İmkansız İşlem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BlackShad0w

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
512
0

s-c152a413973881567a364e0bb7adb032087236f6.webp

“Bütün Giritliler her zaman yalancıdır” ( Epimenides bir Giritlidir.) Öyleyse bu söz doğru mudur, yanlış mıdır?
Soruyu çözebilecek biri var mı merak ediyorum

Belirli bir süre sonra soru değişir.​

O zaman bu adam hiçbirşey söylemiyor.

BlackShad0w

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
512
0

giphy.gif

“Tanrı her şeyi yaratabilecek güçtedir ve her şeyden daha güçlüdür. O zaman Tanri kendi kendinin kaldıramayacağı kadar ağır bir taş yaratabilir mi?

Yaratabilir ama taş ona karşı yenik düşer ( biliyorum saçma bir cevap :C )

MertC92

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
483
0

s-c152a413973881567a364e0bb7adb032087236f6.webp

“Bütün Giritliler her zaman yalancıdır” ( Epimenides bir Giritlidir.) Öyleyse bu söz doğru mudur, yanlış mıdır?

Cümleye bakacak olursak Giritli Epimenides yalancıysa söyledikleri gibi "Bütün Giritliler yalancıdır." önermesinin de yanlış olması gerekir. "Bütün Giritliler yalancıdır." önermesi yanlış kabul edersek kendisi de Giritli olan Epimenides'in doğru söylüyor olması gerekir. Şu halde, "tüm Giritliler yalancıdır" önermesi doğru olmalıdır. Yine çelişkili bir sonuç çıkar.

Bir önerme hem doğru hem yanlış olamaz.

O yüzden bir cevabı mevcut değildir.

BlackShad0w

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
512
0
Cümleye bakacak olursak Giritli Epimenides yalancıysa söyledikleri gibi "Bütün Giritliler yalancıdır." önermesinin de yanlış olması gerekir. "Bütün Giritliler yalancıdır." önermesi yanlış kabul edersek kendisi de Giritli olan Epimenides'in doğru söylüyor olması gerekir. Şu halde, "tüm Giritliler yalancıdır" önermesi doğru olmalıdır. Yine çelişkili bir sonuç çıkar.

doğru söyleyip söyleyemediğini bilemeyiz. ( Tabii ki bence )

god for give us

Uzman üye
8 Kas 2015
1,210
0
SSCB

1-) Eğer "tüm Giritliler yalancıdır" önermesini doğru kabul edersek, kendisi de Giritli olan Epimenides'in yalancı olması gerekir. Eğer Epimenides yalancıysa, tüm söyledikleri gibi, "tüm Giritliler yalancıdır" önermesinin de yanlış olması gerekir. Önermenin hem doğru hem yanlış olduğu sonucu çıkar.

2-) Eğer "tüm Giritliler yalancıdır" önermesi yanlış kabul edersek, kendisi de Giritli olan Epimenides'in doğru söylüyor olması gerekir. Şu halde, "tüm Giritliler yalancıdır" önermesi doğru olmalıdır. Yine çelişkili bir sonuç çıkar.

3-) Bir önerme hem doğru hem yanlış olamaz.

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
kaldıramayacağı kadar ağır taş olmadığı için. Taşa ol der o çok ağır oluır. Ama sonra onu kaldırır. ****fizikle fizik kıyaslanamaz

MikoReis7

Uzman üye
24 Haz 2016
1,941
1
20
Bence Yeter
İlk Önce Tanrı Değil Allah , İlah.

İlah'ımızdan Güçlüsü Yokdur O Yüzden O Taş Ne Kadar Büyük Olursa Olsan İlah'ımız Kadar OLAMAZ..!

MertC92

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
483
0
1-) Eğer "tüm Giritliler yalancıdır" önermesini doğru kabul edersek, kendisi de Giritli olan Epimenides'in yalancı olması gerekir. Eğer Epimenides yalancıysa, tüm söyledikleri gibi, "tüm Giritliler yalancıdır" önermesinin de yanlış olması gerekir. Önermenin hem doğru hem yanlış olduğu sonucu çıkar.

2-) Eğer "tüm Giritliler yalancıdır" önermesi yanlış kabul edersek, kendisi de Giritli olan Epimenides'in doğru söylüyor olması gerekir. Şu halde, "tüm Giritliler yalancıdır" önermesi doğru olmalıdır. Yine çelişkili bir sonuç çıkar.

3-) Bir önerme hem doğru hem yanlış olamaz.

Aynen öyle dostum, teori dersinde çok kafa yormuştuk bu soruya.

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Birincisi Tanrı değil. ALLAH c.c. "kendinden büyük" Burda bir hata var. Çünkü eşi benzeri yoktur. Boyutu yoktur. _____Sonsuz = ALLAH bu yüzden Dinen çok saçma bir soru olmuş.

MertC92

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
483
0
Birincisi Tanrı değil. ALLAH c.c. "kendinden büyük" Burda bir hata var. Çünkü eşi benzeri yoktur. Boyutu yoktur. _____Sonsuz = ALLAH bu yüzden Dinen çok saçma bir soru olmuş.

Eski Türkçede Tanrı sözcüğü Tengri biçiminde söylenirdi. Yani Tanrı kullanımı geçerlidir ve Türkçe bir kelimedir. 2500 yıllık tarihimizi hiçe sayamazsın.

Son düzenleme:

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Eski Türkçe'de Tanrı sözcüğü Tengri biçiminde söylenirdi. Yani Tanrı kullanımı geçerlidir ve Türkçe bir kelimedir. 2500 yıllık tarihimizi hiçe sayamazsın.

Sayarım. Müslüman'a sorarsan ALLAH der. Başka birşey demez. Kendi adıma konuşuyorum o zaman sen de ne diyeceksen.

MertC92

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
483
0
Sayarım. Müslüman'a sorarsan ALLAH der. Başka birşey demez. Kendi adıma konuşuyorum o zaman sen de ne diyeceksen.

Allah kelimesinin kökeni de Arap Mitolojisindeki "El-İlah" ve "Al-İlah" adlı Ay tanrısından gelmektedir.
Zamanla Ay Tanrılarının ismi İbrahimi dinlerinde tanrı için kullanılan kelimenin Arapça ifadesi olarak Allah kullanılmaya başlanmıştır. İbranicede Eloah, Süryanice Alaha, Keldanice Laha, Aramice Elaha şeklinde seslendirilir.
Yani her şey sandığın gibi olmayabiliyor. O yüzden Türk tarihini hiçe sayamazsın, buna ne hakkın ne de bilgin var anlaşılan.
Konu tartışmaya dönmesin, konu kaldığı yerden güzel güzel devam etsin.

Arkadaş post kasmayalım demiş: post kasacak olsaydım bilimsel şekilde açıklamak yerine: "Ayy o öyle değil hiç de bile." der geçerdim.

Son düzenleme:

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Allah kelimesinin kökeni de Arap Mitolojisindeki "El-İlah" ve "Al-İlah" adlı Ay tanrısından gelmektedir.
Zamanla Ay Tanrılarının ismi İbrahimi dinlerinde tanrı için kullanılan kelimenin Arapça ifadesi olarak Allah kullanılmaya başlanmıştır. İbranicede Eloah, Süryanice Alaha, Keldanice Laha, Aramice Elaha şeklinde seslendirilir.
Yani her şey sandığın gibi olmayabiliyor.

Tamam kardeşim post kasmıyalım. Ben ALLAH demeyi seviyorum. Sen Tanrı diyebilirsin. Kapatalım konuyu uzamadan. Selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.