Hackerlar Nasıl Kendini Anonim Hale Getiriyor ?

scaramouche

Yeni üye
10 Şub 2022
3
0
Profesyonel hackerlar genellikle kendi yazılımlarını yapıyorlar benim kendi yazılımım yok ama mesela şöyle önlem alıyorum= sanal makinede kali linux+whonix ağ gizliliği+tor vpn+tmac mac değiştirici+tor browser+yabancı yerler. ve + olarakda şöyle bir taktiğim var bazı sitelerde çok bilindik açıklar oluyor mesela sql gibi açıklar oluyor ama site bir bakıyorsun siteyi yapmak için o kadar emek vermişlerki çok detaylı ve güzel yapılmış profesyonel gibi duruyor bu tarz emek verilmiş yerlerin e postasını buluyorum ya da zaten sitenin ana yerinde paylaşıyorlar paylaşmazlarsa tool ile buluyorum bi mail yazıyorum sistemde şu linkde sql açığı vardır bu açığı kapatmalısınız yoksa sisteme sızarlar isterseniz ödül verebilirsiniz diye mail atıyorum :D bounty gibi yapıyorum biraz orayı bekliyorum maili kontrol ediyorum bakıyorum mesela 1 hafta maile dönüş yapılmıyor o zaman anlıyorumki burası kötü yer girsekde bişi olmaz sıkıntı yaşamam diyorum işlemleri başlatıyorum :D bu da benim böyle bir taktiğim. ANonimlik mümkün ama ne yaptığına bağlı sen gidip fbi yı her gün peşine takacak bişi yaptıysan sıkıntı yaşama ihtimalin çok yüksek yani anonim olursun ama ne yaptığına çok bağlı benim gibi login bypas sql patlatayım diyorsan sıkıntı yaşamazsın bu tarz açıklar büyük şirketlerde de olabilir dersende bu zor bişi+ olarak diyelimki buldun açığı bildirip para kazanman daha mantıklı. Benim taktiklerim böyle ama gerçekten bu işi ciddi yerleri patlatıp bişi olmayanlar var asıl onlardan fikir alman daha mantıklı olacaktır.
Hocam bu işlere nerden başlamak gerekir internette bir sürü kaynak var daha yeni siber tehdit istihbaratı kursuna katıldım ayın 26 sında başlayacak başlangış için mantıklı mı ne dersiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

SoresEddy

Yeni üye
4 May 2023
38
5
18
sürekli ip değiştiren uygulamalar var kullanabilrisn tor proxy kullan vpn kullan vpnler arası köprüleme yap bulundugun çevrede wifi kırabiliyorsan başka wifiya bağlanıp yap işlerini vb çok ama eğerki bulmak isteseler gene bulurlar o yüzden ne olduğunu naptığını kimseye açma lamer ayağına yat geç :D

Arenklord

Uzman üye
9 Mar 2023
1,294
666
Orta doğu
Doğrusunu istersen uzunca bir konu ancak anonimlik her zaman kendi yazdığın kodlardan ibarettir şahsen ben yaptım operasyonlarda kendi yazılımlarımı kullanmayı tercih ediyorum ve şuan kandime ait VPN tünellemesi yapıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.