GTA V için PC topladım. Uyumlu mu?

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Burada konu açmıştım bilgisayar tavsiyesiyle ilgili. Sonra arkadaşların tavsiyesiyle Lenovo Erazer x310' u alacaktım.
Sonra geziniyordum internetten baktım adamlar GTA V için PC topluyor ve 3.000 TL sınır koymuşlardı (daha önce toplamaya kalktım 12.000 TL çıkmıştı). Bu adamlar çıkarıyorsa bende çıkarırım dedim ve bu adamlardan 2 kat iyi bir PC topladım.

Size sorum bu topladığım oyun canavarı hangi sıkıntıyı çıkarır?

Anakart: MSI

İşlemci: AMD 4.7 GHz FX serisi
(İntel pahalıydı bende bunu uygun gördüm baktım GHz çok yüksek dedim bu çok ısınır. Soğutucu işe yarar mı?).

Soğutucu+İşlemci Fanı: Akasa Venom

Ekran Kartı: GTX960 2GB GDDR5

RAM: Kingston HyperX 8GB 1600Mhz

Diğer olanlar: 1TB Taşınabilir Disk, DVD oynatıcı, Kasa.

Eksikleri ve sorun çıkarması muhtemel olanları söylerseniz sevinirim.
Ayrıca Şunun yerine şunu kullansan daha iyi olur gibi tavsiyeleriniz varsa da esirgemeyin lütfen. Ama fiyatın 3.000' i geçmemesi gerekiyor.

(Diğer PC toplayacaklara da yardımcı olursunuz)

Son düzenleme:

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Bir oyun bilgisayarı ve oyun için tasarlandı. Şimdi siz sıvı soğutma kullanmasın mı diyorsunuz? Altını çiziyorum Oyun bilgisayarı ve AMD işlemci? Zalman kasa düşün bence ;)

Benimki de oyun bilgisayar

i7 4770k
16 GB ram
GTX 970
240 SSD + 2 adet 500 gb black serisi harddisk

ama sıvı soğutma kullanmıyorum ve hiçde bir sorun çıkartmıyor.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Açılıyor kardeş. Emin misin açılmadığına?
Evet açılmıyor anasayfaya yönlendirileceksiniz diyor.

Hocam ben çıkacağım onun için sana yazıyım hepsini oku:

Şimdi senin alacağın AMD 32 nm i7 4770k 22 nm

nm ne diye sorarsan:
-Nanometre değeri iki transistörün birbiri arasındaki mesafeyi ifade eder.Bu aralık ne kadar küçük olursa bir alana daha fazla transistör yerleştirilebir,buda çalışmadaki başarımı etkiler
-Nm miktarı düstükce yaydıgı ısı ve harcadıgı enerjide düsecektir
Açıklama burada: Buradaki arkadaşın yorumundan alıntı yaptım: işlemcideki nm değeri nedir? - CHIP Online

Buyur buda senin istediğin işlemci ile benim işlemcimin karşılaştırılması:
http://i.hizliresim.com/QRbq8Z.png

AMD ye kötü demiyorum onlarda güzel işlemciler yapıyor bir çok tanıdığım da amd kullanıyor performansdan memnunlar ama ben kendimi bildim bileli intel kullanıyorum alıştım intele, inteli seviyorum :D

Son düzenleme:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Kardeş fiyat sınırını geçmese onu alacaktım ama geçiyor işte. Peki ben illa sıvı mı kullanmam lazım? Ya beni Erazer x310 almak zorunda bırakmayın. İlla i7 dediniz AMD' den soğudum .d Şimdi ileride masraf çıkarır falan :D

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Kardeş fiyat sınırını geçmese onu alacaktım ama geçiyor işte. Peki ben illa sıvı mı kullanmam lazım? Ya beni Erazer x310 almak zorunda bırakmayın. İlla i7 dediniz AMD' den soğudum .d Şimdi ileride masraf çıkarır falan :D

Hocam AMD ler biraz daha fazla ısınıyor diye duydum.

Eğer böyleyse sıvı soğutma alman gerekebilir. Ben daha önceden amd işlemci kullanmadım bilmiyorum ne kadar ısınıyor.
Ama intel i7 4770k alsan da harici bi soğutma almalısın bence.

efi17

Katılımcı Üye
3 Şub 2015
420
0
Burada konu açmıştım bilgisayar tavsiyesiyle ilgili. Sonra arkadaşların tavsiyesiyle Lenovo Erazer x310' u alacaktım.
Sonra geziniyordum internetten baktım adamlar GTA V için PC topluyor ve 3.000 TL sınır koymuşlardı (daha önce toplamaya kalktım 12.000 TL çıkmıştı). Bu adamlar çıkarıyorsa bende çıkarırım dedim ve bu adamlardan 2 kat iyi bir PC topladım.

Size sorum bu topladığım oyun canavarı hangi sıkıntıyı çıkarır?

Anakart: MSI

İşlemci: AMD 4.7 GHz FX serisi
(İntel pahalıydı bende bunu uygun gördüm baktım GHz çok yüksek dedim bu çok ısınır. Soğutucu işe yarar mı?).

Soğutucu+İşlemci Fanı: Akasa Venom

Ekran Kartı: GTX960 2GB GDDR5

RAM: Kingston HyperX 8GB 1600Mhz

Diğer olanlar: 1TB Taşınabilir Disk, DVD oynatıcı, Kasa.

Eksikleri ve sorun çıkarması muhtemel olanları söylerseniz sevinirim.
Ayrıca Şunun yerine şunu kullansan daha iyi olur gibi tavsiyeleriniz varsa da esirgemeyin lütfen. Ama fiyatın 3.000' i geçmemesi gerekiyor.

(Diğer PC toplayacaklara da yardımcı olursunuz)
Önerdiğim sistem
İşlemci: İ5 4460
Anakart: ASUS H81M-PLUS
Ekran kartı: MSI GTX 970
RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX
HDD:Seagate 3.5" 1TB Barracuda
Güç kaynağı: ZALMAN ZM600-LX
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS
Bu bütçeye en iyi sistem kardeşim.
Fiyatıda aşmıyor artı senin topladığın sistemden daha iyi performans alırsın bu sistemde.

Son düzenleme:

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Önerdiğim sistem
İşlemci: İ5 4460
Anakart: ASUS H81M-PLUS
Ekran kartı: MSI GTX 970
RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX
HDD:Seagate 3.5" 1TB Barracuda
Güç kaynağı: ZALMAN ZM600-LX
Kasa: ZALMAN Z3 PLUS
Bu bütçeye en iyi sistem kardeşim.
Fiyatıda aşmıyor artı senin topladığın sistemden daha iyi performans alırsın bu sistemde.

O işlemci yerine intelin 20. yılına özel çıkarttığı pentium g3258 alıp overclock yapsa i5 4690k kadar güçlü bir işlemci oluyor. Ayrıyetten GTX 760 yeterlidir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.