Hackerlar Neden Gizleniyor?

yonesuo

Yeni üye
5 Eki 2022
46
8
Arkadaşlar hackerlar neden hep anonimdir hangi türde hacker olursa olsun neden gizli oluyorlar yani asıl amacı ne bazıları suçlu olduğu için gizleniyor ama iyi niyetli hackerlarda gizli oluyor neden insanlara yeteneğinden bahsetmiyorlar hacker olan birisi insanlara yeteneklerini anlatırsa sizcede havalı olmaz mı?

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
4
288
Londra
Merhaba, günümüz Türkiyesi diye başlamak istiyorum cümleme böyle başlamak ne kadar beni üzse'de kendime buna zorunluymuş gibi hissediyorum. Son zamanlarda eğer medyayı takip ediyor olsaydınız insanlar niye gizleniyor diye sormazdınız diye düşünüyorum. Sanırım takip etmiyorsunuz, o halde ben açıklıyayım. Benim sadece adımı ve soyadımı bularak benim annemin kızlık soyadından tutun yaşadığı yer ve okul numaralarına kadar bulabiliyorlar artık en kolay örnek sanırım bu olabilir. Hastane verileri, ne zaman aşı olduğunuz, nerde aşı olduğunuz , size aşı yapan hemşirenin adı soyadı , tc kimlik numarası onun isim soyisminden onun annesi babası vs vs diye ilerletebilirim ve bu böyle döngüye gider. Şimdi bunun siber güvenlikle alakası yok arkadaşlar bu artık herkesin yapması gereken birşey ben artık insanlara adımı söylerken bile çekiniyorum. Şimdi böyle bir dönemde yaşarken neden gizleniyorsunuz diye insanlara sormak ne kadar mantıklı olurdu. Tabi ki gizlenip gizlenmemek kişiye kalmış.

Latinakle

Yeni üye
18 Ocak 2021
15
0
Arkadaşlar hackerlar neden hep anonimdir hangi türde hacker olursa olsun neden gizli oluyorlar yani asıl amacı ne bazıları suçlu olduğu için gizleniyor ama iyi niyetli hackerlarda gizli oluyor neden insanlara yeteneğinden bahsetmiyorlar hacker olan birisi insanlara yeteneklerini anlatırsa sizcede havalı olmaz mı?
yaptıkları şeyler siber suçlara girdiği için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.