İleri Düzey Hacker için Gereksinimler?

eserturker

Yeni üye
27 Kas 2020
11
0
Merhaba
İleri düzey HACKER olmak için neleri bilmemiz gerekiyor, Hani programlama dilleri bu yolda daha iyi yardımcı olur, A'dan Z'ye eksiksiz bilen var mı?
NEDEN GOOGLE'DE ARAŞTIRMIYORSUN DERSENİZ BURASI BİR HACK TOPLULUĞU BURDAAN DAHA İYİ BİLGİ ALIRIM DİYE DÜŞÜNDÜM:mahcup:

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba,Öncelikle programlama becerinin olması gerek PHP, HTML, JavaScript, SQL, Python, , C ve C++ gibi dilleri bilmelisin,Linux,Kriptografi,Sosyal Mühendislik,Ağ becerileri,Veritabanı Yönetim Sistemi gibi alanlarda da bilgi sahibi olmalısın ki istediğin seviyelere ulaşabilesin iyi forumlar dilerim

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
906
ZYZZ
İleri seviye hacker diye bir şey yok :D

Önce kendine bir alan belirle. Örneğin network mu? Network alanında uzman ol. Bu sayede network uzmanı olmuş olacaksın gibi.

Her konuda fikrin olsun ama bir konuda uzmanlığın olsun.
Network de uzman ol ama web pentest ve programlama dillerini de bil gibi.
Hacker olmak için alanına göre bir dil bilmen gerek. Örneğin exploit mi yazmak istiyorsun açarsın interneti exploit hangi dil ile yazılır dersin. Web hacking mi ilgileniyorsun HMTL, PHP, JS öğrenirsin gibi

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Sistem istiyorsanız güçlü bir şeye pek ihtiyacınız yok orta fiyatlı bir laptop işinizi görecektir. Bunun dışında sadece araştırmaya bakınız. Örnek veriyorum kali, kali'nin araçlarını araştırın veya çalışma mantıklarına bakın bu tarzda araştırmalar yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır.

İyi forumlar dilerim...

Son düzenleme:

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
Hacker kavramı medyatik bir ifade. Bu işi tam olarak ifade edebilecek şey "güvenlik araştırmacısı" kavramıdır. Çünkü bu işlerde en iyisi yoktur. En iyisi olmaya çalışmak vardır. Kısaca sürekli bir araştırma, uygulama ve deneyim mevcuttur.

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,836
2
398
85
u bilmiyorum maalesef
Web hacking bölümüne kendimi 2014 civarlarında atamıştım web programlama civarında hiç bir kodlama dili bilmiyordum sistemlere giriş yaptığımda sağı solu sile kaydıra azar azar öğrenmiştim daha sonrasında index yapayım ediyim derken bu böyle ilerlemişti :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.