GTA V için PC topladım. Uyumlu mu?

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Burada konu açmıştım bilgisayar tavsiyesiyle ilgili. Sonra arkadaşların tavsiyesiyle Lenovo Erazer x310' u alacaktım.
Sonra geziniyordum internetten baktım adamlar GTA V için PC topluyor ve 3.000 TL sınır koymuşlardı (daha önce toplamaya kalktım 12.000 TL çıkmıştı). Bu adamlar çıkarıyorsa bende çıkarırım dedim ve bu adamlardan 2 kat iyi bir PC topladım.

Size sorum bu topladığım oyun canavarı hangi sıkıntıyı çıkarır?

Anakart: MSI

İşlemci: AMD 4.7 GHz FX serisi
(İntel pahalıydı bende bunu uygun gördüm baktım GHz çok yüksek dedim bu çok ısınır. Soğutucu işe yarar mı?).

Soğutucu+İşlemci Fanı: Akasa Venom

Ekran Kartı: GTX960 2GB GDDR5

RAM: Kingston HyperX 8GB 1600Mhz

Diğer olanlar: 1TB Taşınabilir Disk, DVD oynatıcı, Kasa.

Eksikleri ve sorun çıkarması muhtemel olanları söylerseniz sevinirim.
Ayrıca Şunun yerine şunu kullansan daha iyi olur gibi tavsiyeleriniz varsa da esirgemeyin lütfen. Ama fiyatın 3.000' i geçmemesi gerekiyor.

(Diğer PC toplayacaklara da yardımcı olursunuz)

Son düzenleme:

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0

efi17

Katılımcı Üye
3 Şub 2015
420
0
Hocam oldumu ama şimdi OC yapıp test etmelisiniz stabiliteyi yakalamak için eğer OC yaptıysanız kesinlikle test etmelisiniz eğer stabilite olmamışsa donanım zarar görme ihtimali var neyse hocam konunun fazla dışına çıktık ama dediklerimi dikkate alın lütfen!!!

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Hocam oldumu ama şimdi OC yapıp test etmelisiniz stabiliteyi yakalamak için eğer OC yaptıysanız kesinlikle test etmelisiniz eğer stabilite olmamışsa donanım zarar görme ihtimali var neyse hocam konunun fazla dışına çıktık ama dediklerimi dikkate alın lütfen!!!

1 hafta önce yaptım eğer sorun olsaydı şimdiye kadar çıkartmaz mıydı?

efi17

Katılımcı Üye
3 Şub 2015
420
0
O hemen öyle belli olan birşey değilki o yüzden prime 95 ile test edin diyorum işlemciyi işkence testine tabi tutuyor ve işlemci bundan başarılı çıkarsa stabildir yani başarılı bir O.C yapmışsınızdır demektir.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
O hemen öyle belli olan birşey değilki o yüzden prime 95 ile test edin diyorum işlemciyi işkence testine tabi tutuyor ve işlemci bundan başarılı çıkarsa stabildir yani başarılı bir O.C yapmışsınızdır demektir.
Ama benim anakartımın biosunda otomatik overclock özelliği var yani ben manuel yapmadım o kendi yaptı alırken, aldığım yere ve bir kaç kişiye sormuştum bu işlemci bu anakartla tam uyumlu demişlerdi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.