GNU Grub Önyükleyicisi Hk.

thelasthacker

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
956
1
S.a arkadaşlar, 2. işletim sistemi olarak Kali linuxu kurdum fakat Gnu Grub Önyükleyicisinde Windows seçeneği gelmiyor. Nasıl halledebilirim ?

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Grub Customizer ile sorunu çözmeye çalışalım, vereceğim komutları uçbirimde sırasıyla uygula.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
Kod:
sudo apt-get update
Kod:
sudo apt-get install grub-customizer
Yazılımı sistemine kur ve orada grub seçeneklerini göreceksin, genel ayarlardan windows'un tekrar grubda görünmesini sağlayabilirsin.

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Grub Customizer ile sorunu çözmeye çalışalım, vereceğim komutları uçbirimde sırasıyla uygula.

Kod:
Kod:
sudo apt-get update
Kod:
Yazılımı sistemine kur ve orada grub seçeneklerini göreceksin, genel ayarlardan windows'un tekrar grubda görünmesini sağlayabilirsin.
Debianla Arch'ın Grub önyükleyicileri farklımı?

kirisci

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
384
0
Bu dediğinde terslik var kardeşim.
kali-installing-025.jpg

Bu şekilde ki ilk açılışta direk getirmesi gerekiyor. ilk açılışı kaçırırsan zaten 3 saniye de açılıyor galibaq boot ekranı gidiyor diyeyim ya da.

thelasthacker

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
956
1

Kod:
Kod:
sudo apt-get update
Kod:

dediklerinizi yaptım ama ayarlarda windowsun görünmesini sağlayacak ayar bulamadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.