Gelin Güvenlik hakkında konuşalım !

ByRandom66

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
295
0
Peki, diyelim ki bir bilgisayarımız var ve birde internetimiz.İnternetimizde ne yaptığımız log tutulmaz.Şimdi diyelim ki Rusya'daki bir VDS'yi aldık.Hiçbir şekilde normal tarayıcı kullanmıyoruz, ve TOR kullanıyoruz.Ayrıca VPN satın aldık artık korunuyoruz.Bunlarla kalmadık diyelim, aldığımız VDS server aslında en az 10 serverdan birisidir aslında.Server satıcıları 1 server'ı 2-4-8'e bölerler.Diyelim ki diğer serverlarada erişim sağladık ve kullanıyoruz.Devlet trafik ağlarında bir anormallik tespit ettiğinde tarama başlatır ve bizim kullandığımız VDS'leri bulur değil mi?
VDS'yi satın alan kim? biz.Bizim yerimiz çoğu kişiye Rusya-Amerika gibi yerlerde gözükebilir fakat devlete gözükmez.Yani bulurlar.Bilmem anlatabildim mi, şimdi izninle tatlımı yiyeceğim..

çok yapmacıksın

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
O zaman bana sadece şunu açıkla, bu dünyadaki hackerların %100'ü bizimle aynı zekaya sahip veya bizden daha zeki.O zaman sence onlar bunu akıl edemeyecekler mi? hatta çok daha üst seviyelerde güvenlik önlemleri alabilirler fakat yakalanıyorlar, peki neden? neden bu zeki insanlar yakalanıyor?..

her insanın yaptığı hatala vardır bunun tekniksel bir açıklaması yok mantıken bir şeyi yanlış yapmıştır sadece. öyle sandığın gibi devlet büyük yeşil ekranda white hackerları çatur çutur klavyeye basarak öyle sonar cihazından arıyormuş gibi bulmuyor kardeş.

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
her insanın yaptığı hatala vardır bunun tekniksel bir açıklaması yok mantıken bir şeyi yanlış yapmıştır sadece. öyle sandığın gibi devlet büyük yeşil ekranda white hackerları çatur çutur klavyeye basarak öyle sonar cihazından arıyormuş gibi bulmuyor kardeş.

Bulabilir, isterse şık diye bulabilir.
Madem bulamaz diyorsun, alabileceğin tüm güvenlik önlemlerini al.Daha sonra çok büyük sayılabilecek bir hack yap.Bakalım bulunuyor musun ^^.

ByRandom66

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
295
0

"Hah" sana saygım var ama konu iyice sapıttı takip etmiyorum o yüzden gereksizleşiyor iyice

hah

Katılımcı Üye
2 Eki 2010
477
0
Bulabilir, isterse şık diye bulabilir.
Madem bulamaz diyorsun, alabileceğin tüm güvenlik önlemlerini al.Daha sonra çok büyük sayılabilecek bir hack yap.Bakalım bulunuyor musun ^^.

kardeşim çok fazla büyütmüşsün, bi önceki yorumumda dediğim gibi, sanırsam sen o filmlerdeki gibi yeşil terminal ekranında ip takibi yapılıyor zannediyorsun, tık tık tık basarak

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Bu işin üzerinde çok kafa yormuş ve kitap yazcak kadar derinine inmiş biri olarak diyorum ki. Gizlilik imkansızdır. Siber suçlarla mücadele için uluslararası birliktelikler söz konusu bu gizliliğe büyük bir darbe vuruyor ciddi suçlar fail-i meçhul kalmıyor. Burada çoğunuz konularımda bahsettiğim güvenlik açıklarını okumuşsunuzdur. Hiç kimse bunlarla ilgilenmiyor diyebilirim. Kimse piyasayı takip etmiyor. Çünkü kimselerin ihtiyacı yok. Gelsin brüt gitsin rte. Biraz da transparan proxy ile pentest. "Süper anonim hacktivik"

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
kardeşim çok fazla büyütmüşsün, bi önceki yorumumda dediğim gibi, sanırsam sen o filmlerdeki gibi yeşil terminal ekranında ip takibi yapılıyor zannediyorsun, tık tık tık basarak

Dediklerimi birazcık oku...
Sonra belki mantıklı gelir..
Gelmezse de boş ver gitsin, sana anlatmak zorunda değilim :(.

TC635mm

Kıdemli Üye
24 Ocak 2016
2,619
1
Bu işin üzerinde çok kafa yormuş ve kitap yazcak kadar derinine inmiş biri olarak diyorum ki. Gizlilik imkansızdır. Siber suçlarla mücadele için uluslararası birliktelikler söz konusu bu gizliliğe büyük bir darbe vuruyor ciddi suçlar fail-i meçhul kalmıyor. Burada çoğunuz konularımda bahsettiğim güvenlik açıklarını okumuşsunuzdur. Hiç kimse bunlarla ilgilenmiyor diyebilirim. Kimse piyasayı takip etmiyor. Çünkü kimselerin ihtiyacı yok. Gelsin brüt gitsin rte. Biraz da transparan proxy ile pentest. "Süper anonim hacktivik"
Üstadım çok güzel yazmışsınız özür dileyerek soruyorum halen aranmakta olan red ile başlıyan grup neden bulunamadı neden acık acık meydan okuyup surdayız hadi bulun gibi konustular bir tv haber bulteninde izledim sadece merak ediyorum yerlerini nasıl tespit edemediler

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Senin aklını çelmediklerce bilgisayarına erişemezler...

Skarter7

Katılımcı Üye
24 Ocak 2016
252
0
@Root
Burdaki arkadaşların çoğu windows işletim sistemi kullanıyor ne yazıkki imkansız o işletim sisteminde gizlenmek bildiniz üzere daha başarılı işletim sistemleri var onları indirip zaman harcayıp emek verirseniz güzel şeyler yaparsınız. Iyi forumlar.

RedHour

Kıdemli Üye
22 Eki 2012
4,097
2
Sivas
Evet vardır hatta size bir çok örnek verebilirim evren, hayat ?
bide işe kendi açımızdan bakalım bizim elimizde kiler neler windows linux... gibi şeyler bunlar güvenlik açığından geçilmez ne kadar yok deselerde bazıları ama özel kurumlar yani yüksek güvenlik gereken yerlerde özel işletim sistemleri kullanılıyor kodlama dilinden tut herşeyi farklıdır onlara girmek için tüm hayatını onlar üzerine yormak lazım ben basit tv kanalları, google vs. sitelerden bahsetmiyorum bunların zaten sürekli açıkları bulunuyor bu işlerin biz daha h harfının tek bir çizgisi kadar değiliz...

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Evet vardır hatta size bir çok örnek verebilirim evren, hayat ?
bide işe kendi açımızdan bakalım bizim elimizde kiler neler windows linux... gibi şeyler bunlar güvenlik açığından geçilmez ne kadar yok deselerde bazıları ama özel kurumlar yani yüksek güvenlik gereken yerlerde özel işletim sistemleri kullanılıyor kodlama dilinden tut herşeyi farklıdır onlara girmek için tüm hayatını onlar üzerine yormak lazım ben basit tv kanalları, google vs. sitelerden bahsetmiyorum bunların zaten sürekli açıkları bulunuyor bu işlerin biz daha h harfının tek bir çizgisi kadar değiliz...
Tabii, hiçbir internete bağlanmayıp, kendimiz kernel'i yazarsak ve öyle bilgisayarın başında boş boş bakarsak %100 güvenli oluruz ^^.

KoyuAdam

Kadim Üye
5 Şub 2012
5,873
14
Üstadım çok güzel yazmışsınız özür dileyerek soruyorum halen aranmakta olan red ile başlıyan grup neden bulunamadı neden acık acık meydan okuyup surdayız hadi bulun gibi konustular bir tv haber bulteninde izledim sadece merak ediyorum yerlerini nasıl tespit edemediler

red hack zamanında Türkiyede sanal polis yoktu ki :) gerçi yakalananlar vardı 7-8 tane :) tabi bunların gizli kalmasında en büyük etken twitter'in ip adresi yayınlamaması. gine de güvenmemek lazım gizlilik şartlarına göre yayımlamış olabilirler.

TC635mm

Kıdemli Üye
24 Ocak 2016
2,619
1
Bir anda ekranınız kapansa ne hissederdiniz. Lale bahçelerinde gülün ne işi var. Yok ben ekmek istemedim. Neden uyur ki insan? Bence konu kapanmalı :) anlayan anladı. Algoritma mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.