Hacker olmak isteyen bir kadın

Eg0master

Yeni üye
22 Ağu 2017
21
0
Merabalar. :) yaklaşık bi 10 gündür üyeyim buraya. Siteyi çözmem baya zamanimi aldi çünkü çok siyah ve karışık. Ama herhalde bi hackerlik sitesine de bu yakisirdi. Onun dışında üye alimlarini bekliyordum buraya gelebilmek için. Belki çoğu insana göre komik ya da gereksiz gelicek ama gerçek bir hacker olmak istiyorum. Tarafimi seçtim. White.. hackerlik ile ilgiili yazıları okudum sitede ama hep bir karisiklik var. Kafamda gercekten nerden baslamam gerektigini tam olarak oturtamadim. Cpu dan başladım bugün ilk adimima. Hadi hayırlısı artik. :RpS_cool:

нydrαтнαlleѕ

İSTİHBARAT!
8 Ocak 2017
3,209
2
1,446
Bilgisayar Parçalarından Başlaman İyi İlk Önce Bilgisayarın Tanınılması Gerekiyor. Ondan Sonra İlgini Çeken Bölümü Seçmen Ve Araştırman Gerekiyor.. Kolay Gelsin Dostum

Eg0master

Yeni üye
22 Ağu 2017
21
0
Teşekkürler :) okuduklarima göre bi kasayi açıp incelemem daha iyi olacakmış ama laptopum tek var. Masaüstü bilgisayar şart midir acaba.?

Rootcmd

Kıdemli Üye
31 Ocak 2016
4,289
2
Nebula
Hos geldin kardesin sanirim bayanbir kardesimissin umarim hedeflerine ulasilirsin niyetini bozmassin

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
Arkadaslara hep soylerim proqramlama dilini oyrenmek lazin mesela kalide brute edeceksinde amma proqram pythonca yazilmis ve 1 modl eksik ne yapacaksin pesmi edeceksin? Yani cok mantikli 1 soz yaza bilirdim amma bu daha anlasilasi :)

karayelll

Katılımcı Üye
9 Nis 2016
536
0
TARSUS
Hoşgeldiniz iyi Forumlar inşallah istediğiniz yere ulaşırsınız yardım lazım olursa çekinmeden mesaj atabilirsiniz..

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Hoş geldin Benim fikrimce Linuxda Hack öyrenmek windowsdan daha kolay Onun icin ilk önce Kali linux öyrenmelisin Sistemin yeterse sanal makinede yetmerse Dual boot yapa bilirsin Yok windows bana lazım diyilse dersen Windowsun yerine kura bilirsin

absolidtr

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
434
0
Hoş geldin ilk olarak donanım nedir araştır donanımları ve görevlerini tanı

Eg0master

Yeni üye
22 Ağu 2017
21
0
Türklerde kadın bir hacker bulamadim arastirdiklarim içinde. Insallah ilk olucam. Ve bilgisayara çok uzak biri değilim. Xhtml blender, photoshop biliyorum. Ve pythona baslamistim ama ara verdim şu an icin. Bunlara da tamamen isteyerek başladım ve devam ettirdim. Azmime güveniyorum. Elimden geldiginin kat kat daha iyisini yapmak için ugrasicam.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Bilgi seviyeniz nedir bilmiyorum fakat bu is için ingilizce gerekiyor . İngilizceniz yoksa belirli bir seviyeden sonra ilerleyemezsiniz .

Network (tcp ip yapısı) ( youtubeda cisco eğitimi yazarsanız bulursunuz )
linux ( temel linux bilgisi bir çok ihtiyacınızı karşılar . Ubuntu yada mint kurmakla başlayabilirsiniz . Googleda temel linux dokumanlarini bulabilirsiniz )

güzel bloglar;

pentest.blog
Netsparker blog
Cezeri sga blog
Mehmetince
Mertsarica

Exploit db sitesinden mehmet ince , oğuzhan karaaslan, mehmet kelepcenin pdf dokümanları mevcut bunları inceleyebilirsiniz . Web application hackers handbook kitabini internetten indirip okuyabilirsiniz .

Birde bu kaynağa göz atmaniz iyi olur . https://forum.bugcrowd.com/t/researcher-resources-tutorials/370

Sabırlı ve araştırmacı olursanız iyi yerlere gelebilirsiniz .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.