Gelin Güvenlik hakkında konuşalım !

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
merhaba arkadaşlar, bi konu başlatalım, gerçekten 100%100 güvenlik var mıdır ? bu konu hakkında tatışalım. kendi internetimiz dışında bağlanmadığımızı varsayalım yani internet kafe vs hariç. sadece kendi evimizden bağlanıyoruz varsayalım.

Herkesin görüşlerini alalım arkadaşlar konu üzerinde konuşalım.

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Sadece tek bir satırlık kod ile birbirine bağlı onlarca server'ın BIOS'unu silebilecekken bana güvenlikten bahsetme..

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
arkadaşlar bunlar çok kısa mesajlar üstü kapalı konuşmayın sizce niye yoktur ?

KadircanS

Katılımcı Üye
4 Ocak 2016
486
0
iskorpitx in koskaca microsoft ip sini ve yerini bulamadı peki o nasıl yaptı?

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
arkadaşlar bunlar çok kısa mesajlar üstü kapalı konuşmayın sizce niye yoktur ?

Çünkü, herhangi bir sistemde root yetkisine sahip bir kişi istediğini yapar, halay bile çektirebilir.Ve root olmak için tek gereken şey, bilgisayar ile bağlantı (Wi-Fi, Ethernet, ssh vb.), ve güncel olmayan bir sistem.Güncel olursa ne olur? exploiti kendimiz yazmak zorunda kalırız boşa zaman..
Ve günümüzde hala Windows 7 kullanan kişiler, şirketler, kurumlar vb. yerler olduğuna göre bana söyle, sence güvenli mi?

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
arkadaşlar bence söylenilenin aksine 100%100 güvenlik vardır, herkes kafasından bir yöntem oluştursun yazsın. mesela örnek hikaye; ben diyelim türkiyeden bağlanıyorum. bilgisayarımda vpn'mi açtım, hiç bir sızıntı yok dns leak olsun ip sızması olsun tertemiz. ardından almanyadaki vds'eme bağlanıyorum. ve almanyadaki vds sunucumda sörf yaparken kaliteli bir türkiye socks5 kullanıyorum. bence bu durum karşısında hiç. bir şekilde bulunamaz bir güvenlik sağlanmış olabiliriz.

bloodby

Katılımcı Üye
19 Tem 2014
307
0
Bence 100%100 güvenlik sağlanabilinir . Ama işin içine fizik kurallarınıda sokmak lazım ...

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
arkadaşlar bence söylenilenin aksine 100%100 güvenlik vardır, herkes kafasından bir yöntem oluştursun yazsın. mesela örnek hikaye; ben diyelim türkiyeden bağlanıyorum. bilgisayarımda vpn'mi açtım, hiç bir sızıntı yok dns leak olsun ip sızması olsun tertemiz. ardından almanyadaki vds'eme bağlanıyorum. ve almanyadaki vds sunucumda sörf yaparken kaliteli bir türkiye socks5 kullanıyorum. bence bu durum karşısında hiç. bir şekilde bulunamaz bir güvenlik sağlanmış olabiliriz.

Haha, sen cloudflare sandın sanırsam, devlet bilgisayarları cloudflare'ı bile bypass yapabiliyor.İnternet sağlayıcının kayıtlı olduğu kişinin adresini bulmak çok da zor olmasa gerek huh?

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Birde 100%100 olarak yazılmaz;
İngilizce: 100%
Türkçe: %100
olarak yazılır.

garry0n

Uzman üye
30 Eki 2015
1,806
1
Nereye...
Dostum var olamaz bence çünku %100 güvenlik için diken üstünde olman lazım herşeye dikkat etmwn lazım ama illaki bir yerden açık verirsin

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
Birde 100%100 olarak yazılmaz;
İngilizce: 100%
Türkçe: %100
olarak yazılır.

kardeşim bence sen çok farklı bir olaydan bahsediyorsun, devlet bilgisayarları cloudflare bile bypass ediyor diyorsun, cloudflare'in belli bir sunucusu var, socks5 ile proxy'i aynı kefeye koyma, allah aşkına söyle bir bilgisayara sızdın diyelim, plink ve netcat ile port açıp onun ip'sini socks5 olarak kullansan hangi allahın kulu anlayabilir açıklar mısın ?

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Tabii devletler kullanıcı özgürlüğünü daha da özgür bırakırlarsa ve bu sebeple binlerce Hacker'a meydanı boş bırakmış olurlar.Yani, dünya yıkılır.GG WP.Bunun için hiçbir zaman tam olarak özgürlük yok.

TC635mm

Kıdemli Üye
24 Ocak 2016
2,619
1
şu an burda bile yüzlerce insan zombi pc iken güvenlikmi, hatta avcı olduğunu sanırken aslında av, kendine kurban ararken aslında kendinin kurban olduğunun farkında olmayanlar varken mi püfff güvenlik aslında senin güvende olduğunu düşünmendir. ;)

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
arkadaşlar çoğunuz konuyu tam anlamıyla kavramadan konuya uymayan mesajlar atıyorsunuz.

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Post kasmıyorum, konuya mesaj yazdım.

Ve bu insanlar senin benim gibi insanlar değil, sen yerini veya IP adresini devletten saklayamazsın..

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
Post kasmıyorum, konuya mesaj yazdım.

Ve bu insanlar senin benim gibi insanlar değil, sen yerini veya IP adresini devletten saklayamazsın..

kardeşim çok emin konuşuyorsun fakat kısa kısa açıklamadan yazıyorsun, tam olarak nedenini söyler misin ? niye saklayamıyor muşuz ? mantıklı bir cevabın var mı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.