek kendini geliştirebilmeli.

Müfredatı belirleyip ilgili içerikleri 57. alay veya bizim Siber Güvenlik Kulübü üyelerine vs. hazırlatabilirsiniz. Bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için tim açılıp yalnızca bu time dahil olanlara orta/ileri seviye konulara erişme yetkisi verilebilir. Hatta bu iş ileri seviyeye taşınıp buradaki eğitimlere özel sertifika programları açılabilir.

Son düzenleme:
5 Eki 2022
76
20
*Reply sistemi güzel olur. Ek olarak "100 mesaj ve üzeri kullanıcılar içeriğimi okuyabilir" tarzı ayarlar da eklenmeli,
*Kredi sistemini desteklemiyorum. Emin olmamakla birlikte satışların yasak olması gibi bir şey duymuştum. Varsa bu kaldırılmalı. Ticaret güven puanını destekliyorum,

Bana göre Türkiye'de siber güvenlik forumlarındaki en büyük eksik, kendini geliştirmek isteyenlerin izleyeceği yolu bilememesi ve cevabı forumlarda ararken karmaşa içerisinde boğulması. Bu sorun çözülmeden diğer her şey ayrıntı ve gereksiz. Bu eksiği kapatırsak açık ara farkımız olur diye düşünüyorum. Bu platformun siber güvenlikle ilgilenen kişilere önerilecek seviyede kaliteli eğitim içerikleriyle tanınması gerekiyor. Neden tryhackme, hackthebox gibi platformların yerli alternatifi olmuyoruz?

Forumdaki konular fazlasıyla dağınık. Kaliteli/kalitesiz bir sürü içerik var. Bunların güncelliği belirsiz. Yeni başlayan biri konu başlıklarının adını dahi bilmediğinden konulara doğru bir sırayla/eksiksiz ulaşması imkansız. İçerikleri tek bir çatı altında kategorilere ayırıp ve sıraya dizip, güncel eğitim yolu olarak sunabiliriz. Siber güvenlikten anlamayan biri bu konularda sırasıyla ilerleyerek kendini geliştirebilmeli.

Müfredatı belirleyip ilgili içerikleri 57. alay veya bizim Siber Güvenlik Kulübü üyelerine vs. hazırlatabilirsiniz. Bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için tim açılıp yalnızca bu time dahil olanlara orta/ileri seviye konulara erişme yetkisi verilebilir. Hatta bu iş ileri seviyeye taşınıp buradaki eğitimlere özel sertifika programları açılabilir.
aynen öyle bjrde foruma bakılıyorum her gün bir klüp açılıyor :)

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,222
1,228
Amsterdam

Yanlış anlaşılmasın tartışarak farklı çözümler üretebilir, var olan konuları daha ileriye taşıyabiliriz. Bundan dolayı yazdıklarına fikrimi belirtmek istiyorum.

tryhackme, hackthebox tamamen farklı konseptler. THT yi doğrudan bu tarz yapıya evirmek, 21 yıllık emeği çöpe atmak demektir. Bundan dolayı doğrudan THT'yi bu tarz platforma evirmek yerine tht bünyesinde alt bir platform kurulabilir.

Bir forumu sadece eğitim platformu olarak görmek büyük bir yanlış. Forumların amacı belirli konular üzerinde topluluklar yaratıp bilgi paylaşımı yapılmasını sağlamaktır. Bundan dolayı her üye kurallar çerçevesinde paylaşım yapabilir. Öğrenme sürecimdeki en büyük motivasyon çözemediğim konuları saatlerce araştırıp üstesinden geldikten sonra verdiği hazdır. Bir forum içerisinde eğitim müfredatı hazırlar gibi, al kardeşim sen yeni geldin bunları öğren demek yanlış olur. Gerçekten bu alanda kendisini geliştirmek isteyen insanlar bilgiyi bulamadığında, araştırma yapabilmesini öğrenmesi gerekiyor. Aradığı konu bu forum içerisinde değil de başka bir forumda da olabilir. Böyle bir durumda kendisini tek bir forumda kısıtlamamalı.

Kaliteli ve kalitesiz konusunda bu biraz ucu açık bir şey bana göre de kalitesiz konular mevcut. Fakat o konularında alıcısı olduğu bir topluluk var. Benim konularıma bakarsan ilk açtığım onlarca konu, şu an baktığımda çok anlamsız geliyor. Ama o dönem öğrendiklerimi paylaşmak ve insanlara bakın ben bunu biliyorum demek benim için çok değerli bir motivasyondu. Öğrenme sürecimi de hızlandırdı.

Eğer içeride binlerce aktif üyen mevcutsa ve kalite sağlamak istiyorsan yapabileceğin 2 yol var:
kaliteli üyeleri içeriye almak,
bir puan skalasına göre konuları öne çıkarmak

sadece belirli bir kitleyi içeriye aldığında dezavantajları:
Forumun aktifliğini yitirmesi,
Bu alanda kariyer yapmak isteyen gençleri doğrudan devre dışı bıraktın,
konu çeşitliliğinin azalması,
vb.

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
Yanlış anlaşılmasın tartışarak farklı çözümler üretebilir, var olan konuları daha ileriye taşıyabiliriz. Bundan dolayı yazdıklarına fikrimi belirtmek istiyorum.

tryhackme, hackthebox tamamen farklı konseptler. THT yi doğrudan bu tarz yapıya evirmek, 21 yıllık emeği çöpe atmak demektir. Bundan dolayı doğrudan THT'yi bu tarz platforma evirmek yerine tht bünyesinde alt bir platform kurulabilir.

Bir forumu sadece eğitim platformu olarak görmek büyük bir yanlış. Forumların amacı belirli konular üzerinde topluluklar yaratıp bilgi paylaşımı yapılmasını sağlamaktır. Bundan dolayı her üye kurallar çerçevesinde paylaşım yapabilir. Öğrenme sürecimdeki en büyük motivasyon çözemediğim konuları saatlerce araştırıp üstesinden geldikten sonra verdiği hazdır. Bir forum içerisinde eğitim müfredatı hazırlar gibi, al kardeşim sen yeni geldin bunları öğren demek yanlış olur. Gerçekten bu alanda kendisini geliştirmek isteyen insanlar bilgiyi bulamadığında, araştırma yapabilmesini öğrenmesi gerekiyor. Aradığı konu bu forum içerisinde değil de başka bir forumda da olabilir. Böyle bir durumda kendisini tek bir forumda kısıtlamamalı.

Kaliteli ve kalitesiz konusunda bu biraz ucu açık bir şey bana göre de kalitesiz konular mevcut. Fakat o konularında alıcısı olduğu bir topluluk var. Benim konularıma bakarsan ilk açtığım onlarca konu, şu an baktığımda çok anlamsız geliyor. Ama o dönem öğrendiklerimi paylaşmak ve insanlara bakın ben bunu biliyorum demek benim için çok değerli bir motivasyondu. Öğrenme sürecimi de hızlandırdı.

Eğer içeride binlerce aktif üyen mevcutsa ve kalite sağlamak istiyorsan yapabileceğin 2 yol var:
kaliteli üyeleri içeriye almak,
bir puan skalasına göre konuları öne çıkarmak

sadece belirli bir kitleyi içeriye aldığında dezavantajları:
Forumun aktifliğini yitirmesi,
Bu alanda kariyer yapmak isteyen gençleri doğrudan devre dışı bıraktın,
konu çeşitliliğinin azalması,
vb.
Her üyenin paylaşım yapması tabii ki olağan bir şey. Ben de birçok kez öğrenme sürecimde aklıma takılan başlıkları forumda aratıp konu konu inceleme yaptım. Hala da yapıyorum. Bazıları oldukça faydalı oldu. Bu konulara karşı olumsuz bir görüşüm yok.
Söylemek istediğim, forum yapısını bozmadan bunların yanı sıra belirli bir eğitim yolu da oluşturabileceğimiz. Öğrenmeye hevesli kişiler siber güvenliği burada öğrenebilse gayet iyi olurdu. Böylece siber güvenlikten anlayan yeni kullanıcılar yetiştirebilirdik. Bu kişiler burada yetiştiği için çoğu foruma bağlı kalırdı.

Örneğin ben Siber Güvenlik ve Network Uzmanlığı Kulübü'ndeyim. Bize DNS saldırıları ile ilgili herhangi bir konu açma görevi verdiler. Bu şekilde gelişigüzel içerik üretmek yerine bir müfredat belirleyerek planlı bir eğitim kategorisi de inşa edebileceğimiz görüşünü savunuyorum. Hem kaliteli konuların bu onaylı kategoriye girmesi gibi konu açmaya teşvik edici şeyler de yapılabilir. Bunu yaparken THT'yi tryhackme'ye benzetmeye hiç gerek yok. Yönetim, forumda olan mevcut konuları bile sıraya dizse söylediğim şeyi basit bir şekilde yapabilir.

Yeni konu açmanın bizlere kattıklarına sonuna kadar katılıyorum. Bir şeyi başkalarına anlatabilecek seviyede bildiğinde bir daha unutmuyorsun.

Genel olarak görüşlerinizi çok beğendim. Zaman ayırıp fikirlerinizi belirttiğiniz için teşekkürler.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
birde mobil uygulaması yapılsa varya tadından yenmez web uygulaması var ama program olsa şaheser olur cep kitabı gibi yardımlaş, öğren, eğlen

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.