Freelance İş Yapmak

Vibe7

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
287
0
Windows
Herkese merhaba, ben freelance iş yapmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Grafik tasarım ve makale yazma gibi işler düşündüm fakat nasıl iş alırım, ücret konusunda müşteriye nasıl güvenebilirim, ücreti nasıl belirlemeliyim? Bunun gibi sorular yüzünden bir türlü işe başlayamadım. İnternettende istediğim sonuca varamadım.

Bir de grafik tasarımla işiyle ilgili aşağıdaki sorumu da cevaplarsanız sevinirim.

Sorum şu: atıyorum müşteriye logo tasarlıyacağız. Logoyu tasarladığımız programın bir önemi var mı? Neden bu soruyu sordum. Çünkü bazıları internetten de logo tasarlayıp müşteriye teslim ediyor. Ben Photoshop dan tasarlamayı düşünüyorum. Eğer internetten böyle bir şey yapıp müşteriye verebiliyorsak ben Photoshop kullanmayayım.

Ha bir de ben tasarımları Photoshopdan yapacağım için çalışma dosyasını(PSD yi) de teslim etmem gerekir mi?

Freelance işle uğraşan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirse hem bana hem de benim gibi bu işe yeni başlayacak kişilere büyük yardımınız dokunur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.