Her gün 1 Dua

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cehennem

Yeni üye
28 Ara 2005
1
1
istanbul
Ey Rabbimiz! Gücümüzün zayıflığını, çaremizin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimizi sana şikayet ediyoruz. Bizi kendi gözümüzde küçük, fakat insanların gözünde büyük eyle.

Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et. Senden işimizde rüşde hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkorsun.

Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi şakamızı, zulmümüzü ve haksızlıklarımızı, hatamızı, kastımızı mağfiret buyur. İtiraf ediyoruz ki bu kusurların hepsi bizde vardır, ihsan ettiğin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme.

Ey Rabbimiz! Her işimizde esas olması itibariyle dinimizi ıslah et. İçinde geçimimiz olan dünyayı ıslah buyur. Döneceğimiz yer olan ahiretimizi ıslah et. Hayatı her türlü hayırları artırmamıza vesile kıl. Ölümü de her türlü şerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap.

Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle.

Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver. İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.

Ey Rabbimiz! Senden hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi bağışlamanı, bize merhamet etmeni ve insanların fitnesini murat buyurduğunda fitnelere düşmeden bizi vefat ettirmeni dileriz.

Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle.
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
bu konuyu kilitliyorum ve sabitliyorum cehennem konumu bile geçirememişsin bekle ben hallederim hemen :)Not: Sevgili arkadaşlar, değerli dostlar!

Cenab-ı hakk'a olan en güzel yalvarış şekli bu dualar.

"Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var?" buyuruyor Mevlamız...

Bu konuda mümkün olduğunca yorum yapmamaya sadece okuyup idrakimiz nispetinde istifade etmeye gayret gösterelim.
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
DUÂ

Allah'ım! Bize yüce varlığını, birliğini, zâtını, büyüklüğünü,
kemâlini, cemâlini müşâhede nimeti lütfet! Kemâl-i Rubûbiyetine,
kudret-i Samedâniyene, rahmet-i İlâhiyene ve Zât-ı Ulûhiyetine karşı
tesbih, tahmid, tâzim, tekbir, tehlil ve zikirde ve Resûlün Hazret-i
Muhammed'e salavat ve rahmet duâlarında hissemizi ziyâde eyle! Bize
kemâl-i kudretinin, hazîne-i rahmetinin ve Yüksek Zâtının makbûlü
olacak şekilde tevhid, teslim, tevekkül, kanaat, rızâ ve tefekkür
nimetleri lütfet! Namazlarımızı, duâlarımızı, niyazlarımızı, yalvarış
ve yakarışlarımızı kabul buyur! Bizi zikirsiz, şükürsüz, hamdsiz,
fikirsiz, tazimsiz, tesbihsiz, saygısız ve sevgisiz kılma!

Âmîn... Âmîn.
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
DUÂ


Rabbim binbir günah ile kapina geldim, sana sigindim, sana dayandim, sanadir tüm sikayetim, sanadir sarilisim, sanadir sevgim.

Elimde sahadet karanfilleri, kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.

Sen esirgeyen, sen bagislayan, sen affedensin, affet bizi Allah'im.

Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz, her sabah yeni bir gün doguyorsa, mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak, bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.

Ilahi, bizi gözleri kör bakan, kulagini tüm seslere kapamis, kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.

Senden baska kimsemiz yok ilahi, önünde diz cökecegimiz, ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz, yolunda canimizi verecegimiz, gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...

Eger sevgini yüregimizden alirsan, biz kaybedenlerden oluruz, ebedi azabini hak edenler arasinda saf tutariz, bize aci, bize merhamet et , bizi yolu dosdogru olanlarin kervaninda yolcu kil rabbim.

Allahim kalbimizi sana adiyoruz, su dünyanin acilarina kederlerine yenilmeden, senin rizan icin sirf senin icin kalbimizi sana adiyoruz, adagimizi kabul buyur.

Bize gönül dilini ögret, bize sana gitmeyen yolun sarp bir yokus, kainatin dehlizlerinde ebedi bir kaybolus oldugunu anlat.
Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi, bizi sevginle kusat, bizi birakma!

Bizi teslim etme, bizi senden koparacak olan hic bir seye teslim etme!

Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz, bugün kaniyorsa yaralarimiz, bükükse halen boynumuz, biliyoruz ki senden geldi, narinada nurunada kucak aciyor ,riza gösteriyoruz.

Ilahi darilma, yeterki sen bize darilma, yeterki sen bizi unutma, düzenin kana susayan carki arasinda kan revan icinde kalsada bedenimiz, hor görülsek, iskence görsekte, sen bizimleysen asla müteessir degiliz.

Allahim! Bizi namazi, duasi, ibadeti, yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil, bizi affet, bizi bagisla...
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
DUÂ

Rabbimiz, Sen avuçlarımıza düşen gözyaşlarından haberdârsın. Sen o elleri ve göz yaşlarını geri çevirmezsin.
Sevgili Rasulün, bizim hakkımızda ne dilediyse, biz de onları diliyoruz. Bizim için nelerden sakındıysa, biz de onlardan sakınıyoruz. Bütün işlerimizi Sana havale edip, her şeyimizle Sana sığınıyoruz.

Her bir şerden ve kötülükten Sana sığınıp, her bir güzeli ve hayrı Senden istiyoruz.

Bizi, kendine dost seçinceye kadar yaşat ve aşkınla yandığımız bir anda canımız al!.. Ki ölüm, aşkın adı olsun. Ölüm, vuslatın tadı olsun.

Ey, ateşin yakamayacağı, denizin ıslatamayacağı, ama yanmaya mecbur, ıslanmaya, gözyaşına mahkum aşk!

Ey gecenin ve dahî asaletin, zerafetin, muhabbetin hayran kaldığı kara sevdamız, Kabe!

Ey Ravza! Ey Efendimiz! Ey canımız! Ey yanık, en yanık hüzün!

Ey gözyaşımız! Ey yangın yürekli Medine!

Ey Peygamberimi seven Uhud! O'nu sevmeyi senden mi öğrenmeliyiz?

Ve her şeyin sahibi! Sevmeye, şükretmeye, kulluğa aciz kaldığımız! En güzide yolculuğumuzun ev sahibi! Gönlümüzün sahibi! Bizlere aşkını ve "ümmeti" diye endişelenen Sevgili Habibinin muhabbetini bahşet! İstiyoruz ki, gönlümüzün inşirâhı hep sürsün!

Allah'ım, şu anda Ravza'da, Kabe'de insanlar yana yana, ağlaya ağlaya Sana dua ve ibadetler ediyorlar. Dualarımızı ve ibadetlerimizi oradakiler gibi makbul eyle!

Bilhassa Türkiye'de ve tüm dünyadaki mümin, mazlum, yardıma muhtaç kardeşlerimiz için de "Amin!" diyoruz. Biliyoruz ki, haberimiz olmayan ve tavır almadığımız her zulümde bizim de payımız vardır. Dualarımızla onların yanında olmak istiyoruz, onlara yardım et, ya Rabbi!

Bizler, bu çatı altında, güzide bir ortam ve büyük nimetler içinde bulunuyoruz. Nimetin büyüklüğü altında ezilsek bile, biliyoruz ki, kadrini idrak edemiyoruz. Kadrini bilemiyoruz diye elimizden alma Rabbim!

Afv et bizi! Senin evlerinden bir ev olan bu mekanı ve bunun gibi mekanları, evlerini, mescitlerini koruyacağın gibi, bizleri de kıyamete kadar koru...

Rabbimiz! Bizleri Sana layık kul, Peygamber Efendimizv -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e layık ümmet eyle!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Günahlarla kirlenmiş kimseleri hemen cezalandırmayan, haddini bilmezlere bile manevî kirlerden arınma fırsatları veren Merhametliler Merhametlisi Rabbimize hamd, Cenâb-ı Hakk’ın O’na itaati Kendine itaat kabul ettiği bir kıblenümâ olan mümtazlardan mümtaz Efendimize, O'nun pak ailesine, seçkin ashâbına salât ü selam ediyor ve bir kez daha ''el-emân'' diyerek ulu dergah önünde diz çöküp yalvarıyoruz:

Ey her türlü tasayı, gamı ve kederi giderip uzaklaştıran.. hevânın ve her zaman kötülüğü emredip duran nefs-i emmârenin dar mahbeslerinde sıkışıp kalanlara kurtuluş yolları açan Rabbimiz! Sen her türlü eksiklik ve noksanlardan münezzehsin. Bizim endişe ve tasalarımızı da gider ve bizi Seninle olmaktan alıkoyan bütün kayıtlardan âzâd eyle.

Rabbimiz! Senden bizi affetmeni.. bize afiyet vermeni.. bizi siyanetin altına almanı.. riayetinle gözetip kollamanı.. inayetinle te'yid buyurmanı ve bizlerden hoşnut olmanı dileniyoruz.

Ey Rabbimiz! Nefislerimizin şerlerinden ve kötü amellerin içine düşmekten Sana iltica ediyor, şeytanın ve ins-cin bütün mahlukâtın zararlarından Sana sığınıyoruz. Medet dileniyoruz Rabbimiz, el-emân, el-emân..!
Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, yıldızlar kadar parlak ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Gönlü hakîkate ermiş olgun ruhların ebedî mihrabı, duygularıyla kanatlanmış âriflerin duyup bildikleri tek varlık, âlemlerin Rabbi Allah'a, O'nun ilmi adedince hamd; varlığın özü ve nüvesi, yaradılış ağacının meyvesi ve tevhid hakikatinin en gür sesi Peygamber Efendimiz Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa'ya, O'nun seçkin âilesine, mümtaz arkadaşlarına salât ü selâm ediyoruz.

Ey Rabbimiz! Kendisiyle Senin kapına gelindiğinde mutlaka icabet buyurduğun ve yine onunla anıldığın her zaman kullarına yardımcı olduğun Nâm-ı Celîlin hürmetine istiyoruz:

Dualarımızı kabul buyur ve ümitlerimizi boşa çıkarma. Senden kusurlarımızı setretmeni.. günahlarımızı yarlığayıp bizi mağfiret buyurmanı.. ihlasa erdirdiğin has kullarına bulunduğun gibi bize de lütufta bulunmanı.. bize –malın mülkün bir fayda vermediği o günde işimize yarayacak ve Senin hoşlanmadığın kirli duygulardan arınmış- bir kalb-i selîm, her zaman sadece doğruyu söyleyen nezih bir lisan ve bizi Senin sevgine ve Seni sevenlerin sevgisine yaklaştıracak makbûl ameller nasib etmeni dileniyoruz.

Rabbimiz! Hoşnutluğunu, ufkumuzu bütünüyle kaplayan en büyük gaye ve Cennetini de ebedî meskenimiz eyle!

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, yıldızlar kadar parlak ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Vücûdu bütün varlığın dayanağı, kudreti her şeyin güç kaynağı, iradesi eşya ve hadiselerin üzerinde akıp gittiği biricik yörünge, marifeti de canlarımızın canı olan Rabbimiz'e hamd ü sena, O'nun Yaver-i Ekremi Efendiler Efendisi'ne, ruhanîler kadar saf ve duru ailesine, yıldızlar misali seçkin ashabına salât ü selam ediyor, her zaman dönüp dolaşıp geldiğimiz yegâne kapının önünde bir kez daha diz çöküp yalvarıyoruz:

Ey kâinatın her köşesinde Kendisine ibadet edilen ve bütün varlığın husûsî lisanlarla Kendisini zikredip durduğu Ulu Zat! Meşguliyet sahamızı yalnızca Sana hasrettiğimiz ibadetlerimizle doldur ve daima varlığını duyurarak gönüllerimizi Sana şükür hissiyle coştur; coştur ki sadece ve sadece Sana ibadet etmiş olalım ve yalnız Senin huzurunda kullukta bulunalım. Ve bizi Sen'in has kullarının tevbe, evbe ve inabeleriyle kapına rücû eden tevbe kahramanlarından eyle!

Ey yoksullara her zaman rahmet ve merhametiyle muamele eden.. ey yollara koyulmuşları rehbersiz bırakmayan..

Ey şaşırmışların önüne ışıklar saçan, onlara aydın ufuklar gösteren.. ve ey korku içinde yaşayanlara emn ü eman kaynağı olan! Bize merhamet buyur; bizi sırat-ı müstakime irşad eyle ve dünyada rezil rüsvay olmaktan, ahirette de azaba düçar kalmaktan muhafaza buyur!

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Varlığı canlarımızın cânı, nûru gözlerimizin ziyası Yüce Rabbimize, ilmi ve malûmatı adedince hamd ü sena, yolda kalmışların biricik rehberi Hazreti Muhammed Mustafa'ya, tertemiz ailesine ve yıldızlar gibi etraflarına ışık saçan ashabına salât ü selam ederek bir kez daha Yüce Dergâh’a yöneliyor ve O’nun kapısının tokmağına dokunarak inliyoruz:

Ey ilmine ve rahmetine hudut olmayan Yüce Rabbimiz! İlminin ve rahmetinin vüs'ati ölçüsünde bize de şefkat ve merhametinle muâmelede bulun.. bize rızık olarak bahşettiğin nimetleri hakkımızda bereketli eyle.. bizi Sen'den başka herkes ve her şeyden müstağni kıl –kıl ki Sen'den başka hiçbir şeye muhtaç olmayalım- .. bize engin lütfunla lütufta bulun ve (elbiselerin en güzeli olan) takva elbisesini giydir.. bizi zühdle, dünyevî hazları terkedip cismanî meyillere karşı koymakla ve verâ ile, bütün şüpheli hususlara karşı kapanmakla zinetlendir.. her halimizde (gıll u gıştan uzak) dupduru ve Sana karşı ubudiyetimizde kemâl noktasını ihraz edebilmiş kullarından eyle.

Rabbimiz, Senden muhlis (ihlasa ermiş) ve muhlas (ihlasa erdirilmiş) kullarını te'yîd buyurduğun gibi, biz (aciz ve muhtaç) kullarını da, yapıp ortaya koymaya çalıştığımız amellerimizde ihlaslı kılarak te'yîd buyurmanı istiyoruz.

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz..
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allah’ım! Bizi oruç tutanlardan eyle!

Bizi namaz kılanlardan eyle! Bizi rahmetine ve mağfiretine erenlerden eyle! Bizi Senin rızâna ulaşanlardan eyle!

Bizi Senin için yaşayanlardan eyle! Bizi ibâdet için, Sana kulluk için zorlukları aşanlardan eyle!

Bizi âhirete eli boş gönderme! Bizi kısa dünyada ebedî âhiret yükünü tutanlardan eyle!

Bizi sıratı korkusuzca aşanlardan eyle! Bizi Kıyâmet Günü bağışladığın kullarından eyle! Bizi kullarını dirilttiğin gün azabından koruduğun kullarından eyle!

Bizi Reyyân kapısından Cennetine aldığın kullarından eyle!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Her şeyden evvel, varlığıyla varlığımızı ışıklandıran, gözlerimize nurlar serpip, bizleri nefsanî karanlıklardan kurtaran Rahmeti Sonsuz Rabbimize hamd ü senâlar ediyor, iki cihanın serveri, enbiyanın seyyidi ve merhamet-i ilahiyenin timsali olan Peygamber-i Zîşan Efendimiz'i salât ü selamlarla bir kez daha anarak ellerimizi açıp yalvarıyoruz:

Rabbim! Celâl-i vechine layık şekilde bütün hamdler Sana ve lütufta bulunduğun her türlü nimetlerden dolayı şükür de yine Sana'dır. Sen'den benim ve kadın-erkek kardeşlerimin, arkadaşlarımın üzerimize zâhir-bâtın nimetlerini sağanak sağanak yağdırmanı dileniyorum.

Allahım! Bizlere, her türlü endişe ve tasa karşısında ferec ve mahreç yollarını göster.. (sürekli kötülüğü emredip duran) nefislerimizin dar kafeslerinden ve hevalarımızın ağından bizi halas eyle.. biz aciz kullarını, bize düşmanlık besleyip duran kimselerin tuzak ve komplolarından muhafaza buyur.. bizleri dünyanın her türlü cevr ü cefasından, rezil rüsvay bir duruma düşürmesinden ve ahiret azabından koru.

Bizi ve hayatını ilây-ı kelimetullaha adamış hizmet erlerini hoşnutluğunla doyur.
Efendiler Efendisi'ne, O’nun nezih aile fertlerine, seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Defalarca işlenen günahları, dilerse her defasında bağışlayan, kusur ve çirkinlikleri örten, kalbleri iman, marifet ve muhabbet nurlarıyla süsleyen yüce Rabbimize hamd, özü ve konumu itibarıyla her zaman tavsif üstü, zatı açısından nazîrsiz, ötelere ait derinlikleri zaviyesinden ferîd-i kevn ü zaman, elindeki mesajıyla da apaçık bir bürhan olan Efendiler Efendisi'ne salât ü selam ediyor ve bir kez daha Mevla-yı Zü'l-cemâl'in huzurunda el açıp yakarışa geçiyoruz:

Rabbimiz! Dünyada insî ve cinnî şeytanların ve fasılasız kötülüğü emredip duran nefs-i emmarenin şerrinden; ahirette de rezil rüsvay olup umduklarımıza nâil olamamaktan Sana ilticâ ediyoruz. Senden, Zâtın, güzel isimlerin ve ulvî sıfatların hakkı için ve Efendimiz Muhammed Mustafa hürmetine, bize dünyada ve ukbâda rahmetinle muamele etmeni ve teveccühünü üzerimizden hiç eksik etmemeni dileniyoruz.

Dinimizi kemâl seviyesinde yaşamayı bize nasip et; dünyada ve ahirette biz muhtaç kullarına bahşedeceğin nimetlerini tamamla.. nezdinden engin bir hikmet, faydalı bir ilim ve makbul amellerle bizleri serfiraz eyle.
Efendiler Efendisi'ne, O’nun nezih aile fertlerine, seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Peygamberimizin çok okuduğu dua:


Allahümme inni eselükes-sıhhate vel-afiyete vel-emanete ve hüsnel-hulkı verrıdae bilkaderi birahmetike ya Erhamerrahimin

ANLAMI:
Ya Rabbi, senden, sıhhat ve afiyet ve emanete hıyanet etmemek ve güzel ahlak ve kaderden razı olmak istiyorum. Ey merhamet sahiplerinin en merhametlisi! Merhametin hakkı için, bunları bana ver!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allah’ım! Nimetlerinle Senin verici olduğunu; nimetlere koyduğun ve tam zevkimize hitap eden ince nakışlarla, hassas renklerle, güzel kokularla ve eşsiz tatlarla Senin merhamet, kerem, lütuf, cömertlik ve şefkat sahibi olduğunu; nimetlerine karşı ihtiyacımızı tam hissettirmekle terbiye edicimizin, yaratıcımızın ve gerçek dostumuzun yalnız Sen olduğunu idrâk etmemizi sağlayan Ramazan orucuna bizi ulaştırdığın için Sana sonsuz şükürler olsun!

Rabb’im, bizi şükredenlerin sınıfına al!

Bizi nankör eyleme! Bizi rızâna ulaştır! Bize rahmetinle muâmele buyur!

Mübârek Ramazanı şahsımız, âilemiz, arkadaşlarımız, sevdiklerimiz, cemaatimiz, mü’min kardeşlerimiz ve âlem-i İslâm için hayırlara vesîle kıl!

Orucumuzu kabul eyle!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allâh'ım, Sana sonsuz hamd ü senâlar; Habîbin Efendimiz Muhammed Mustafa -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e O'nun âl ve ashâbına gönülden salât ve selâmlar...
Allâh'ım, benim Rabbim Sensin, Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın, ben Sen'in kulunum. Elimden geldiğince Sana verdiğim kulluk sözü üzerindeyim; işlediğim hata, günah ve kötülüklerden Sana sığınırım. Bana olan nimetlerini ve bu nimetlere karşı benim günah ve kusurlarımı itiraf ediyor, beni bağışlamanı diliyorum. Sen'den başka günahları bağışlayacak yoktur.
Allâh'ım, dînim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve âfiyetle yaşamamı nasib eyle. Allâh'ım, vücuduma sağlık ver, Sen'in yolunda hizmet edeyim, kulağıma sağlık ver, hakikati işiteyim, gözüme sağlık ver, hakikati göreyim. Sen'den başka ilah yoktur.
Allâh'ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle. Allâh'ım, önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, üstümden ve altımdan gelecek tüm kötülüklerden sana sığınırım. Allâh'ım, dinimi düzelt, evimi genişlet, bana verdiğin rızkı bereketli kıl.
Allâh'ım, ömrün en kötü dönemine düşmekten, hayırdan uzak bir ömür yaşamaktan sana sığınırım. Allâh'ım, beni en güzel amellere kavuştur, en güzel ahlak sahibi olmaya ilet, senden başka güzel ahlâka götürecek yoktur. Beni kötü amel ve kötü ahlâktan uzaklaştır, senden başka kötü ahlaktan uzaklaştıracak yoktur.
Allâh'ım, kalb katılığından, gafletten, zillet ve meskenetten sana sığınırım. Küfürden, fısktan, nifak ve gösterişten sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, cüzzamdan, tedavisi mümkün olmayacak kötü hastalıklara düşmekten sana sığınırım. Bana iki dünyada da âfiyet ve huzur ihsan eyle!..
Allâh'ım, küfürden, fakirlikten, kabir azabından sana sığınırım, senden başka ilah yoktur. Allâh'ım, kederden, tasadan, âcizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç altında ezilmekten, düşmanlara yenilmekten sana sığınırım.
Zararlıların, kendisi sapmış, insanları da saptırmaya çalışan kimselerin, beni senin nimetlerinden mahrum bırakmalarından önce, sana kavuşmamı nasib eyle. Haksızlık etmekten, haksızlık edilmekten, saldırmaktan, saldırılmaktan, hatâ işlemekten, bağışlamayacağın bir günaha düşmekten sana sığınırım.
Allâh'ım, nefsime takva ver. Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen'sin, nefsimin velîsi ve Mevlâsı Sen'sin.
Allâh'ım, faydasız ilimden, huşuu olmayan gönülden, doymayan nefisten, kabul edilmeyen duâdan sana sığınırım. Allâh'ım, yaptığım ve yapmadığım şeylerin şerrinden sana sığınırım. Allâh'ım, üzerimde bulunan nimetinin gitmesinden, sağlığımın ters dönmesinden, ansızın bastıracak öfkenden ve her türlü gazabından sana sığınırım. Kalbin mühürlenmesine sebep olacak tamahtan sana sığınırım. Allâh'ım, bana kazâya rıza, öldükten sonra rahat hayat, kerîm vechine bakma lezzeti lûtfeyle.
Allâh'ım, bugünün önünü salâh, ortasını felâh, sonunu hayırlı kıl. Bize dünya ve âhiret iyiliği ver, ey merhametlilerin merhametlisi!
Allâh'ım, yıkıntı altında kalmaktan, boğulmaktan, yanmaktan, ihtiyarlıktan Sana sığınırım. Ölüm sırasında şeytanın beni şaşırtmasından Sana sığınırım
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allâh'ım, beni, Sana şükreden, Sana itaat eden ve Seni zikreden bir kul eyle. Rabbim, tevbemi kabul buyur, beni günahlarımda arındır, duâmı kabul et, hüccetimi sağlam yap, kalbimi Sana yönelt, dilimi düzelt, gönlümü nûrunla aydınlat.

Allâh'ım, bana işimde sebat, doğru yolda olduğum zaman kararlılık ve azim ver. Nimetine şükür ve sana güzel kulluk etmeyi nasib eyle. Bana selim kalb, doğru konuşan dil ver. Bana, ancak Sen'in bildiğin tüm iyilikleri ver; ve ancak Sen'in layıkıyla bildiğin tüm kötülüklerden beni koru! Senden gizli kalmayan bilerek veya bilmeyerek işlediğim bütün günahlardan beni bağışla! Günahlarımı setret, beni bu dünyada ve âhirette günahlarım sebebiyle insanlar önünde mahcub ve rezil etme! Hatalarımızı, sevaplarla değiştir.

Allâh'ım, kötü huy ve amellerden, heveslerden ve hastalıklardan sana sığınırım. Borç altında kalmaktan, düşman kahrından, düşmanlar karşısında hakir ve gülünç duruma düşmekten Sana sığınırım.

Allâh'ım, her işimin koruyucusu olan dinimi düzelt, geçim yerim olan dünyamı düzelt, gideceğim yer olan âhiretimi düzelt, hayatta iken pek çok hayırlı işler yapmamı nasib eyle, ölümümde her kötülükten beni rahata kavuştur.

Allâh'ım, bana düşüncede kemâl, hareket ve ahlakımda kemâl ver! Beni azgın nefsimin şerrinden koru. Allâh'ım, bana iyilikler yapmak, kötülükleri bırakmak, yoksul ve zavallıları sevmek nasib eyle. Beni bağışla, bana acı. Kullarını imtihan etmeyi dilediğin zaman, beni dinin üzere sâbit-kadem eyle! Kulluk üzereyken beni olarak huzuruna al. Rabbim bana yardım et, bize zafer ver, bizi yenilgiye uğratma. Bana doğru yolu göster, doğru yolda yürümemi kolaylaştır.

Yüce Allâh'ım, bana Sen'i sevmeyi, Sen'i sevenleri sevmeyi ve beni sana yaklaştıracak işleri sevmeyi nasib eyle.

Allâh'ım, bana en iyi işleri istemeyi, duâların en hayırlısını, başarıların en üstününü, sevapların en mükemmelini ihsan buyur. Ayaklarımı doğru yolda sağlamlaştır, sevap tartılarımı ağırlaştır, hatalarımı bağışla, cennetin en yüce derecelerine ermemi nasib eyle.

Allâh'ım, ey kalpleri çeviren Rabbim, kalbimi senin dinin üzerinde sağlam tut.

Allâh'ım, ey kalpleri ve gözleri döndüren, kalplerimizi sana itâate döndür. Allâh'ım, sevâbımızı arttır, eksiltme... Bizi yücelt, ulvîliklere yaklaştır, alçaltma; bize ver yoksun bırakma. Rabbim, kardeşlerimizle aramıza ünsiyet, birlik, vefâ ve muhabbet ihsan et; aramızdaki soğukluğu, ayrılık ve nefreti kaldır.

Allâh'ım, her bakımdan sonumuzu güzel eyle, bizi dünya ve âhiret perişanlığından kurtar. Allâh'ım, zâtından korku ver ki, günah işlememize engel olsun. Bizi senin cennetine ulaştıracak işler yapmamızı nasib eyle. Bizi, dünya üzüntülerini unutturacak bir yakîn derecesine erdir.

Bize haksızlık edenden öcümüzü al, düşmanlık edene karşı bize zafer ver. Bizi dünyanın ardında koşturma; dünyayı, en çok düşündüğümüz, tasasını çektiğimiz bir varlık haline getirme, dinimiz hususunda eksiklerimizden ötürü bizi belâlara düşürme. Günahlarımız yüzünden Senden korkmayan, bize acımayan kimseleri üstümüze salma.
Allâh'ım, Senden mağfiretini, bağış ve lutfunu, her türlü şer ve günahtan selâmeti, her türlü iyiliğe ermeyi, cennete ulaşıp cehennemden kurtulmayı dilerim.

Allâh'ım, kalbimi hidâyete yönelt, dağınık işlerimi topla, perişanlığımı düzelt, rahmetinle âhiretimi koru, dünyamı yükselt, rahmetinle yüzümü ağart, işlerimi temizle, bana doğru düşünce ve olgunluk ilham eyle, fitne ve belaları benden sav, rahmetinle beni her türlü kötülüklerden koru.

Allâh'ım, âhiret gününde yüz akıyla sağ tarafımızdan kitabımızı almayı, şehitlerin makamına ermeyi ve Peygamberlere arkadaş olmayı nasib eyle.

Allâh'ım, nefsimin kötülüklerinden, her canlının şerrinden sana sığınırız. Allâh'ım, Sen sözümü duyarsın, yerimi görürsün, gizlimi ve açığımı bilirsin, hiçbir işim senden gizli kalmaz. Ben, yardım ve kurtuluş dileyen, huzurunda korkudan titreyerek günahlarını itiraf eden zavallı bir yoksulum. Bir zavallı kulun olarak Sana yalvarıyor, boynu bükük bir âciz olarak sana iltica ediyor, huzurunda zilletle eğilmiş bir biçare olarak Sana duâ ediyorum. Duâmı kabul eyle.
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allâhümme yâ mukallibel kulûbi sebbit kalbî alâ dînike.

Ey kalbleri istediği şekilde evirip çeviren yüce Allahım! Kalbimi dinine yönelt, onu, dinin üzere sabit kadem kıl Ya Rabbi!

***

Allâhümme innî es elükel hüdâ vet tükâ vel afâfe vel gınâ.

Allahım! Senden senin yol göstericiliğini ve hidayetini, Senden hakkıyla korkmayı ve takvayı, namuslu bir şekilde yaşayıp iffet sahibi olmayı ve gönül zenginliğini istiyorum.
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allah’ım!

Sana îmân ettik! Senin son elçin Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’a îmân ettik! Senden her derdimize devâ umduk! Seni işlerimize vekil kıldık! Senden râzıyız! Senden korkuyoruz! Sana sığınıyoruz! Gücümüz yok, kudretimiz yok, kuvvetimiz yok, izzetimiz yok, himmetimiz yok, gayretimiz yok Allah’ım! Bir Sana îmânımız var! Bir de dilimizde duâmız… Günahkârız! İsyankârız! Günahkâr ellerimizi ve âsî gönlümüzü Sana açtık! Senin celâlinden, azabından, gazabından, kahrından, gayretinden, izzetinden, Senin merhametine, şefkatine, affına, mağfiretine, himmetine, himâyetine, bağışlamana sığınıyoruz! Allah’ım, Senden Sana sığınıyoruz! Sana olan kusurumuz bizi vartalara, tehlikelere, maddî-mânevî sıkıntılara, acziyetlere, zaafiyetlere, güçsüzlüklere, bozgunluklara, fitneye ve fesada uğrattı. Bunu itiraf ediyor, bundan utanıyoruz!

Allah’ım!
Pakistan’ın, Keşmir’in, Muzafferabad’ın yanışı, yıkılışı, yerle bir oluşu bizi derin hüzne ve acıya gark etti. Onlar için yalnız ve yalnız Sen’den yardım istiyoruz. Yalnız Sana sığınıyoruz! Yalnız Senden medet bekliyoruz! Allah’ım, acı ve çaresizlik içindeki kardeşlerimize yardım et! Allah’ım, onlara acı! Onlara merhamet et!

Allah’ım!
Şehadet ederiz ki, Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Sen birsin! Senin şerikin yoktur. Sen her şeye kâdirsin. Sen her şeyi hakkıyla bilirsin. Senin her şeye gücün yeter. Ve şehâdet ederiz ki, Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm Senin Habibin ve Resûlündür.

Ey Hafîz! Ey Hayrü’l-Hâfızîn olan Allah’ım! Haşir ve Mîzan gününe kadar, ihsan ettiğin bu şehadetleri kalbimizde ve gönlümüzde muhafaza eyle! Müslümanları bu şehadetlerde sâbit kıl! Çaresizleri koru! Himayesizleri himâye et! Senden yardım umanlara yardımını esirgeme! Sana sığınanları kabul buyur! Günahkâr da olsa, Sana açılan elleri boş çevirme! Senin rahmetini uman yaşlı gözleri dünyada şefkatle, kabirde rahmetle, mahşerde mağfiretle, mahşer ötesinde cennetle kucakla!
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Allah’ım! Unuttuklarımızdan ve hataya düştüklerimizden bizi ve Müslümanları sorumlu tutma. Rabbimiz! Müslümanlara güçlerinin yetmediği işleri yükleme! Onları affet! Onları bağışla! Onlara merhamet et! Müslüman olarak bizi hatâlarımızla ve kusurlarımızla yargılama! Sen Mevlâ’mızsın!

Allah’ım! Bize uhuvvet ve kardeşlik ver! Bize güç ve kudret ver! Bize dünyada ve âhirette hasenât ver! Bize dînini anlama nimeti ve yaşama kudreti ver! Kalbimizi İslâmiyet’e aç! Bize, Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’a gönderdiğin vahye top yekûn sarılma lütfu ver! Dînini ve Kur’ân’ını hakkıyla anlamada ve yaşamada Müslüman’lara kolaylıklar ihsân eyle! Bu gün, İslâm âlemi olarak ağlıyoruz! Tazarrû ve niyaz ediyoruz! Bize kardeşliğimize yakışır biçimde birlik, berâberlik, dayanışma ve yardımlaşma anlayışı ver! İslâm âlemi olarak aramızdaki soğuk buzları erit! Bizleri kardeşlikte ve uhuvvette birleştir! Aramıza ihtilaf ve ayrılık verme! Düşmanın fitne ve fesadının aramıza girmesine izin ve imkân verme!

Allah’ım! Pakistan ve Keşmir’deki mâsûm ve mazlûm Müslüman’ların üzerinden bu ciğer yakan acıyı ve göz yaşını kaldır. Mâsumlara acı! Çoluk, çocuk ve günahsızlara merhamet et! Bizim gücümüz yetmiyor; onlara merhametini esirgeme! Onları yuvalarından, evlerinden, barklarından, çoluk ve çocuklarından, sağlıklarından ve hayatlarından etme! Onları koru! Onlara şefkat et! Onların acısını dindir! Onları ıztırapta bırakma! Onları ağlatma! Onlardan râzı ol Rabbim! Ölenlerine şehâdet ver! Mekânlarını Cennet eyle! Kalanlarına sabır, sıhhat ve selâmet lütfeyle! Müslüman olarak hatâmızın büyüklüğünden, cürmümüzün azametinden ve cinâyetimizin dehşetinden korkuyoruz; fakat yine Sana sığınıyoruz Rabbim! Sana karşı mahcûbuz; fakat Sen’den başka kimsemiz yok! Sen Erhamü’r-Râhimîn’sin! Müslüman’ları düşman fitnesiyle, ölümle, kanla, musîbetlerle, belâlarla, acıyla, ıztırapla ve göz yaşıyla terbiye etme. Müslümanların göz yaşlarını dindir! Acılarını hafiflet!

Âmîn. Âmîn. Âmîn. Bi hürmeti seyyidine’l-mürselîn. Ve’l-hamdülillahi rabbi’l-âlemîn.
 

CyberiAn

Özel Üye
24 Ara 2005
112
1
İstanbul
Ya Rabbi beni yaratan Sensin. beni rızıklandıranda Sensin.
Gökten ve Yerden türlü türlü nimetleri önüme serende Sensin.
Sen nasip etmeseydin ağaçlar dallarıyla meyvelerini sunmazdı bana.
Sen ilham etmeseydin arılar bal yapamazdı benim için.
Sen boyun eğdirmeseydin koyunlar sütünü ve etini bana sunmazlardı.
Sen yaratmasaydın denizler türlü türlü balıklarıyla benim için bir sofra olmazdı.
Sen emretmeseydin,pınarlar buz gibi suyuyla beni serinletmezdi.
Eğer Sen izin vermeseydin sağlık ve afiyet vermeseydin,bütün bu nimetlerden birteki benim boğazımdan geçmezdi.

Bana yedirende Sensin,içirende Ey Rabbim,Ey göklerin ve Yerin,Ey Alemlerin Rabbi!
Seni görmedim ama görmüş gibi iman ettim.
Sende “göster” buyurdun.”göster imanını Alemlere”
İşte orucumla gösteriyorum.
Açlığım ve susuzluğumla bildiriyorum.
Sahurdaki zevkimle,oruçtaki şevkimle,iftar vaktindeki neşemle,göklere ve yere,insanlara ve meleklere ilan ediyorum:
“Beni Alemlerin Rabbinden başka hiç kimse doyuramaz”
ve ondan başka hiç kimse beni aç bırakamaz.”

Affetmeyi seversin affedicisin beni de affeyle!
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.